Wieże stereo

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Stereo

Mini zestaw z maxi dźwiękiem

Wieże stereo

Heimkino Komplettanlagen
39 Produkty
39 Produkty
 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

Wieże stereo – sprzęt natychmiast gotowy do gry i doskonały do słuchania muzyki

Dwa głośniki, jeden znajduje się po lewej, a drugi po prawej stronie od pozycji odsłuchowej – oba są podłączone do zewnętrznego wzmacniacza lub, tak jak w przypadku konfiguracji sprzętu aktywnego, nawet ze zintegrowanym już wzmacniaczem. Pod względem dźwięku wieże stereo świetnie nadają się do słuchania muzyki i są gotowe do gry w mgnieniu oka: te cechy sprawiają, że wieża stereo należy niezmiennie do jednej z najbardziej popularnych zestawów głośnikowych. Dodatkowo, dzięki Bluetooth lub sieć wi-fi możesz odtwarzać swoje ulubione utwory w kazdej chwili bezpośrednio z takiego sprzętu, jak smartfon czy laptop.

Więcej informacji:

Prawidłowe ustawienie głośników: Czym jest Sweet Spot?

Zwróć uwagę na to, aby nowy zestaw stereo nie został ustawiony tam, gdzie akurat jest miejsce, tylko tak, aby Sweet Spot, czyli obszar o najlepszej słyszalności, obejmował Twoje miejsce siedziące. Twoje uszy będą Ci za to niezmiernie wdzięczne, nawet jeśli dostosowanie wszystkich szczegółów na początku będzie Cię to kosztować trochę wysiłku. Jak ustalić tak zwany Sweet Spot w zestawie głośnikowym lub w zestawie kina domowego, dowiesz się na naszym blogu.

Przed zakupem nowego zestawu stereo zalecamy zapoznać się z poniższą listą:

 • Ustal wielkość pomieszczenia: aby sprzęt audio mógł w pełni nagłośnić pomieszczenie i nie wyglądał przy tym na przesadnie duży zestaw, warto sprawdzić, do jakich pomieszczeń zalecany jest wybrany zestaw stereo
 • Ustal wielkość głośników i kolumn: jakiego produktu szukasz? małe i kompaktowe głośniki czy może raczej wielkie kolumny? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór sprzętu audio: od głośników mini hi-fi, przez mini wieże, aż po głośniki podłogowe
 • Sprawdź miejsce ustawienia głośników lub kolumn: gdzie powinniśmy umieścić głośniki i wzmacniacz? Teufel oferuje systemy audio ze stojakami i/lub uchwytami ściennymi. Czy w danym pomieszczeniu jest wystarczająca ilość miejsca na ustawienie kolumn i jej całego wyposażenia? Czy głośnik zmieści się na regale?
 • Sprawdź wymagane opcje połączenia: Chcesz odtwarzać muzykę przez pamięć USB, Bluetooth czy radio cyfrowe? Czy zestaw stereo powinien zawierać odtwarzacz CD? Czy możesz podłączyć gramofon do zestawu stereo?

Jeśli wszystkie kryteria zostaną ustalone, możesz sprawdzić naszą ofertę zestawów stereo przez ustawienie odpowiednich filtrów w wyszukiwarce produktów i szybko znaleźć odpowiedni sprzęt audio.

Kompaktowe zestawy dźwiękowe All-In-One

Kompakowe zestawy audio, które składają się z aktywnych głośników, oferują wszystkie funkcje zestawów dźwiękowych i są świetną alternatywą dla tych klientów, którzy nie mają miejsca na większy sprzęt audio. Obsługa urządzeń jest zazwyczaj bardzo prosta oraz niezywkle funkcjonalna. Dzięki temu te kompaktowe systemy audio są bardzo często umieszczane w kuchni, pokoju dziecięcym lub w domku wypoczynkowym.

Zestawy stereo, które składają się z głośników pasywnych i amplitunera, są bardzo elastyczne w użyciu i można je łatwo rozbudować o nowy amplituner z odtwarzaczem CD.

Seria urządzeń KOMBO – dźwięk wysokiej jakości

Wraz z naszą serią KOMBO oferujemy zestawy stereo o różnej wielkości i mocy. Opcjonalnie możesz również wybrać zestawy stereo z subwooferem do odtwarzania głębokich i mocnych basów muzyki techno, R’n’B czy też hip-hopu. Nasza oferta obejmuje mini wieże stereo KOMBO 22 oraz większy zestaw stereo KOMBO 62 o dużej mocy, który składa się z dwóch kolumn oraz odtwarzacza CD z 2x wejściem USB, mini jack, TOSLINK, phono i 2x stereo cinch. Dzięki temu znajdziesz odpowiedni zestaw audio do altanki, biura, mieszkania studenckiego czy też nowego domu i będziesz mógł cieszyć się wszędzie dobrym dźwiękiem.

Teufel Dynamore: panorama stereo za pomocą tylko jednego urządzenia

Dzięki wieloletniemu doświadczeni nasi inżynierowie potrafią wydobyć panoramę stereo z każdego głośnika, a nawet z kompaktowych systemów audio All-In-One, również wirtualnie. Udaje się to dzięki różnym i specjalnie opracowanym technologiom Teufel Dynamore oraz sprytnej integracji dodatkowych przetworników dźwięku. Wraz z technologią Teufel Dynamore, zintegrowanej w RADIO 3Sixty oraz soczewkom akustycznym, możliwy jest odbiór dźwięku w 360 stopniach.

Zestawy stereo z siecią wi-fi i zintegrowaną technologią Raumfeld

Odkryj zestawy stereo z siecią wi-fi marki Teufel i zanurz się w zupełnie nowym wymiarze dźwięku. Dzięki połączeniu z własną siecią domową możemy streamować ulubione piosenki ze smartfona lub laptopa do głośnika z radia FM lub serwisów streamingowych, jak Spotify. Bezprzewodowe głośniki streamingowe (wraz z radiem internetowym) gwarantują mocne doświadczenia dźwiękowe i bezstratne odtwarzanie. Teufel oferuje również soundbary z siecią wi-fi jako alternatywę dla pomieszczeń, w których nie zmieści się ogromna wieża stereo.

Wieża stereo: historia

Urządzenie odtwarzające dźwięk z innych nośników – to właśnie jest wieża stereo. Jest ona użytkowana już od lat 60-tych i gwarantuje długie cieszenie się ulubionymi utworami z płyty gramofonowej, płyty CD, USB czy też poprzez streaming. Wieża stereo – lub też często określana jako wieża hi-fi – dostarcza również dźwięk do głośnika telewizora.

Poprzednikami naszych nowoczesnych i zajmujących niewiele miejsca zestawów stereo był sprzęt mający kształt dużej skrzynii muzycznej z lat 50-tych. W jednym meblu były połączone ze sobą radio FM, gramofon oraz czasami również telewizor. Dźwięk dochodził do naszych uszu monofonicznie. W końcówce lat 50-tych wielu producentów oferowało sprzęt i urządzenia, które odtwarzały dwukanałowy dźwięk. Powstały one w tym samym czasie co płyty gramofonowe. Stacje radiowe można było odbierać stereofonicznie nieco później, bo od 1963 roku.

Wieże stereo, które składają się z wielu urządzeń, były tworzone we wczesnych latach 60-tych. Producenci umieszczali głośniki w osobnej obudowie i dzięki temu mogły być one ustawione niezależnie od reszty zestawu. Jednakże pod względem wyglądu różniły się one jeszcze od dzisiejszego sprzętu, czyli od typowego zestawu stereo. W późnych latach 60-tych i wczesnych 70-tych sławne stały się zestawy, które były obsługiwane od góry i często miały akrylową pokrywę.

Generalnie wieże stereo były bardzo duże i często stanowiły wyróżniający się mebel aż do lat 80-tych. Ponieważ sporo kosztowały, tego typu sprzęt był uznawany za pewnego rodzaju symbol statusu społecznego klientów. Od lat 80-tych wieże stereo przybrały nowy kształt: powstała wieża hi-fi, która była bardzo lubiana również w latach 90-tych. Wszystkie elementy zestawu stereo – gramofon, wzmacniacz, radio FM, kaseton i odtwarzacz CD – mogły być na sobie ułożone i dzięki temu były ze sobą elastycznie połączone.

Również dzisiaj wieża stereo to gwarancja dobrego wyboru. Radio FM i telewizor odbieramy tak jak do tej pory w trybie stereo, a dwa kanały audio idealnie nadają się do słuchania muzyki. Podczas odtwarzania płyt Blu-ray usłyszymy aktualnie raczej dźwięk 5.1 – jeśli posiadamy odpowiedni zestaw stereo. Również platformy streamingowe, jak Netflix, odtwarzają dźwięk o coraz wyższej jakości.

Konstrukcja wieży stereo

Wieża stereo charakteryzuje się przede wszystkim dwoma kanałami audio oraz tym, że pojedyncze elementy tego sprzętu mogą być niezależnie od siebie ustawione i skonfigurowane. Zasadniczo taki zestaw składa się z przynajmniej jednego źródła dźwięku, jednego wzmacniacza i dwóch głośników lub kolumn. Dzięki temu wieża stereo obejmuje wszystkie etapy odtwarzania dźwięku: od powstania aż do transmisji plików audio.

Źródło dźwięku

Czy to płyta gramofonowa, kaseta DVD, płyta CD, pamięć USB, czy streaming muzyki: Twoja wieża stereo może odtwarzać Twoje ulubione utwory. W zależności od tego, czy jesteś miłośnikiem winyli, przechwujesz hity swojej młodości na pamięci USB, ciągle słuchasz radia czy posiadasz ogromną kolekcję płyt CD, Twój zestaw stereo powinien zawierać odpowiednie elementy źródłowe.

Wzmacniacz

Wzmacniacz zintegrowany w zestawie jest odpowiedzialny za przekazywanie sygnału ze źródła dźwięku do głośników lub ewentualnie do subwoofera. Zgodnie ze swoją nazwą stanowi on wzmocnienie dla sygnału audio. Amplitunery również mogą przejąć to zadanie w obrębie zestawu: są one połączeniem wzmacniacza i tunera.

Głośniki

Głośniki dbają o to, aby dźwięk docierał do Twoich uszu. W zestawie stereo powinny znajdować się conajmniej dwa głośniki – po jednym dla każdego kanału audio. W przypadku głośników rozróżnia się dwie kategorie głośnika: pasywny i aktywny. Klasyczne głośniki pasywne musimy podłączyć do wzmacniacza, aby mogły one zrozumieć sygnał audio przesyłany z urządzenia źródłowego. Głośnik aktywny posiada już zintegrowany wzmacniacz i może być bezpośrednio podłączony do telewizora.

Nowoczesna i kompaktowa wieża hi-fi: pełny dźwięk w małym pomieszczeniu

Wielkie i wypełniające pomieszczenie kolumny możesz mieć kiedykolwiek zechcesz – ale nie musisz. Dzięki postępowi technologii wielki dźwięk zmieści się również w małej obudowie głośnika. Kompaktowe lub mini zestawy hi-fi, jak na przykład mini wieża stereo dostarczą Ci wszystko to, czego potrzebujesz do odtwarzania dobrego dźwięku i prezentują się równiez znakomicie. Wystarczy je ustawić, połączyć ze sobą wszystkie elementy, podłączyć do prądu i gotowe! Ponieważ streaming muzyki jest coraz powszechniejszy, a większość z nas nie korzysta już z płyt CD czy winyli, nie potrzebujemy już wielkich urządzeń w zestawie stereo i dlatego są one tak kompaktowe.

Nowoczesne elementy: wieża stereo z Bluetooth i DAB

Przejście z technologii analogowej na cyfrową w przypadku zestawu stereo miało miejsce już dawno temu. Już od dłuższego czasu nie słuchasz muzyki z płyty CD czy pamięci USB, tylko wyszukujesz sobie w internecie pasujące do Twojego nastroju utwory. Streaming audio nie stanowi żadnego problemu dla nowoczesnych i kompaktowych zestawów hi-fi. Posiadają one Bluetooth, dzięki któremu możesz przesyłać w błyskawicznym tempie swoje utwory ze smartfona. Bluetooth może jednak pełnić inną funkcję: obecnie dostępne są bezprzewodowe zestawy, których urządzenia porozumiewają się całkowicie bezprzewodowo lub tak jak w przypadku subwoofera, są podłączone do reszty zestawu poprzez sygnał radiowy.

Jeszcze jedno technologiczne osiągnięcie na rynku stereo: DAB oraz jego następca DAB+. Jeśli Twój zestaw stereo posiada ten standard transmisji audio, możesz odbierać radio cyfrowe, co oznacza: żegnaj anteno! Wieża stereo z DAB+ dostarcza lepszą jakość brzmienia, ale umożliwia również transmisję dodatkowych informacji oprócz czystego sygnału audio.

Jak ulepszyć starą wieżę stereo?

Jeśli chciałbyś korzystać z najnowszych technologii w swoim starym zestawie audio, istnieje kilka sposobów na zaktualizowania niektórych funkcji:

 • Wyposaż swój zestaw dźwiękowy w technologię Bluetooth za pośrednictwem adaptera Bluetooth. Wystarczy podłączyć adapter do posiadanego sprzętu i już możesz przesyłać pliki audio bezpośrednio ze swojego smartfona.
 • Streaming przez sieć wi-fi w całym domu jest możliwy również w starszych systemach audio. Przykładowo Teufel Streamer, czyli odtwarzacz sieciowy, pozwala na zintegrowanie domowej sieci wi-fi w zestawie dźwiękowym.
 • Masz już dosyć stereo i chcesz spróbować czegoś nowego? Wraz z zestawem do rozbudowy marki Teufel możesz rozszerzyć Twój system stereo i osiągnąć brzmienie kina domowego 5.1.

Dwa potężne kanały audio: wieże stereo marki Teufel

 • ULTIMA 40 KOMBO Power Edition: klasyczny zestaw w nowoczesnej odsłonie. Za najlepszy dźwięk w tym zestawie odpowiedzialne są dwie kolumny w połączeniu z mocnym subwooferem. Brzmieniem zarządza odtwarzacz CD KOMBO 62. Czy to klasyczna płyta, radio cyfrowe DAB+, pamięć USB czy może streaming przez Spotify i Co. – dzięki technologii Bluetooth i NFC ten system odtwarza wszystko bez najmniejszego problemu.
 • ULTIMA 20 KOMBO – ten system jest bardzo kompaktowy. Dzięki dwudrożnym głośnikom regałowym ten zestaw świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Dzięki systemowi bass reflex nie musisz się więcej martwić o słaby dźwięk. System nie posiada odtwarzacza CD, ale streaming przez Bluetooth pozwala na cieszenie się muzyką w każdej sytuacji.
 • Więcej soundbarów ,kin domowych ,głośników Bluetooth i słuchawek można znaleźć w naszym sklepie internetowym w odpowiedniej kategorii oraz w naszym przewodniku zakupowym.

Wieża stereo: Co ją wyróżnia?

 • Wieża stereo gwarantuje mocne brzmienie płynące z dwóch kanałów, które jest odtwarzane przez osobno ustawione głośniki lub kolumny.
 • Pierwsze wieże stereo były produkowane od późnych lat 50-tych.
 • Do dzisiaj odbieramy telewizję oraz radio w trybie stereo. Ten standard jest również idealny do słuchania muzyki. Tylko w systemach kina domowego dźwięk 5.1 oraz 7.1 wypierają powoli dwa kanały audio.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij
 • Cena
 • Streaming
 • Seria
 • Kolor
 • Konfiguracja
 • Złącza
 • Kanały odtwarzania
 • Dynamore®
 • Multiroom
 • Asystent głosowy
 • Radio
 • Media