Wieże stereo

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
Heimkino Komplettanlagen

Mini zestaw z maxi dźwiękiem

Kompletne systemy

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

31 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Wieże stereo: 31 Wyniki
Zamknij
 • 989,00 zł 17 999,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Wieże stereo: 31 Wyniki

Sortowanie

 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

Systemy stereo – natychmiast gotowe do gry i doskonałe do słuchania muzyki

Dwa głośniki, jeden znajduje się po lewej, a drugi po prawej stronie od pozycji odsłuchowej – oba są podłączone do zewnętrznego wzmacniacza lub tak jak w przypadku konfiguracji aktywnej, nawet ze zintegrowanym już wzmacniaczem – pod względem dźwięku zestaw stereo świetnie nadaje się do słuchania muzyki i jest gotowy do gry w mgnieniu oka: te cechy sprawiają, że systemy stereo należą niezmiennie do jednych z najbardziej popularnych systemów dźwiękowych. Dodatkowo poprzez Bluetooth lub sieć wi-fi możesz odtwarzać swoją ulubioną muzykę w kazdej chwili bezpośrednio ze smartfona lub laptopa.

Więcej informacji:

Prawidłowe ustawienie głośników: Sweet Spot

Zwróć uwagę na to, aby nowy system stereo nie został ustawiony tam, gdzie akurat jest miejsce, tylko tak, aby Sweet Spot, czyli obszar o najlepszej słyszalności, obejmował Twoje miejsce siedziące. Twoje uszy będą Ci niezmiernie za to wdzięczne, nawet jeśli na początku będzie Cię to kosztować trochę wysiłku. Jak ustalić tak zwany Sweet Spot , dowiesz się na naszym blogu.

Przed zakupem nowego systemu stereo zalecamy zapoznać się z poniższą listą:

 • Ustal wielkość pomieszczenia: aby system dźwiękowy mógł w pełni nagłośnić pomieszczenie i nie wyglądał przy tym na przesadnie duży zestaw, należy sprawdzić, do jakich pomieszczeń zalecany jest wybrany system dźwiękowy
 • Ustal wielkość głośników: małe i kompaktowe głośniki czy może raczej wielkie kolumny? W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór od głośników mini hi-fi, aż po głośniki podłogowe
 • Sprawdź miejsce ustawienia głośników: gdzie powinniśmy umieścić głośniki i wzmacniacz? Teufel oferuje systemy dźwiękowe ze stojakami i/lub uchwytami ściennymi. Czy w danym pomieszczeniu jest wystarczająca ilość miejsca na kolumny? Czy głośnik zmieści się na regale?
 • Sprawdź wymagane opcje połączenia: Chcesz odtwarzać muzykę przez pamięć USB, Bluetooth czy radio cyfrowe? Czy system stereo powinien zawierać odtwarzacz CD? Czy możesz podłączyć gramofon do systemu stereo?

Jeśli wszystkie kryterie zostaną ustalone, możesz sprawdzić naszą ofertę systemów stereo poprzez ustawienie odpowiednich filtrów w wyszukiwarce produktów i szybko znaleźć odpowiedni system dźwiękowy.

Kompaktowe systemy dźwiękowe All-In-One

Kompakowe systemy, które składają się z aktywnych głośników , oferują wszystkie funkcje systemów dźwiękowych i są świetną alternatywą dla tych, którzy mają niewiele miejsca. Obsługa jest zazwyczaj bardzo prosta, ale funkcjonalna. Dzięki temu te kompaktowe systemu są bardzo często umieszczane w kuchni, pokoju dziecięcym lub w domku wypoczynkowym.

Systemy stereo, które składają się z głośników pasywnych amplitunera, są bardzo elastyczne w użyciu i można je łatwo rozbudować o nowy odtwarzacz.

Seria produktów KOMBO – muzyka o wysokiej jakości

Wraz z naszą serią KOMBOoferujemy systemy stereo o różnej wielkości i mocy. Opcjonalnie również z subwooferem do odtwarzania głębokich i mocnych basów muzyki techno, R’n’B czy też hip-hopu. Nasza oferta obejmuje mini systemy stereo KOMBO 22 aż do systemu KOMBO 62 o dużej mocy, który zawiera dwie kolumny. Dzięki temu znajdziesz odpowiedni system do altanki, biura, mieszkania sutdenckiego czy też nowego domu.

Teufel Dynamore: panorama stereo za pomocą tylko jednego urządzenia

Dzięki wieloletniemu doświadczeni nasi inżynierowie potrafią wydobyć panoramę stereo nawet z kompaktowych systemów All-In-One, również wirtualnie. Udaje się to dzięki różnym i specjalnie opracowanym technologiom Teufel Dynamore oraz sprytnej integracji dodatkowych przetworników. Wraz z technologią Teufel Dynamore, zintegrowanej w Radio 3Sixty oraz soczewkom akustycznym, odtwarzany jest dźwięk w 360 stopniach.


Systemy stereo z siecią wi-fi ze zintegrowaną technologią Raumfeld

Odkryj systemy stereo z siecią wi-fi marki Teufel i zanurz się w zupełnie nowym wymiarze dźwięku. Poprzez połączenie z własną siecią domową możemy streamować ulubioną muzykę ze smartfona lub laptopa. Bezprzewodowe głośniki streamingowe (wraz z radiem internetowym) gwarantują mocne doświadczenia dźwiękowe i bezstratne odtwarzanie. Teufel oferuje również soundbary z siecią wi-fi jako alternatywa dla pomieszczeń o niewielkiej ilości miejsca.

Muzyka płynąca z dwóch kanałów: historia wieży stereo

Urządzenie odtwarzające dźwięk z innych nośników – to właśnie jest wieża stereo. Jest ona użytkowana już od lat 60-tych, aby całkowcie oddać się długiemu odtwarzaniu muzyki z płyty gramofonowej, płyty CD czy też poprzez streaming. Wieża stereo – lub też często określana jako wieża hi-f – dostarcza również dźwięk do telewizora.

Poprzednikami naszych nowoczesnych i zajmujących niewiele miejsca systemów stereo były duże skrzynie muzyczne z lat 50-tych. W jednym meblu były połączone ze sobą radio, gramofon oraz czasami również telewizor. Dźwięk dochodził do naszych uszu monofonicznie. W końcówce lat 50-tych dostępne były urządzenia, które odtwarzały dwukanałowy dźwięk. Powstały one w tym samym czasie co płyty gramofonowe. Stacje radiowe można było odbierać stereofonicznie nieco później, bo od 1963 roku.

Wieże stereo, które składają się z wielu komponentów, były tworzone we wczesnych latach 60-tych. Głośniki były umieszczone w osobnej obudowie i mogły byś ustawione niezależnie od reszty systemu. Jednakże pod względem wyglądu różniły się one jeszcze od dzisiejszych, typowych wież stereo. W późnych latach 60-tych i wczesnych 70-tych sławne stały się systemy, które były obsługiwane od góry i często pokryte akrylową pokrywą.

Generalnie wieże stereo były bardzo duże i często stanowiły wyróżniający się mebel aż do lat 80-tych. Ponieważ sporo kosztowały, były one uznawane za pewnego rodzaju symbol statusu społecznego dla miłośników muzyki. Od lat 80-tych wieże stereo przybrały nowy kształt: powstała wieża hi-fi, która była bardzo lubiana również w latach 90-tych. Wszystkie elementy systemu stereo – gramofon, wzmacniacz, radio, kaseton i odtwarzacz CD – mogły być na sobie ułożone i dzięki temu elastycznie ze sobą połączone.

Również dzisiaj wieża stereo jest porządnym wyborem. Radio i telewizor odbieramy tak jak do tej pory w stereo, a dwa kanały idealnie nadają się do słuchania muzyki. Podczas oglądania płyt Blu-ray usłyszymy jednak raczej dźwięk 5.1 – jeśli posiadamy odpowiedni system. Również platformy streamingowe, jak Netflix, odtwarzają dźwięk o coraz wyższej jakości.

Elementy wieży stereo

Wieża stereo charakteryzuje się przede wszystkim dwoma kanałami audio oraz tym, że pojedyncze elementy mogą być niezależnie od siebie ustawione i skonfigurowane. Zasadniczo zestaw stereo składa się z przynajmniej jednego źródła dźwięku, jednego wzmacniacza i dwóch głośników. Dzięki temu wieża stereo obejmuje wszystkie etapy odtwarzania dźwięku: od powstania aż do transmisji audio.

Źródło dźwięku

Czy to płyta gramofonowa,kaseta DVD, płyta CD czy streaming muzyki: Twoja wieża stereo może odtwarzać Twoją ulubioną muzykę. W zależności od tego, czy jesteś miłośnikiem winyli, ciągle słuchasz radia czy posiadasz ogromną kolekcję płyt CD, Twój system stereo powinien zawierać odpowiednie elementy źródłowe.

Wzmacniacz

Wzmacniacz zintegrowany w systemie jest odpowiedzialny za przekazywanie sygnału ze źródła dźwięku do głośników lub ewentualnie do subwoofera. Zgodnie ze swoją nazwą wzmacnia on sygnał audio. Amplitunery również mogą przejąć to zadanie w obrębie wieży: są one połączeniem wzmacniacza i tunera.

Głośniki

Głośniki dbają o to, aby dźwięk docierał do Twoich uszu. W wieży stereo powinny się znajdować conajmniej dwa głośniki – po jednym dla każdego kanału audio. W przypadku głośników rozróżnia się pomiędzy pasywnym a aktywnym wariantem. Klasyczne głośniki pasywne musimy podłączyć do wzmacniacza, aby mogły one zrozumieć sygnał przesyłany z urządzenia źródłowego. Głośnik aktywny posiada już zintegrowany wzmacniacz i może być bezpośrednio podłączony do telewizora.

Nowoczesne systemy kompaktowe: pełny dźwięk w małym pomieszczeniu

Wielkie i wypełniające pomieszczenie głośniki możesz mieć kiedykolwiek zechcesz – ale nie musisz. Dzięki postępowi technologii wielki dźwięk zmieści się również w małej obudowie. Kompaktowe lub mikro systemy dostarczą Ci wszystko to, czego potrzebujesz do odtwarzania dobrego dźwięku. Wystarczy je ustawić, połączyć ze sobą wszystkie elementy, podłączyć do prądu i gotowe! Ponieważ streaming muzyki jest coraz powszechniejszy, a większość z nas nie korzysta już z płyt CD czy winyli, nie potrzebujemy już wielkich elementów w wieży stereo i dlatego stają się one kompaktowe.

Bluetooth i DAB: nowoczesne elementy wieży stereo

Przejście z technologii analogowej na cyfrową w wieży stereo zostało zakończone już dawno temu. Już od dłuższego czasu nie słuchasz muzyki z płyty CD, tylko wyszukujesz sobie w internecie pasujące do Twojego nastroju utwory. Streaming muzyki nie stanowi żadnego problemu dla nowoczesnych systemów kompaktowych. Posiadają one Bluetooth, dzięki któremu możesz przesyłać w błyskawinczym tempie swoją muzykę ze smartfona. Bluetooth może jednak pełnić inną funkcję: obecnie dostępne są bezprzewodowe systemy, których elementy porozumiewają się całkowicie bezprzewodowo lub tak jak w przypadku subwoofera, są podłączone do reszty systemu poprzez sygnał radiowy.

Jeszcze jedno technologiczne osiągnięcie na rynku stereo: DAB oraz jego następca DAB+. Jeśli Twój system posiada ten standard transmisji, może odbierać radio cyfrowe, co oznacza: żegnaj anteno! Wieża stereo z DAB+ dostarcza lepszą jakość dźwięku, ale umożliwia również transmisję dodatkowych informacji oprócz czystego sygnału audio.

Ulepsz swoją starą wieżę stereo

Jeśli chciałbyś korzystać z najnowszych technologii w swoim starym systemie audio, istnieje kilka sposobów na zaktualizowania niektórych funkcji:

 • Wyposaż swój system audio w technologię Bluetooth za pomocą adaptera Bluetooth. Wystarczy podłączyć adapter do systemu i już możesz przesyłać muzykę bezpośrednio ze swojego smartfona.
 • Streaming poprzez sieć wi-fi w całym domu jest możliwy również w starszych systemach. Przykładowo Teufel Streamer pozwala na zintegrowanie domowej sieci wi-fi w systemie dźwiękowym.
 • Masz już dosyć stereo i chcesz spróbować czegoś nowego? Wraz z zestawem do rozbudowy Teufel możesz rozszerzyć Twój system stereo i osiągnąć dźwięk kina domowego 5.1.

Dla dwóch potężnych kanałów audio: wieże stereo marki Teufel

 • ULTIMA 40 KOMBO Power Edition: klasyczny zestaw w nowoczesnej odsłonie. Za najlepszy dźwięk w tym zestawie odpowiedzialne są dwie kolumny w połączeniu z mocnym subwooferem. Brzmieniem zarządza odtwarzacz CD KOMBO 62. Czy to klasyczna płyta, radio cyfrowe DAB+ czy może streaming przez Spotify i Co. – dzięki technologii Bluetooth i NFC ten system odtwarza wszystko bez najmniejszego problemu.
 • ULTIMA 20 KOMBO – ten system jest bardzo kompaktowy. Dzięki dwudrożnym głośnikom regałowym ten zestaw świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Dzięki systemowi bass reflex nie musisz się więcej martwić o słaby dźwięk. System nie posiada odtwarzacza CD, ale streaming przez Bluetooth pozwala na cieszenie się muzyką w każdej sytuacji.
 • W sklepie internetowym Teufel znajdziesz również wiele innych wież stereo i głośników.

Podsumowanie: To wyróżnia wieżę stereo

 • Wraz z wieżą stereo możesz cieszyć się dźwiękiem płynącym z dwóch kanałów i odtwarzanym przez osobno ustawione głośniki.
 • Pierwsze wieże stereo były produkowane od późnych lat 50-tych.
 • Do dzisiaj odbieramy telewizję oraz radio w stereo. Ten standard jest również idealny do słuchania muzyki. Tylko w systemach kina domowego dźwięk 5.1 oraz 7.1 wypierają powoli dwa kanały audio.

Podobne tematy: