Radio

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
Radio 3 Sixty

W 360º dookoła świata

Radio

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

15 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Radio: 15 Wyniki
Zamknij
  • 649,00 zł 6 749,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Radio: 15 Wyniki

Sortowanie

 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

Jakie są zalety Radia Wi-Fi?

Od czasu sukcesu połączeń bezprzewodowych z domową siecią Wi-Fi, odbiór radia internetowego nie ogranicza się już tylko do komputerów. Prawie każde urządzenie może być podłączone do sieci domowej za pomocą modułu Wi-Fi. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej internetowych odbiorników radiowych z wbudowanym interfejsem Wi-Fi (innymi słowy Radio Wifi). Radia Wi-Fi przejmują przy wyszukiwaniu funckję znanej przeglądarki internetowej za pomocą wyświetlacza radiowego, a mianowicie stronę, która zawiera wszystkie stacje radia internetowego. W katalogu stacji radiowych można wyszukiwać stacje internetowe sortowane według kraju, tematu lub gatunku muzycznego.

Większość urządzeń, jak również Radio 3sixty, oferuje dodatkową możliwość zarządzania wyborem stacji na komputerze. Co więcej, dobre radia Wi-Fi mają równieżdodatkowe możliwości odbioru za pośrednictwem cyfrowych stacji DAB+ i/lub FM.

Nieograniczony odbiór internetowych stacji radiowych z radiem Wi-Fi

W porównaniu do radia FM, internet oferuje bardzo niedrogi sposób obsługi radia. To prowadzi do powstania wielu niszowych programów dla każdego stylu muzycznego. Ilość internetowych stacji radiowych w kraju i za granicą jest prawie niemożliwa do policzenia. Faktem jest, że większość stacji radiowych FM udostępnia swoje programy również w internecie. Ponadto istnieje wiele dostawców radia internetowego. W przeciwieństwie do stacji FM, radio internetowe może być odbierane przez (prawie) każde połączenie internetowe na świecie.

Jakie urządzenia radiowe są odpowiednie dla radia internetowego?

Istnieje wiele systemów, takie jak niektóre systemy streamingowe Teufel, które oferują odbiór radia internetowego jako normalną funkcję. Ale również bezpośrednie urządzenia odbierjące radio internetowe, takie jak Radio 3sixty, są oferowane coraz częściej. Dlatego przed zakupem należy dokładnie rozważyć, jakie urządzenie jest bardziej przydatne.

Różnice między dostawcami radiowych usług internetowych

Radia internetowe są podzielone na dwie kategorie:

  • Internet-Broadcaster: Internet-Broadcaster odnosi się do stacji radiowych, które są nadawane tylko w internecie. Internet-Broadcaster często docierają tylko do niewielkiej liczby słuchaczy, ponieważ operatorzy nie są w stanie lepiej zaprezentować swojej oferty ze względu na brak zasobów. Powszechnymi nadawcami Internet-Broadcaster są na przykład uniwersytety. Ponadto, w większości są to stacje radiowe prowadzone przez osoby prywatne.
  • Regularne stacje radiowe: wiele stacji radiowych FM oferuje internetowe stacje radiowe z tym samym programem jako alternatywną opcją odbioru. Odbiór jest więc możliwy również dla osób, które nie są w stanie odebrać programu FM, na przykład podczas pobytu za granicą lub poza obszarem nadawania.

Jakość dźwięku radia internetowergo zależy w dużej mierze od zastosowanej szybkości transmisji i metody kompresji. Większość urządzeń radiowych oferuje dość dobry, wolny od szumów dźwięk, porównywalny do radia FM.

Podobne tematy: