Kino Domowe

Przejdź do zawartości
Strona główna

Daj się ponieść dźwiękowi

Kino domowe

Heimkinoanlagen von Teufel
Mikro i mini głośniki Głośniki podłogowe i kolumny Kompletne systemy Odtwarzacze Blu-ray Projektory Z głośnikami THX Głośniki Dolby Atmos Gaming
89 Produkty
 

Porównanie produktów

Testy

Przetestowane i polecane

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Kino domowe marki Teufel: idealne kino w Twoim salonie

Ciesz się perfekcyjną harmonią dźwięku i obrazu z zestawem kina domowego 5.1 marki Teufel. Czy to romantyczny wieczór filmowy we dwoje, czy seans filmów kina akcji z przyjaciółmi – potężny zestaw audio marki Teufel pozwala na cyfrowe doświadczenie filmowe z perfekcyjnym dźwiękiem kina dzięki transmisji optycznej. Oprócz porządnego telewizora nowszej generacji, do kina domowego należy również imponujący system dźwiękowy w konfiguracji głośników 5.1. Aby móc osiągnąć doskonałą atmosferę kina i potężny dźwięk, Teufel jako producent audio oferuje szeroki wybór wysokiej jakości zestawów kina 5.1 o szerokiej scenie dźwiękowej do Twojego salonu. W naszej ofercie znajdziesz następujące głośniki, zestawy kina i produkty audio w atrakcyjnej cenie:

Zestawy kina domowego z certyfikatem THX: kino domowe i dźwięk najwyższej jakości

Głośniki i kino domowe marki Teufel zostały wielokrotnie nagrodzone za jakość dźwięku, w tym również certyfikatem THX. Symbol jakości THX jest wyróżnieniem dla najwyższej jakości odtwarzania dźwięku i obrazu. Pierwotnie standard ten został stworzony do sal kinowych w Hollywood, w których odbywała się gala Oscarów. Dzisiaj certyfikat THX jest przyznawany tym produktom, które w 100% spełniają specjalne wymogi i standardy tego symbolu jakości. Do tych produktów zaliczają się kino domowe SYSTEM 4 THX oraz SYSTEM 6 THX „5.2 Set”.

Bestsellerowe kino domowe firmy Teufel: dźwięk kina w zasięgu ręki

Sprawdź inne produkty w kategorii zestawów kina:

 • COLUMA 300 Mk2 (zestaw składa się z czterech kolumn i subwoofera)
 • CUBYCON (zestaw zawiera konfigurację głośników 5.1)
 • CONSONO 35 Mk3 (zestaw zawiera głośniki mikro oraz subwoofer)
 • ULTIMA 40 SURROUND (zestaw zawiera konfigurację głośników 5.1 i składa się z dwóch kolumn, głośnika centralnego oraz dwóch głośników tylnych, które odtwarzają dźwięk przestrzenny)
 • CONSONO 35 IMPAQ 5.1 Set (zestaw zawiera konfigurację głośników 5.1 w formacie mikro oraz subwoofer)
 • CONCEPT E 450 Digital (zawiera głośniki mikro oraz subwoofer; zestaw idealny do komputera)

Kino domowe i cenne wskazówki: Jak ustawić zestaw kina?

Aby móc optymalnie dopasować zestaw kina domowego do telewizora z obsługą 4K lub innych urządzeń, jak na przykład komputer, wzmacniacz czy amplituner (Marantz, Denon, IMPAQ 8000) oraz do wystroju swojego domu, warto wybrać produkt lub kino o różnym stylu i kolorze. Nasze specjalne wskazówki dotyczące ustawienia zestawu kina domowego oraz specyfikacja techniczna produktów sprawią, że konfiguracja nowo zakupionego domowego zestawu audio będzie niezwykle prosta, a Ty będziesz mógł od razu cieszyć się atmosferą prawdziwego domowego kina. Zwróć uwagę na wystrój swojego mieszkania i specjalne, np. czarne elementy dekoracyjne, aby kino domowe i jego obudowa dobrze wkomponowało się w jego styl.

 • Odpowiednie głośniki do każdego pokoju: kino szyte na miarę

W zależności od tego, gdzie dane urządzenia mają stać, kolumna i głośnik nie zawsze nadają się do bezpośredniego zamontowania na ścianie. Do konfiguracji głośników domowego zestawu kina w salonie nadają się oba warianty. W pokoju nastolatków polecamy sięgnąć po zestaw głośników z uchwytem ściennym (głośnik mikro lub kompaktowe systemy kina), ponieważ swoją konstrukcją nie zajmują one powierzchni pokoju, która może być wykorzystana do innych celów. W tej kategorii polecamy serię urządzeń CONCEPT E w świetnej cenie, jako zestaw uzupełniający do komputera, posiadanych głośników komputerowych czy też laptopa.

 • Kino domowe na każdą powierzchnię: wybierz idealnie dopasowany dźwięk

Innym, decydującym czynnikiem podczas wyboru odpowiedniego domowego systemu audio 5.1, jest powierzchnia pomieszczenia, w którym dźwięki powinny rozchodzić się optymalnie po całym pokoju. W pomieszczeniach o powierzchni do 25m2 świetnie sprawdzi się zestaw kina domowego z formatem dźwięku Dolby Surround lub Dolby Atmos. W większych pomieszczeniach i przy odpowiednim rozmieszczeniu opłaca się nawet zakup systemu audio THX, który zamieni Twój salon w kino z prawdziwego zdarzenia i sprawi, że każdy głośnik osiągnie niezwykle wysokie i czyste poziomy dźwiękowe.

 • Rozmieszczenie głośników w każdym pomieszczeniu: optymalny dźwięk kina

Większość zestawów audio, takich jak kino domowe COLUMA czy seria LT, posiadają w swoim zestawie pięć głośników, pilot i subwoofer, w którym jest zintegrowany głośnik niskotonowy i dzięki temu dba on o fantastyczny, basowy dźwięk. Dlatego też takie zestawy kina są nazywane zestawami audio o konfiguracji głośników 5.1. Aby móc osiągnąć najlepsze efekty dźwiękowe domowego zestawu audio, każdy głośnik powinien stać w przeznaczonym dla niego miejscu. Głośniki systemu kina powinny być tak ustawione, aby słuchacz siedział możliwie centralnie, tzn. mniej więcej pośrodku wszystkich głośników i optymalnie słyszał wszystkie odtwarzane przez konkretny głośnik dźwięki. Oprócz subwoofera, minimalne wyposażenie standardowego zestawu kina składa się z różnego rodzaju głośników:

 • 1 głośnik centralny – ten głośnik odpowiada za zrozumiałość mowy i dialogów
 • 2 głośniki przednie – każdy głośnik powinień znajdować się w jednej linii z głośnikiem centralnym
 • 2 głośniki tylne – odtwarzają efekty specjalne, dźwięk przestrzenny oraz hałasy i szumy w tle, tak jak w kinie; każdy głośnik powinien być umieszczony za słuchaczem i reprodukować dźwięk na całe pomieszczenie

W naszym poradniku prezentujemy odpowiednio prawidłowe ustawienie różnych głośników oraz ciekawe porady dotyczące domowego zestawu kina w konfiguracji głośników 5.1.

Czy mogę słuchać muzyki z systemem kina domowego?

Systemy kina domowego są obecnie tak zaawansowane, że umożliwiają one odtwarzanie i obsługę dźwięku w formacie Dolby Surround. Dźwięk zestawu kina domowego różni się wprawdzie od akustyki zestawu stereo. Jednakże słuchanie muzyki czy też radia poprzez systemy kina 5.1 jest również możliwe, tyle, że dźwięk dochodzi do nas teoretycznie z każdego kierunku w tym samym stopniu. Podczas koncertu, który oglądamy za pośrednictwem płyt DVD lub Blu-ray, oznacza to liczne zalety, ponieważ instrumenty muzyczne i inne dźwięki dochodzą dokładnie z tego kierunku, w którym są właśnie grane, a subwoofer zapewnia brzmienia o niezwykle niskim basie.

Jak mogę rozszerzyć mój system głośnikowy 5.1?

Kto chciałby cieszyć się ekskluzywnym i jeszcze pełniejszym dźwiękiem oraz stworzyć kino z prawdziwego zdarzenia, może również rozbudować swoje kino dzięki naszym zestawom rozszerzającym i wybierać pomiędzy zestawami 6.1, 7.1 lub nawet 9.2. Dzięki takiej konfiguracji głośników odtwarzane dźwięki będą jeszcze bardziej imponujące. Jednakże musimy pamiętać o tym, że im bardziej będziemy rozszerzać nasze kino domowe, tym więcej miejsca będziemy musieli potrzebować do ustawienia dodatkowych głośników.

W naszym szczegółowym przeglądzie znajdziesz więcej informacji na temat tego, czym dokładnie różnią się pojedyncze systemy kina domowego.

Kto do tej pory nie zdecydował się na zakup kina domowego z obawy przed plątaniną kabli, może sięgnąć po kompletny, bezprzewodowy system kina, w którym sygnały audio są przesyłane przez fali radiowe. Do takiego systemu może się przydać REARSTATION, która umożliwia bezprzewodowe podłączenie tylnych głośników z systemem. Wraz z szerokim asortymentem produktów o wysokiej jakości wykonania już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć swoją wymarzoną konfigurację kina domowego. Sprawdź już teraz naszą ofertę systemów kina w bezkonkurencyjnej cenie. Dodatkową pomoc przy Twojej decyzji znajdziesz w naszym poradniku online.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij