Satelity

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Kino Domowe

Kompaktowe głośniki z potężnym dźwiękiem

Mikro i mini głośniki

Heimkino Microlautsprecher Consono 35 Mk3 CS FCR Lautsprecher Schwarz 2
20 Produkty
20 Produkty

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

 • Jak podłączyć system kina domowego?

  Istnieje wiele sposobów na podłączenie kina domowego. W klasycznych systemach amplituner pełni rolę „jednostki sterującej”, do której można podłączyć niemal wszystkie urządzenia zewnętrzne, jak na przykład konsole do gier czy odtwarzacze Blu-ray za pośrednictwem złącza HDMI. Wszystkie formaty dźwiękowe od Bluetooth po Dolby Digital i Dolby Atmos są przetwarzane i kodowane przez amplituner. Telewizor lub projektor można podłączyć do systemu kina domowego również za pomocą złącza HDMI. W ten sposób sygnał wideo z urządzeń zewnętrznych jest przesyłany z amplitunera do telewizora, a sygnały dźwiękowe są przetwarzane przez amplituner i przekazywane bezpośrednio do głośników. Ponadto obecne amplitunery są wyposażone w dodatkowe złącza audio, takie jak RCA lub wejście phono do podłączenia gramofonów. Głośniki są podłączane do systemu kina domowego za pomocą kabli głośnikowych. Przydatne wskazówki na ten temat znajdziesz w odpowiedniej instrukcji obsługi lub w naszym artykule na blogu. W naszym asortymencie znajdują się również alternatywy do klasycznych systemów kina domowego z pasywnymi głośnikami i amplitunerami. Jeśli nie jesteś fanem soundbarów, ale nadal chciałbyś korzystać z trójdrożnych głośników, zestaw ULTIMA 40 Active Surround jest świetnym rozwiązaniem. Ten system posiada wzmacniacz o mocy 260 W, który jest zintegrowany w aktywnym głośniku. Opcjonalnie zestaw ten można rozbudować o subwoofer, w którym zintegrowany jest wirtualny głośnik centralny. To oprogramowanie zwiększa zrozumiałość mowy i dialogów.

 • Na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu systemu kina domowego?
 • Jak odpowiednio ustawić system dźwiękowy?
 • Nie masz wystarczająco dużo miejsca w pokoju? Sięgnij po soundbar
 • Czego potrzebuję do stworzenia kina domowego w salonie?

Mini głośniki marki Teufel: mały sprzęt o wielkim dźwięku

Doskonale brzmiący zestaw kina domowego wcale nie musi mieć wielkich głośników czy kolumn. Przenośne głośniki i bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z pewnością przydadzą się podczas podróży lub wycieczki, jednak aby poczuć się jak w kinie, potrzebny jest specjalny system kina domowego z dobrym dźwiękiem przestrzennym. Nawet jeśli głośniki komputerowe zapewniają dobry dźwięk, nie będzie można za ich pomocą odtwarzać sygnału audio Dolby Atmos. Zamiast soundbaru lub zestawu surround, który jest wyposażony w duże kolumny trójdrożne, można sięgnąć po taki sprzęt, jak mini głośniki lub głośniki satelitarne. Sztuka subtelnego kina domowego polega na oferowaniu zrównoważonego i dobrego dźwięku przestrzennego w formie produktu o możliwie jak najbardziej kompaktowym rozmiarze. Właśnie dlatego firma Teufel oferuje głośniki satelitarne o potężnym brzmieniu dla każdego gustu i w atrakcyjnej cenie. Niezależnie od tego, czy wolisz miły seans filmowy z rodziną, czy wieczór gier – dzięki naszym stylowym głośnikom satelitarnym, które można elegancko wkomponować w wystrój każdego salonu, oglądanie filmów zamieni się w niezwykle dźwiękowe doświadczenie. Dzięki niewielkiej obudowie głośników satelitarnych użytkownik może swobodnie zdecydować, czy chce je umieścić na regale lub półce, czy też użyć uchwytów ściennych lub stojaków. W połączeniu z subwooferem, system kina domowego z głośnikami satelitarnymi stanowi dobrą alternatywę dźwiękową dla zestawu kolumn.

Jak ustawić mini głośniki w pomieszczeniu?

Aby uzyskać zadowalający efekt dźwiękowy swojego zestawu audio, głośniki surround powinny być umieszczone w najlepszym przypadku na wysokości około 1,50 m wokół miejsca słuchacza. W taki oto sposób głośniki satelitarne znajdują się mniej więcej na tej samej wysokości co uszy użytkownika, dzięki czemu dźwięk jest lepiej odbierany, a pojedyncze detale dźwiękowe są lepiej słyszalne. Głośnik centralny, który jest odpowiedzialny za odtwarzanie dialogów, jest najczęściej umieszczany nad lub pod telewizorem, a także ustawiony w kierunku pozycji odsłuchowej użytkownika. W przypadku korzystania z projektora można również zamontować głośnik centralny bezpośrednio za ekranem. Do montażu samych głośników surround służą otwory znajdujące się z tyłu głośników oraz gwint M6. W ten sposób możesz sam zdecydować, czy chcesz zamontować głośniki surround na ścianie za pomocą kołka i śruby, czy też użyć do tego celu naszych uchwytów ściennych, które znajdziesz w kategorii "Akcesoria" w bezkonkurencyjnej cenie. Z akustycznego punktu widzenia korzystniejsze jest zastosowanie uchwytów ściennych lub stojaków, ponieważ mogą one być ustawione w jednej linii z pozycją odsłuchową. Umożliwia to poprawę i optymalizację dźwięku w zestawie kina domowego za pomocą kilku prostych czynności. Subwoofer można w zasadzie ustawić w dowolnie wybranym miejscu. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule na naszym blogu.

Jak działa głośnik satelitarny?

Głośniki satelitarne lub mini głośniki działają podobnie jak duże kolumny. Główne różnice dotyczą obudowy i związanego z nią rozmiaru głośnika. Podczas gdy duże głośniki trójdrożne mają wystarczającą objętość wewnętrzną w obudowie, aby odtwarzać basy, głośniki mini lub mikro mają znacznie mniejszą objętość wewnętrzną i dlatego nie mogą odtwarzać basów. Dlatego zestawy kina domowego z mini głośnikami są wyposażone w tzw. głośniki dwudrożne. W przypadku niskich tonów, tj. basów, zawsze trzeba sięgnąć po dodatkowy subwoofer. W zestawie kina domowego sygnały audio są zwykle wcześniej rozdzielane w amplitunerze AV, dzięki czemu każdy głośnik odbiera i odtwarza tylko przeznaczony dla niego sygnał audio. Aktywne subwoofery mogą także podkreślić pewne zakresy częstotliwości basów lub ich w ogóle nie odtwarzać (filtry górnoprzepustowe i dolnoprzepustowe).

Na co muszę zwrócić uwagę podczas ustawiania amplitunera AV?

Z tego względu, że mini głośniki nie mogą odtwarzać całego słyszalnego zakresu częstotliwości, w amplitunerze AV należy ustawić tzw. częstotliwość odcięcia. Określa ona częstotliwość, przy której subwoofer współpracuje z głośnikami. W systemie z pięcioma identycznymi głośnikami surround można ustawić jedną wartość dla wszystkich głośników satelitarnych. Zazwyczaj odpowiada ona dolnej częstotliwości odcięcia, tj. najniższej częstotliwości, jaką może odtwarzać sam głośnik. Wartość tę można znaleźć w opisie specyfikacji technicznej poszczególnych głośników (patrz w zakres częstotliwości) na naszej stronie internetowej lub w instrukcji obsługi produktu. Od tej wartości subwoofer powinien współpracować z zestawem surround, ponieważ w przeciwnym razie w niektórych scenach lub sekwencjach nie będzie słychać niskich tonów. Ma to szczególne znaczenie na przykład przy odtwarzaniu muzyki i filmów w formacie audio Dolby Digital, ponieważ interakcja poszczególnych głośników byłaby niespójna.

Do jakich pomieszczeń nadają się mini głośniki?

Większość zestawów kina domowego z mini głośnikami może być stosowana w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m². W zależności od konstrukcji i mocy poszczególnych głośników można nagłośnić również większą powierzchnię.

Szukasz odpowiedniego zestawu do swojego domu? Zajrzysz na stronę internetową Teufel i wybierz z naszej szerokiej oferty odpowiedni produkt w bezkonkurencyjnej cenie.

Mini głośniki: wielkie kino w małym pomieszczeniu

Dzięki głośnikom z serii CONSONO można w przystępnej cenie uzyskać niezwykłe wrażenia kina domowego w kompaktowym formacie i to z doskonałym dźwiękiem. Sprzęt ten składa się z głośników 5.1 w kolorze czarnym z czterema identycznymi dwudrożnymi głośnikami satelitarnymi dla przedniego i tylnego obszaru odsłuchu. Głośnik centralny z dwoma głośnikami średniotonowymi zapewniają wyraźne odtwarzanie mowy. Wraz z oddzielnym subwooferem gwarantowana jest porywająca scena dźwiękowa z potężnymi basami, a spójne tony średnie i czyste tony wysokie sprawiają, że każdy film staje się dźwiękowym hitem. Jeśli nie masz jeszcze osobnego amplitunera AV, firma Teufel oferuje głośniki satelitarne CONSONO w zestawie z wydajnym amplitunerem AV ze zintegrowanym odtwarzaczem Blu-ray. Zestaw CONSONO 35 IMPAQ "5.1" jest już wyposażony w niezbędne akcesoria oraz bezprzewodowo sterowany subwoofer. Opcjonalnie do głośników satelitarnych można zastosować takie produkty, jak dostępne uchwyty ścienne lub stojaki, albo zamontować głośniki bezpośrednio na ścianie, wykorzystując otwór z tyłu urządzenia.

Kompaktowe głośniki z serii CUBYCON to mikro głośniki hi-fi. Niektórzy pewnie sobie myślą: hi-fi i mini głośniki? To niemożliwe. Wręcz przeciwnie! To jest możliwe i udało się to osiągnąć marce Teufel. CUBYCON to mały zestaw kina domowego, ale za to niezwykle elegancki. Wysoką jakość tonów niskich gwarantuje potężny subwoofer. Dźwięk o wysokiej rozdzielczości w kinie domowym podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania zapewnia niezwykłą precyzję w zakresie tonów wysokich i średnich oraz moc w zakresie tonów niskich. Prawie niewidoczny sprzęt audio, ale akustycznie jeszcze bardziej podkreślony - High End i High Definition jeszcze nigdy nie były tak dyskretnie zintegrowane.

Fani muzyki i filmu z pewnością docenią głośniki ULTIMA 20 SURROUND, czyli mniejszą wersję serii ULTIMA 40. Dzięki dużym przetwornikom niskotonowym i średniotonowym o średnicy 165 mm te kompaktowe głośniki satelitarne z systemem dwudrożnym mogą odtwarzać dobrą jakość dźwięku stereo bez subwoofera. Właśnie z tego względu kolumny podstawkowe są również wykorzystywane w naszych systemach stereo, takich jak zestaw ULTIMA KOMBO. Potężny aktywny subwoofer, który może być używany jako subwoofer frontfire lub downfire i który opcjonalnie może być sterowany bezprzewodowo, wspiera głośniki w odtwarzaniu basów. Kolumny podstawkowe z serii ULTIMA 20 oferują potężny dźwięk stereo i mogą być używane uniwersalnie jako głośniki stereo lub głośniki tylne. Wraz z oddzielnym głośnikiem centralnym doświadczysz wyraźnie zdefiniowanych dialogów we wszystkich scenach filmowych oraz odkryjesz porywający dźwięk przestrzenny w scenach akcji. Dzięki dwóm głośnikom średniotonowym w głośniku centralnym, które zostały zainstalowane w układzie D'Appolito, dialogi brzmią w sposób pełny i naturalny. Ten zestaw kina domowego odtwarza muzykę i dźwięk gier na wysokim poziomie i zachwyca otaczającym słuchacza brzmieniem oraz precyzyjną lokalizacją wszystkich fal dźwiękowych.

Jeśli wolisz zanurzyć się w cyfrowym świecie i nie chcesz rezygnować z oszałamiającego dźwięku przestrzennego i zapierających dech w piersiach krajobrazów dźwiękowych podczas grania, sięgnij po zestaw audio CONCEPT E 450 DIGITAL. Zintegrowany w aktywnym subwooferze cyfrowy wzmacniacz 5.1 o mocy 500 W gwarantuje potężne brzmienie. Dzięki ciśnieniu akustycznemu na poziomie 113 dB zestaw ten umożliwia granie w większych pomieszczeniach, a 300-milimetrowy głośnik niskotonowy subwoofera zapewnia częstotliwość odcięcia wynoszącą 32 Hz. Intuicyjny wyświetlacz z przodu produktu umożliwia wprowadzanie zmian w ustawieniach podstawowych i regulację poziomu głośności subwoofera, a bezprzewodowy pilot pozwala na wygodnie sterowanie głośnością i zmianę źródła dźwięku. Zintegrowane oprogramowanie automatycznie wykrywa sygnały stereo, DTS i Dolby Digital oraz może opcjonalnie odtwarzać Dolby Pro Logic II (upmix stereo), jeśli obecne są sygnały stereo. Dzięki oddzielnemu optycznemu wejściu cyfrowemu do tego wszechstronnego urządzenia można podłączyć niemal wszystko, co przyspiesza bicie serca niejednego gracza: PS4, PS3, Xbox, Xbox 360, telewizor, odtwarzacz DVD, odtwarzacz Blu-ray, smartfon, komputer, MAC, notebook, odtwarzacz MP3 lub odtwarzacz CD. Wii i Wii U można podłączyć za pomocą zewnętrznego adaptera, a do bezprzewodowego sterowania służy oczywiście zintegrowany interfejs Bluetooth.

Teufel oferuje również wysokiej jakości kompletne systemy kina domowego z odpowiednimi amplitunerami AV, projektorami, głośnikami satelitarnymi obsługującymi sygnał Dolby Atmos i odpowiednimi zestawami kabli. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze produktów, wystarczy skorzystać z naszego cyfrowego poradnika dźwiękowego, który znajdziesz sklepie internetowym Teufel.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij
 • Cena
 • Typ produktu
 • Streaming
 • Seria
 • Kolor
 • Rodzaj
 • Konfiguracja
 • Złącza
 • Kanały odtwarzania
 • Dynamore®
 • Video
 • Multiroom
 • Formaty dźwięku
 • Asystent głosowy
 • Radio
 • Inne funkcje