Mikrofony

Wybierz kraj lub region, aby wyświetlić zawartość dla Twojej lokalizacji i kupować online.
Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Akcesoria

Scena należy do Ciebie

Mikrofony

7 Produkty
7 Produkty

Scena należy do Ciebie: z produktami marek Teufel & Shure

Najważniejsza cecha mikrofonu: jakość nagranego dźwięku

Doskonała jakość dźwięku jest ważna nie tylko podczas odtwarzania treści audio, ale również podczas nagrywania muzyki czy głosu. Dlatego na przykład podczas nagrywania podcastów lub audiobooków, wokalu, filmików na YouToube czy konferencji jest niezwykle ważne, aby głos prezentował się czysto i wyraźnie. Czy to nagrywanie dźwięku czy wokalu: dla uzyskania najlepszych nagrań audio potrzebny jest porządny mikrofon, który właśnie to potrafi. Dlatego współpracujemy z uznanym na całym świecie producentem wysokiej jakości mikrofonów Shure.

Jak działa mikrofon?

Mikrofony są przetwornikami fal dźwiękowych. Istnieje wiele różnych typów mikrofonów, ale mówiąc w uproszczeniu, wszystkie działają na tej samej zasadzie: fala dźwiękowa trafia na membranę, a mikrofon zamienia te drgania w sygnał elektryczny. Teraz ten sygnał można elektrycznie przetworzyć, nagrać i odtworzyć. Jednakże to zadanie nie jest takie łatwe, ponieważ mikrofony muszą pracować w dużym zakresie częstotliwości. Na przykład ludzka mowa obejmuje zakres częstotliwości od około 80 do 12.000 Hz. W przypadku muzyki i dźwięku ten zakres częstotliwości jest znowu znacznie większy.

Na pewno nie raz zadawałeś sobie pytanie, jakie są kategorie i rodzaje mikrofonów oraz który z nich najlepiej nadaje się do Twoich celów. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, ponieważ istnieje wiele różnorodnych mikrofonów do przeróżnych zastosowań, jak na przykład mikrofony do nagrywania instrumentów, wokalu, głosu, ale także do nagrań studyjnych czy kamery. Mikrofony możemy z grubsza podzielić ze względu na ich charakterystykę kierunkową, sposób funkcjonowania i złącze. W oparciu o rodzaj złącza można już dobrze rozpoznać, do czego przeznaczony jest dany mikrofon: złącze XLR wskazuje na profesjonalne studia nagraniowe, złącze USB znajdziemy najczęściej w mikrofonach, które zostały stworzone do użytku domowego i można je podłączyć na przykład do komputera lub laptopów. Jednakże istnieją również uniwersalne mikrofony pojemnościowe, jak na przykład SHURE MV7, który jest wyposażony zarówno w złącze USB, jak i złącze XLR i który w obszarze audio może być wszechstronnie zastosowany.

Jak wybrać odpowiedni mikrofon?

Podczas zakupu mikrofonu zwróć uwagę na następujące aspekty produktu:

  • Jakie oczekiwania powinien spełniać ten mikrofon? (co powinien mieć taki mikrofon?) Czy mikrofon będzie przeznaczony do użytku w domowym biurze czy ma także służyć do nagrywania wokali, a może do gier?
  • Gdzie będzie używany ten mikrofon? Czy będzie on podłączany do kamery, komputera lub innych laptopów? A może do innego sprzętu? To, czy dynamiczny lub kondensacyjny model mikrofonu jest dla Ciebie bardziej odpowiedni, zależy od obszaru zastosowania oraz Twoich osobistych preferencji.
  • Czy mikrofon pasuje do Twojego aktualnego sprzętu i wyposażenia?
  • Czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, jak na przykład kable?

Jak podłączyć mikrofon do komputera?

W przypadku mikrofonu SHURE MV5 lub MV7 jest to całkiem proste: najpierw mikrofon musi nawiązać kontakt poprzez USB. Do tego celu należy podłączyć mikrofon bezpośrednio przez złącze Lightning lub USB do sprzętu z systemem iOS, notebooka lub komputera. Za pośrednictwem różnych narzędzi można tworzyć nagrania. Przy tym nie ma żadnego znaczenia, czy sięgniesz po system firmy Shure czy wybierzesz Twoją ulubioną aplikację do nagrywania. Do tego najczęściej wystarczy otworzyć odpowiednie regulacje dźwięku, które znajdziemy w ustawieniach danej aplikacji, a następnie wybrać mikrofon jako źródło wejściowe. Teraz możesz nagrywać i przerabiać dźwięk oraz głos. Aby móc lepiej kontrolować swoje nagrania, możesz oczywiście skorzystać ze słuchawek, na przykład Teufel REAL BLUE. Od strony oprogramowania systemowego powinieneś zwrócić uwagę na to, aby nie przekraczać poziomu wejściowego o wartości 0 db, ponieważ dźwięk powyżej 0 db jest przesterowany i najczęściej zniekształcony. Optymalny poziom wejściowy powinien znajdować się między -6 a 0 db, ponieważ w ten sposób mogą zostać wyrównane i uregulowane ewentualne skoki dynamiki.

Czy potrzebuję dodatkowych akcesoriów do mikrofonu?

Nieważne, czy zamówisz pojedyncze komponenty czy sięgniesz po jeden z naszych wyjątkowych zestawów: urządzenia producenta Shure, tak jak nasze słuchawki bezprzewodowe REAL PURE i REAL BLUE, posiadają niezbędne akcesoria w atrakcyjnej cenie. Jednakże warto rzucić okiem na złącza znajdujące się na dodatkowych urządzeniach, jak na przykład stół mikserski czy komputer. Jeśli jest to konieczne, w specjalistycznych sklepach znajdziesz odpowiednie adaptery i kable, aby podłączyć mikrofon do komputera lub innego urządzenia. Statywy i stojaki różnego rodzaju znajdziesz w naszykm sklepie w kategorii "Akcesoria" w przystępnej cenie.

Wyróżnione za technologiczne innowacje: mikrofony producenta Shure w sklepie Teufel

W ostatnim czasie zapotrzebowanie na mikrofony do videokonferencji i podcastów znacznie wzrosło. Dlatego producent Shure stworzył dwa kompatybilne i łatwe w obsłudze mikrofony pojemnościowe, które można nabyć wygodnie w naszym sklepie internetowym w super cenie:

SHURE MV7

  • Dynamiczny mikrofon pojemnościowy do nagrywania podcastów, wokali, głosu i gier ze złączem USB do komputera, laptopa i Mac oraz ze złączem XLR do podłączenia do profesjonalnego sprzętu audio
  • Niezwykle wszechstronny mikrofon idealnie nadaje się dla wszystkich tych, którzy potrzebują czystych i precyzyjnych nagrań
  • Stawia głos na pierwszym planie i może być dostosowany do warunków panujących w różnych pomieszczeniach poprzez należącą do produktu aplikację. Możliwe jest zarówno sterowanie automatyczne, jak i ręczne.

SHURE MV5C

  • Idealny mikrofon pojemnościowy do zastosowania w domowym biurze i podczas konferencji video
  • Optymalnie prezentuje Twój głos oraz gwarantuje zrozumiałe dźwięki bez przeszkadzających hałasów
  • Kierunkowa kapsuła mikrofonu w stylu retro pasuje do każdego biurka i można go podłączyć do komputera za pomocą portu USB

Wysokiej jakości mikrofony pojemnościowe z pasującymi słuchawkami w zestawie

Zestaw SHURE MV5C + REL PURE

W warunkach studyjnych stosowany jest zazwyczaj klasyczny mikrofon pojemnościowy. Nic dziwnego, gdyż mikrofony pojemnościowe są uważane za iście uniwersalne produkty i można je stosować do różnych celów, na przykład jako mikrofon do nagrywania podcastów. Mikrofon SHURE MV5C posiada port USB i dzięki temu może być stosowany jako mikrofon do komputera. Ten wszechstronny i elektretowy mikrofon możesz stosować do nagrywania podcastów, klipów video oraz vlogów – tutaj kreatywność nie zna granic. Optymalna jakość nagrania o wartości od 24 bitów i 48 kHz dba o to, abyś z Twojego nagrania mógł wydobyć najlepszy dźwięk. Jest to bardzo ważne, ponieważ im bardziej udane nagranie, tym lepiej można je przetworzyć.

Nasze bezprzewodowe słuchawki wokółuszne REAL PURE idealnie wpasowują się w to otoczenie: te bezprzewodowe słuchawki brzmią otwarcie i precyzyjnie, mają jednak budowę zamkniętą. Dzięki temu możemy zminimalizować hałasy zewnętrzne. Inną zaletą jest to, że żadne hałasy nie przedostaną się do nagrań. Ponieważ mikrofon pojemnościowy SHURE MV5C posiada wejście dla słuchawek, jego podłączenie jest dziecinnie proste.

Nasz zestaw składający się z zamykających ucho słuchawek HD najwyższej klasy REAL PURE i mikrofonu stołowego SHURE MV5C ze zintegrowanym statywem stołowym o stabilnej konstrukcji, jest idealnym zestawem do domowego użytku w przystępnej cenie. Te urządzenia są do siebie idealnie dopasowane i dbają o redukcję szumów. Wystarczy rozpakować mikrofon, podłączyć i gotowe. Ten zestaw funkcjonuje również na komputerze i tablecie Mac, jest przeznaczony do takich aplikacji, jak Teams, Skype, Zoom, Google Meet, Teamspeak i innych usług bazujących na połączeniu internetowym. Przyjrzyj się temu zestawowi na spokojnie i zgarnij go w najlepszej możliwej cenie. Ponadto: wszystkie niezbędne akcesoria, jak kabel i etui, znajdują się w zakresie dostawy.

Zestaw SHURE MV7 + REAL BLUE

Ten wysokiej jakości zestaw składa się z wokółuszynch słuchawek Bluetooth HD REAL BLUE, które alternatywnie możesz używać również za pomocą kabla. Słuchawki bezprzewodowe REAL BLUE są wyposażone w duże przetworniki liniowe HD z wentylowaną komorą tylną, magnesy neodymowe zapewniające wysokie poziomy głośności bez żadnych zniekształceń oraz doskonały dźwięk. Dzięki bardzo wydajnej baterii litowo-jonowej słuchawki dysponują czasem odtwarzania aż do 30 godzin i posiadają funkcję szybkiego ładowania.

W zestawie znajduje się również mikrofon wokalny SHURE MV7. Jest to dynamiczny mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej. Szumy i pogłosy otoczenia są pomyślnie redukowane i gwarantują wysoką jakość podczas transmisji na żywo, nagrań wokalnych, filmików z YouTube czy konferencji. Mikrofon SHURE MV7 posiada elastyczne ustawienia i świetne funkcje. Opcjonalnie możesz również stosować aplikację ShurePlus™MOTIV. Technologia izolacji głosu umożliwa Ci optymalne rozumienie mowy oraz profesjonalne nagrania bez szumów i hałasów otoczenia.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij