Subwoofery

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Akcesoria

Niże w natarciu

Subwoofery

Subwoofer
17 Produkty
17 Produkty

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

 • Co to jest subwoofer?

  Subwoofer to głośnik odpowiedzialny wyłącznie za odtwarzanie niskich częstotliwości. Subwoofery są również często nazywane głośnikami basowymi, ponieważ odpowiadają za odtwarzanie basów w systemach kina domowego, ale także w soundbarach. Z reguły odtwarzanie basów odbywa się w zakresie częstotliwości ok. 20-120 Hz, dlatego są one używane w połączeniu z innymi głośnikami. Klasyczne głośniki mogą osiągnąć te częstotliwości tylko z odpowiednio dużym korpusem dźwiękowym (obudową), dlatego subwoofery są zwykle większe niż, na przykład, małe głośniki dwudrożne. Im niższe częstotliwości odtwarza subwoofer, tym większa jest zazwyczaj jego obudowa. Ponadto podczas korzystania z subwoofera należy wziąć pod uwagę tak zwaną częstotliwość zwrotnicy. Jest to częstotliwość, przy której sygnał dźwiękowy jest przesyłany do subwoofera. Ustawienie to jest dokonywane we wzmacniaczu lub w amplitunerze AV i/lub na samym subwooferze (w przypadku subwooferów aktywnych). Celem tego ustawienia jest harmonijna interakcja wszystkich komponentów głośnika. Jako wskazówka, używana jest dolna częstotliwość odcięcia innych głośników. Jest to najniższy zakres częstotliwości jaki mogą odtwarzać głośniki wokół subwoofera. Wartość tę można znaleźć w instrukcji obsługi lub w danych technicznych głośników.

 • Jak podłączyć subwoofer?
 • Czym jest subwoofer pasywny?
 • Czym jest aktywny subwoofer?
 • Gdzie najlepiej umieścić subwoofer?
 • Czy mogę rozszerzyć mój system dźwiękowy o kolejny subwoofer?
 • Jaka jest różnica między subwooferami typu front-firing i down-firing?
 • Czy dostępne są również płaskie subwoofery?

Subwoofery od Teufel – klasa sama w sobie

Dla wszystkich systemów kina domowego stworzyliśmy dostrojone do siebie systemy głośników. Za harmonijny obraz dźwiękowy odpowiada obok głośników tylnych, przednich i centralnych, również pasujący subwoofer.
Świetne doświadczenia z kinem domowym są w dużym stopniu zależne od właściwego subwoofera. Czy to oszałamiające eksplozje, przerażające grzmoty czy orkiestrowe nagłośnienie: dobrze wymierzone i perfekcyjnie umieszczone subwoofery marki Teufel dbają o świetny dźwięk filmowy. Rozbuduj Twój system kina domowego o dodatkowy subwoofer i ciesz się dobrym basem.

Pojedyńcze subwoofery

Jednym z subwooferów w klasie cenowej do 2000 zł, który możesz wszędzie ustawić i dołączyć do posiadanego systemu kina domowego, jest model T 1300 SW. W swojej wielostronności T 1300 SW pasuje do systemów 2.1, 5.1 i 7.1 i umożliwia nawet zastosowanie drugiego subwoofera. Budowa urządzenia z końcówką mocy 250 W i przetwornikiem o średnicy 250 mm umożliwia nagłośnienie pomieszczeń do 40 m2. Subwoofer T 1300 jest w stanie odtworzyć absolutnie precyzyjnie basy do 33 Hz. Komfortowe użytkowanie zapewnia własny regulator głośności, zintergowane automatyczne włączanie i wyłączanie oraz regulator zakresu częstotliwości, który powinnien być odtwarzany przez urządzenie.

Subwooferem ekstraklasy jest model S 8000, który posiada licencję THX® Ultra 2™. Poteżne 500 W mocy nagłośnią bez problemu pomieszczenia do 100 m2. Zintegrowany procesor (DSP) dba o bezstratne odtwarzanie dźwięku. Mimo swojego imponującego wnętrza, skrywającego przetworniki o średnicy 300 mm, subwoofer ten jest relatywnie niewielkich rozmiarów i pasuje do normalnych pokoi. Subwoofer T 8000 oferuje funkcje, które wykraczają ponad możliwości przeciętnego subwoofera:

 • Regulowany filtr górnoprzepustowy (20-60 Hz)
 • Regulowany filtr dolnoprzepustowy dla różnych kombinacji (60-220 Hz)
 • Regulacja czułości od -10 dBu do 0 dBu (dla słabych wyjść subwoofera w amplitunerze)
 • Optymalne rozpoznanie sygnału do automatycznego włączania z trybu standby
 • Głośność, faza, wyciszenie i głośność THX mogą być regulowane za pomocą pilota
 • Głośnik niskotonowy chroniony przed spięciami i za wysokimi poziomami prądu
 • Ochrona przed przegrzaniem
 • Efektywny limiter zapobiega za wysokim sygnałom wejściowym

Abosolutnym basowym gigantem wśród asortymentu Teufel jest S 10000 SW - subwoofer klasy high-end stworzony z rozmachem. Uzbrojony w certyfikat THX® Ultra 2™, moc sinus rzędu 750 W i od razu dwa głośniki niskotonowe o średnicy 380 mm nadaje się do nagłośnienia pomieszczeń do 150 m². Maksymalne ciśnienie rzędu 111 dB i niskie basy do 25 Hz sprawiają, że S 10000 SW wznosi się ponad swoją konkurencję.

Podobne tematy na naszym blogu:

Filtry
Zmień Zamknij