- -1 100 zł
- Nowość
ULTIMA 40 Surround + Denon X3800H dla Dolby Atmos
Gotowy do gry kompletny zestaw 5.1.2 wraz z amplitunerem AV Denon AVR-X3800H DAB, kolumnami ULTIMA 40, subwooferem, głośnikiem centralnym oraz głośnikami Dolby Atmos REFLEKT dla prawdziwych przeżyć filmowych
- -1 800 zł
CINEBAR PRO Surround + Panasonic UB824
Zestaw składający się z wysokiej klasy soundbara surround, bezprzewodowych głośników tylnych EFFEKT, 250 milimetrowego subwoofera i odtwarzacza Blu-ray 4K dla odtwarzania dźwięku telewizyjnego, gier i muzyki na najwyższym poziomie
Porównanie produktów
Testy
Powiązane tematy
FAQ
Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.
-
Czego potrzebuję do stworzenia kina domowego w salonie?
Podstawowymi elementami każdego systemu kina domowego są ekran, system dźwiękowy i wygodne miejsce do siedzenia. W przypadku ekranu można wybierać pomiędzy płaskimi telewizorami (Smart TV) lub projektorami. Jeśli chodzi o systemy dźwiękowe można wybierać pomiędzy soundbarami, zestawami stereo lub systemami kina domowego z oddzielnymi amplitunerami AV. Dzięki różnym typom głośników każdy system dźwiękowy ma swoją własną charakterystykę. Aby uzyskać dodatkowe basy, należy sięgnąć po system surround składającego się z głośników i subwoofera. Podczas konfiguracji kina domowego należy postępować zgodnie ze wskazówkami w naszym poradniku dotyczącym konfiguracji systemu audio.
-
Jak wybrać odpowiednie głośniki?
W zależności od tego, gdzie głośniki mają być umieszczone, możemy wybierać pomiędzy kolumnami głośnikowymi lub głośnikami naściennymi. Na przykład do zestawu kina domowego w salonie pasują oba warianty, a także systemy THX. W pokoju dziecięcym lub pokoju przeznaczonym do gier polecamy głośniki z uchwytami ściennymi (głośniki naścienne lub kompaktowe systemy kina domowego z soundbarami), ponieważ są one kompaktowe i nie zajmują one dużo miejsca. Ponadto dla graczy polecamy produkty z kategorii gaming, jak na przykład CONCEPT E z głośnikami CONSONO oraz CINEBAR ONE+.
-
Jaki system kina domowego wybrać?
Decydującym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego systemu kina domowego jest wielkość pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń o powierzchni do 25 m² system kina domowego z jakością Dolby Digital i małymi głośnikami lub wąskimi kolumnami w zupełności wystarczy. W przypadku większych pomieszczeń do systemu surround polecamy głośniki, które mają wyższy pobór mocy (jednostka: Wat), a zatem mogą grać głośniej. Do pomieszczeń o powierzchni od 30 m² do 50 m² zalecamy nasze systemy kina domowego z głośnikami podłogowymi lub systemy THX. Oczywiście do systemu audio potrzebujemy także odpowiedni amplituner AV. Alternatywnie można również znaleźć kompletne systemy kina domowego z dopasowanymi komponentami.
-
Jak należy ustawić głośniki w zestawie kina domowego?
Większość systemów kina domowego, takich jak seria LT, oferuje pięć głośników i aktywny subwoofer, który zapewnia potężne basy. Dlatego też systemy te nazywane są również systemami 5.1. W systemach surround pierwsza liczba oznacza liczbę głośników, a druga liczbę subwooferów. W konfiguracji kina domowego Dolby Atmos, po liczbie subwooferów podawana jest liczba głośników, które przesyłają sygnały Dolby Atmos. Głośniki powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby miejsce odsłuchowe znajdowało się możliwie w samym środku wszystkich głośników. Subwoofer można umieścić w dowolnym miejscu, nie należy jednak umieszczać go w rogu pomieszczenia. Oprócz subwoofera w kinie domowym 5.1 należy również podłączyć następujące głośniki:
jeden głośnik centralny - odtwarza on dialogi
dwa głośniki przednie - powinny znajdować się w jednej linii z głośnikiem centralnym
dwa głośniki tylne - odtwarzają dźwięki przestrzenne i szumy w tle
Aby uzyskać informacje na temat prawidłowego rozmieszczenia głośników w systemie kina domowego, zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi rozmieszczenia głośników na naszym blogu. Ponadto cenne wskazówki dotyczące konfiguracji i regulacji można znaleźć w instrukcji obsługi danego systemu surround. -
Czy mogę słuchać muzyki za pomocą systemu kina domowego?
Systemy kina domowego są obecnie tak zaawansowane, że umożliwiają one odtwarzanie i obsługę dźwięku w formacie Dolby Surround. Dźwięk zestawu kina domowego różni się wprawdzie od akustyki zestawu stereo. Jednakże słuchanie muzyki czy też radia poprzez systemy kina 5.1 jest również możliwe, tyle, że dźwięk dochodzi do nas teoretycznie z każdego kierunku w tym samym stopniu. Podczas koncertu, który oglądamy za pośrednictwem płyt DVD lub Blu-ray, oznacza to liczne zalety, ponieważ instrumenty muzyczne i inne dźwięki dochodzą dokładnie z tego kierunku, w którym są właśnie grane, a subwoofer zapewnia brzmienia o niezwykle niskim basie. Aby jednak wszystkie głośniki grały podczas odtwarzania muzyki, należy aktywować odpowiednie ustawienia w amplitunerze AV. Większość modeli wykorzystuje w tym celu funkcję „All Channel Stereo”. Można również użyć „Dolby Pro Logic II” lub „Upmix” (stereo). Alternatywnie można oczywiście słuchać muzyki w trybie stereo, tj. 2.0 lub 2.1, za pomocą systemu surround.
-
Jak rozszerzyć system kina domowego 5.1?
Jeśli chciabyś zakupić bardziej ekskluzywny system kina domowego i cieszyć się jeszcze pełniejszym dźwiękiem, możesz wybierać pomiędzy systemami 6.1 i 7.1 aż do zestawu 9.2 lub zestawu w konfiguracji Dolby Atmos (5.1.2). Jednakże musimy pamiętać o tym, że im bardziej będziemy rozszerzać nasze kino domowe, tym więcej miejsca będziemy musieli potrzebować do ustawienia dodatkowych głośników. Ponadto niezbędne porty dla głośników muszą być również dostępne w amplitunerze AV. W naszym szczegółowym przeglądzie można dowiedzieć się, jakie są różnice między poszczególnymi systemami kina domowego. Oferujemy również szczegółowe informacje na temat Dolby Atmos i różnych opcji prawidłowego testowania systemu kina domowego Dolby Atmos, a także na temat wyboru i wymagań dotyczących amplitunera Dolby Atmos.
Kto do tej pory nie zdecydował się na zakup kina domowego z obawy przed plątaniną kabli, ma również możliwość zakupu kompletnego systemu Blu-ray, w którym sygnały dźwiękowe są częściowo przesyłane bezprzewodowo. Możesz na przykład użyć naszej REARSTATION, która umożliwia bezprzewodowe połączenie tylnych głośników z systemem. Ponadto te systemy kina domowego mają jedną wielką zaletę: odtwarzacz Blu-ray firmy Panasonic jest już zawarty w zestawie. Dzięki naszej szerokiej gamie produktów nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonfigurować wymarzony system kina domowego. -
Czy istnieją systemy kina domowego z soundbarami?
Zamiast klasycznego systemu kina domowego, oferujemy także eleganckie i zajmujące niewiele miejsca soundbary. Dużą zaletą soundbara jest między innymi to, że wzmacniacz jest już zintegrowany w jego konstrukcji, więc osobne urządzenie nie jest już potrzebne. Ponadto wszystkie nasze soundbary można kupić z odpowiednim bezprzewodowym subwooferem w konfiguracji 2.1, który można podłączyć do soundbara bezprzewodowo. Wybrane modele, takie jak na przykład CINEBAR LUX i CINEBAR ULTIMA, nie potrzebują oddzielnego subwoofera w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ te soundbary 2.0 odtwarzają mocne basy.
Aby uzyskać prawdziwe wrażenia przestrzenne, do wybranych soundbarów można również bezprzewodowo podłączyć głośniki EFFEKT. Ponadto wszystkie nasze soundbary mają wbudowany kodek Dolby Digital, który szczegółówo przetwarza sygnały i przekazuje je do odpowiednich głośników. Soundbary takie jak CINEBAR TRIOS lub CINEBAR LUX posiadają również oddzielny kanał centralny, co czyni je prawdziwą alternatywą dla klasycznego systemu 5.1.
Soundbary można bardzo łatwo i prosto połączyć z telewizorem lub projektorem poprzez złącze HDMI. W przypadku telewizorów należy użyć połączenia HDMI ARC, jeśli jest taka możliwość. Ponadto wszystkie nasze soundbary posiadają zintegrowany Bluetooth do bezprzewodowej transmisji muzyki.