Amplitunery AV

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Akcesoria

Moc gotowa do akcji

Amplitunery

Lautsprecher Zubehör Receiver
17 Produkty
17 Produkty
Wyświetlono 17 z 17 produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

  • Co to jest amplituner AV i dlaczego warto go posiadać?

    Amplituner AV jest centralną jednostką sterującą systemem głośników. Można go zatem nazwać sercem i mózgiem kina domowego. Posiadanie amplitunera AV ma wiele zalet. Po pierwsze, dzięki amplitunerowi można uzyskać znacznie lepszą jakość dźwięku emitowanego z głośników. Po drugie, umożliwia on podłączenie różnych źródeł dźwięku i wideo, co daje wszechstronne możliwości użytkowania. Po trzecie, modele amplitunerów AV Pioneer i Denon mają takie funkcje, jak Bluetooth czy wi-fi, co umożliwia łatwy streaming muzyki z telefonu lub tabletu. Termin "amplituner AV" pochodzi z języka angielskiego i oznacza "odbiornik audio-wideo". Jest to zatem urządzenie, które odbiera i przetwarza wszystkie sygnały akustyczne (audio) i obrazowe (wideo). Zintegrowany cyfrowy procesor dźwięku (DSP) i wbudowane kodery dla cyfrowych formatów dźwięku konwertują te sygnały cyfrowe na analogowe. Jeśli korzystasz z HDMI passthrough i podłączasz źródło takie jak odtwarzacz Blu-Ray lub tuner satelitarny do amplitunera AV, sygnały wideo są przekazywane do telewizora lub projektora. Sygnały dźwiękowe są przetwarzane równolegle, wzmacniane i wysyłane do różnych głośników za pośrednictwem wyjść głośnikowych.  Amplitunery AV pozwalają na podłączenie różnych źródeł dźwięku, takich jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier, komputery czy telewizory.

  • Jaka jest różnica między amplitunerem AV (wzmacniaczem) a amplitunerem stereo?
  • Kiedy potrzebny jest amplituner AV?
  • Czy mogę słuchać muzyki w systemie 5.1 za pomocą amplitunera AV?
  • Czy amplitunery AV są jeszcze w modzie?
  • Jak wybrać odpowiedni amplituner AV?
  • Jak prawidłowo podłączyć amplituner AV?
  • Czy można podłączyć soundbar do amplitunera AV?

Amplitunery i wzmacniacze AV w sklepie Teufel: więcej mocy dla Twojego systemu dźwiękowego:

Jeśli dobry, mocny i dynamiczny dźwięk jest dla Ciebie ważny i nie chcesz podłączać gramofonu do soundbara, oprócz dobrych głośników z pewnością będziesz potrzebował również wzmacniacza lub amplitunera AV, gdyż  zapewnia on  niezbędną moc i wydajność głośników. Jednakże wzmacniacz jest potrzebny nie tylko do uzyskania optymalnego dźwięku stereo w głośnikach pasywnych. Jeśli chcesz cieszyć się ulubionymi filmami w prawdziwej atmosferze kina domowego i korzystać z formatów Dolby Digital, Auro-3D lub Dolby Atmos, będziesz również potrzebował amplitunera AV. Dzięki współpracy z firmami Denon i Marantz naszym klientom możemy zaoferować odpowiednie modele, które uzupełnią kazdy system kina domowego i stereo.

Podobne tematy w naszym blogu:

Amplituner Dolby Atmos: wymagania dla formatu dźwięku 3D
Podłączanie systemu dźwiękowego do telewizora za pomocą amplitunera: jak to działa?
Wzmacniacz HiFi: podstawa każdego systemu audio
Odtwarzacz CD: nowoczesny klasyk hi-fi


Filtry
Zmień Zamknij