Gramofony

Wybierz kraj lub region, aby wyświetlić zawartość dla Twojej lokalizacji i kupować online.
Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Akcesoria

Muzyka w najlepszym wydaniu

Gramofony

Schallplattenspieler
10 Produkty
10 Produkty

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Odkryj świat audio marki Teufel

Gramofony w sklepie Teufel

Dla wielu fanów hi-fi gramofony i ukochana kolekcja płyt są wciąż najlepszym sposobem na odtwarzanie i transmisję muzyki analogowej. Mimo tego, że cyfrowa transmisja muzyki z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, TIDA czy Deezer staje się coraz bardziej popularniejsza, winyle i gramofony są wciąż pierwszym wyborem dla fanów audiofilskiego stereo. Świat muzyki obraca się w gramofonie z prędkością 33, a czasem 45 obrotów na minutę. Stające się coraz bardziej popularne płyty winylowe w międzyczasie przetrwały wiele innych urządzeń, jak kasety czy płyty CD, a egzemplarze kolekcjonerskie są sprzedawane niekiedy po bardzo wysokich cenach. Już teraz możesz cieszyć się prawdziwą winylową atmosferą stereo, sięgając po gramofony w sklepie Teufel w kategorii "Akcesoria" w bezkonkurencyjnej cenie. Dzięki naszej kooperacji z renomowanym producentem DUAL możemy zaoferować głośniki i gramofony w kompletnych zestawach stereo (z Bluetooth i DAB+) dla prawdziwych pasjonatów winyli w super cenie.

Jakie głośniki nadają się do gramofonów?

Do odtwarzania płyt winylowych zasadniczo nadają się wszystkie głośniki systemów stereo Bluetooth, systemów audio z amplitunerem AV, ale również głośniki aktywne, a nawet soundbary, które posiadają odpowiednie wejście AUX, przez które gramofon może zostać podłączony do zestawu – niezależnie od tego, czy jest to zestaw hi-fi, kompaktowe systemy audio, radio czy też głośniki aktywne. Jeśli system stereo posiada wejście AUX-In oznaczone jako wejście gramofonowe, z reguły nie potrzebujemy już wzmacniacza. Jeśli wejście nie jest przeznaczone specjalnie do podłączenia gramofonów, sygnał dźwiękowy musi być wzmocniony. W gramofonie DUAL to zadanie przejmuje zintegrowany już przedwzmacniacz, który można opcjonalnie aktywować poprzez włącznik znajdujący się na tylnej stronie urządzenia.

Gdzie należy podłączyć gramofon?

Wiele wspólczesnych gramofonów, w tym modele marki DUAL, takie jak DUAL DT 500 USB, DUAL DT 400 USB oraz DUAL DT 250 USB posiadają zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy i z tego względu są one zasadniczo polecane do wszystkich typów wzmacniaczy. W razie potrzeby można również wyłączyć zintegrowany przedwzmacniacz. Jeśli Twój system stereo posiada złącze gramofonowe, jak na przykład nasz odtwarzacz KB 62 CD (z Bluetooth i DAB+) z serii ULTIMA 40 KOMBO, możesz wyłączyć przedwzmacniacz gramofonowy. Jeśli Twój wzmacniacz nie posiada złącza gramofonowego, możesz po prostu aktywować przedwzmacniacz gramofonowy i skorzystać z wolnego wejścia stereo cinch (np. „AUX IN”).

Czym jest napęd paskowy?

Aby płyty mogły się obracać, talerz gramofonu jest napędzany przez silnik. Napęd paskowy przenosi ruch obrotowy za pomocą paska. Dlatego nie musi on być zainstalowany bezpośrednio pod talerzem gramofonu, tak jak w przypadku napędu bezpośredniego, tylko może być zintegrowany w innym miejscu. Czarny pasek napędowy, który jest wykonany zazwyczaj z gumy, nie przenosi żadnych odgłosów i szumów silnika. Dzięki cichej pracy gramofonu oraz wynikającemu z niej dobrej jakości dźwięku, napęd paskowy Audio-Technica gramofonów DUAL idealnie nadaję się do użytku domowego, również ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości samego produktu. Jednakże należy pamiętać, że pasek powinien być wymieniany co kilka lat nawet w najlepszej jakości gramofonie. Przeciwieństwem gramofonów z napędem paskowym są gramofony z napędem bezpośrednim, w którym talerz gramofonowy jest obracany bezpośrednio przez oś silnika. Modele z napędem bezpośrednim posiadają dużą stabilność przy większej prędkości oraz są odporne na manualne ingerencje jak zatrzymywanie czy też zarysowania. Tego rodzaju napęd jest szczególnie uwielbiany i popularny wśród DJ-ów.

Dygitalizacja przez USB

Istnieje wiele powodów, które przemawiają za dygitalizacją. Oczywiście, oryginał utworu odtwarzany na czarnym krążku brzmi zawsze najlepiej, jednakże aby chronić częściowo bardzo drogie oryginalne nagrania, dygitalizacja jest bardzo dobrym sposobem.

Ulubione płyty gramofonowe mogą być również odtwarzane przez odtwarzacz CD lub złącze USB w radio samochodowym lub przez smartfon, jeśli akurat jesteśmy w podróży, a to dlatego, że pliki audio z płyty gramofonowej można nagrać na płytę CD lub przesłać do tak zwanej „chmury” w dowolnym urządzeniu. Połączone z naszymi systemami gramofony USB marki DUAL zostały właśnie do tego zaprojektowane. Poprzez ich zintegrowane złącze USB można je szybko podłączyć do komputera lub laptopa Mac za pomocą dołączonego kabla USB. Sygnały audio przesyłane przez USB są przetwarzane za pomocą odpowiedniego oprogramowania, a następnie mogą być nagrywane na płyty CD za pomocą napędu CD i są gotowe do odtwarzania w dowolnym odtwarzaczu CD.

Adapter gramofonu – mały element o wielkim znaczeniu

Adapter jest zamocowany na końcu ramienia adaptera. W konstrukcji adaptera znajdują się igła, nośnik igły oraz konwerter z cewkami i magnesami. Informacje audio są zakodowane w formie wgłębień w rowkach płyty gramofonowej. Gdy igła przesuwa się wzdłuż rowków, śledzi ona wgłębienia i wzniesienia. Na podstawie częstotliwości i amplitudy ruchów igły konwerter generuje sygnały dźwiękowy, który jest przesyłany z gramofonu – w razie potrzeby sygnały dźwiękowy zostaje wzmocniony przez wbudowany przedwzmacniacz – do systemu stereo / zestawu dźwiękowego.

Igła i funkcja antypoślizgowa

Podczas odtwarzania płyty winylowej igła stopniowo „wędruje” od zewnętrznej krawędzi do wewnętrznego obszaru płyty. Ten proces można okreslić jako „siłę tarcia poślizgowego”. Podobnie jak w przypadku wirówki, również igła talerza gramofonowego przemieszcza się do wewnętrznej części rowków. Przez to rowki mogą być mocno zniszczone lub może dojść do zniekształceń w obrazie dźwiękowym. Aby temu zapobiec, za pomocą funkcji antypoślizgowej można ustawić ramię adaptera dokładnie na środku rowka. Jednocześnie powinniśmy również sprawdzić wagę nośną ramienia, aby adapter był umieszczony poziomo i zapewniał możliwie spokojne i płynne odtwarzanie.

Podsumowanie: Sprawdzona technologia w nowej odsłonie

Z gramofonami marki DUAL możesz tchnąć nowe życie w Twoją starą kolekcję płyt gramofonowych, a dzięki analogowemu odtwarzaniu dźwięku uzyskasz autentyczny obraz dźwiękowy z przyjemnymi basami i niezakłoconymi tonami wysokimi. Te urządzenia są również odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gramofonami i dzięki zintegrowanemu przedwzmacniaczowi phono mogą być podłączone do każdego wzmacniacza lub głośników aktywnych z wejściem cinch. Zajrzyj do naszego sklepu i odkryj gramofony w atrakcyjnej cenie.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij