Kino Domowe

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna

Daj się ponieść dźwiękowi

Kino domowe

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

83 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Kino Domowe: 83 Wyniki
Zamknij
  • 749,00 zł 27 899,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Kino Domowe: 83 Wyniki

Sortowanie

 

Porównanie produktów

Testy

Przetestowane i polecane

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

Ciesz się prawdziwym dźwiękiem kinowym w swoim domu z głośnikami Teufel Audio

Na początku swojej historii filmy były pozbawione dźwięku z powodu ograniczeń technologicznycha, a ich widzowie musieli popisać się nie lada wyobraźnią, aby czerpać z wizyty w kinie dużą przyjemność. Dzisiaj nawet domowe telewizory są w stanie odwtorzyć wysoką jakość obrazu, a głośniki kina domowego zapewniają dźwięk, wypełniający całe pomieszczenie. Połączenie tych urządzeń sprawia, że każdy fan kina może w swoim własnym domu oglądać filmy w jakości kinowej. Jednak nie wszystkie zestawy kina domowego są sobie równe. Aby cieszyć się dynamicznym i potężnym dźwiękiem, a także wysokim poziomem zrozumiałości dialogów, niezbędna jest wysoka jakość komponentów. Ilość głośników również ma znaczenie. Najlepsze systemy kina domowego to te w konfiguracji 5.1 lub większej.

Teufel Audio oferuje szeroką gamę głośników kina domowego premium dopasowanych do każdego gustu, wielkości pomieszczenia i budżetu. Od kompletnych zestawów z mikro satelitami, aż po systemy z eleganckimi kolumnami głośnikowymi, które wpasują się w każde wnętrze. Różnorodność designu, a także różne dostępne kombinacje kolorystyczne naszych produktów sprawiają, że każdy znajdzie system, który najlepiej pasuje do jego gustu. Kolumny są idealne do salonów, natomiast systemy 2.1, 5.1 lub z mikro satelitami nadają się lepiej do sypialni i jako uzupełnienie komputera czy laptopa. Nasza seria Concept E jest idealna do domowych biur i gabinetów.

Twoja ulubiona muzyka w idealnej jakości dzięki głośnikom kina domowego

Systemy kina domowego stały się tak zaawansowane, że umożliwiają również odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości. Teufel Audio oferuje zestawy kina domowego, które posiadają zarówno głośniki, jak i odtwarzacze cyfrowe, co pozwala łatwo i szybko skonfigurować wymarzony zestaw.

Kiedy następnym razem odwiedzi Cię rodzina czy przyjaciele, zaskocz ich idealnym, potężnym dźwiękiem z Twojego kina domowego wysokiej klasy. Dzieci pokochają dynamiczny i realistyczny dźwięk gier komputerowych, a rodzice docenią wieczory filmowe w domowym kinie. Wszyscy zachwycą się muzyką - dźwięk reprodukowany przez zestawy głośników sprawi, że poczujecie się jak na koncercie na żywo. Aby doświadczenie dźwięku było kompletne, należy dobrze rozmieścić głośniki i dopasować ich konfigurację do wielkości pomieszczenia.

Głośniki kina domowego: poprawne rozmieszczenie w pomieszczeniu

Pojedyncze głośniki, wchodzące w skład zestawu, należy odpowiednio rozmieścić w pomieszczeniu. Większość zestawów, jak na przykład serie Impaq, Consono i Columa, składa się z pięciu głośników i subwoofera - nazywamy to konfiguracją 5.1. Dla osiągnięcia najlepszych efektów dźwiękowych, poszczególne głośniki nie powinny być ustawione w przypadkowych miejscach pomieszczenia, ale zaaranżowane w taki sposób, aby słuchacz/widz pozostawał w ich centralnym punkcie. Głośnik centralny powinien być umieszczony w centrum, tak jak wskazuje jego nazwa, np. pod telewizorem. Ten głośnik odpowiada za zrozumiałość dialogów i mowy. Dwa głośniki frontowe powinny być umieszczone odpowiednio po prawej i lewej stronie głośnika centralnego i skierowane do słuchacza.

Dwa pozostałe głośniki kina domowego powinny być umieszczone za widzem i reprodukować dźwięk do całego pomieszczenia. Są odpowiedzialne za odgłosy tła i otoczenia, które są niezmiernie ważne dla wrażenia dźwięku otaczającego widza.

Konfiguracja głośników 5.1 to tylko wierzchołek góry lodowej

Jeżeli szukasz większego uderzenia dźwięku, powinieneś zdecydować się na zestaw kina domowego w konfiguracji 6.1, 7.1 lub nawet 9.2. Im więcej głośników w Twoim kinie domowym, tym lepszy będzie efekt dźwiękowy. Powinieneś też zawsze zwracać uwagę na rozmiar pomieszczenia i jego możliwości akustyczne.

Dowiedz się więcej o różnicach pomiędzy systemami suround

Jeśli nie chcesz inwestować w kino domowe, które zapełni Twój salon plątaniną kabli, powienieś zdecydować się na bezprzewodowe kino domowe, które przesyła i odbiera sygnał z głośników za pośrednictwem domowej sieci wi-fi. Teufel Audio oferuje również soundbary oraz bezprzewodowe subwoofery, które komunikują się z resztą głośników za pomocą Bluetooth.

Podobne produkty: