Głośniki THX

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
Testbericht System 6 THX

Najlepszy ton filmowy

Z głośnikami THX

THX 2

Dlaczego THX?

Norma THX to sprawdzony certyfikat jakości dla najlepszych doświadczeń odsłuchowych w kinie domowym i przy słuchaniu muzyki. Odtwarzanie odpowiada zaleceniom inżyniera dźwięku.

Głośniki z licencją THX gwarantują:
 • Trzy tak samo zbudowane i dźwiękowo identyczne głośniki przednie z ekstremalnie niskimi tolerancjami dla jednolitego, precyzyjnego odtwarzania.
 • Najniższy współczynnik zniekształceń przy wysokich poziomach, a co za tym idzie czysty, szczegółowy ton.
 • Prawie idealny liniowy przebieg częstotliwości dla odtwarzania wolnego od zniekształceń.
 • Głośniki dipolowe jako głośniki tylne: Dokładnie zdefiniowane rozproszenie dla jak najszerszej strefy odsłuchowej dla wielu słuchaczy.
 • Zestawy głośników THX osiągają wysokie, czyste poziomy, takie jak w kinie dla autentycznego odtwarzania.
 • Zestawy certyfikowane THX (głośniki THX i amplitunery THX) współpracują ze sobą optymalnie po wyjęciu z pudełka. Wszystkie ustawienia (częstotliwość podziału, equalizer itd.) pasują do siebie idealnie.

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

3 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Głośniki THX: 3 Wyniki
Zamknij
 • 4 049,00 zł 16 699,00 zł

THX 3

THX® Fakty

 • THX zostało założone w 1983 roku przez George'a Lucasa (Gwiezdne Wojny, Indiana Jones).
 • Lucas chciał stworzyć normę dla odtwarzania dźwięku w filmach kinowych, ponieważ efekty odtwarzania różniły się od siebie w zależności od kina, w którym wyświetlany był dany film.
 • W 1996 roku pierwszy głośnik Teufel otrzymał certyfikat THX.
 • Skywalker Sound (Lucasfilm Ltd.) używa System 10 THX® Ultra 2™, aby profesjonalnie zmiksować dźwięk filmowy.

FAQ o THX

Wszystko, co musisz wiedzieć o THX!

Czy THX jest kompatybilny z Dolby TRUE HD, Dolby Digital, DTS i DTS-HD?
Absolutnie! THX to standard dźwięku, Dolby i DTS to formaty dźwiękowe. Systemy THX odtwarzają soundtracki tak, jak zostały one stworzone w studio. Ze względu na wysokie wymagania techniczne i akustyczne, normę THX można porównać z TÜV dla dźwięku kinowego.
Czy głośniki THX są odpowiednie dla dźwięku gier?
Tak, ponieważ głośniki THX oferują bardzo dobrą przestrzenność, a co za tym idzie najlepszą lokalizację obiektów dźwiękowych. Usłysz, z której strony podchodzi do Ciebie przeciwnik. Dzięki neutralnemu strojeniu wszystkie gry cechują się wyważonym dźwiękiem o mocnym basie.
Czy głośniki THX nadają się również do słuchania muzyki?
Oczywiście. Głośniki THX są zoptymalizowane do odtwarzania sygnałów wielokanałowych i umożliwiają głośnikom przednim precyzyjne odtwarzanie, podczas gdy głośniki surround dbają o przestrzenność dźwięku. Te dwie cechy są kluczowymi wymaganiami przy odtwarzaniu muzyki.
Czy potrzebuje amplitunera THX do głośników THX?
Niekoniecznie! Amplituner powinien mieć moc minimalną rzędu 90 W na kanał i pasować pod względem mocy do używanych głośników. Amplituner THX niesie jednak za sobą zalety. Gdy amplituner używany jest w trybie THX wiele ustawień przeprowadzanych jest automatycznie.
Czy mogę używać głośników THX bez osłony?
W zasadzie tak, ale nie polecamy tego robić. Ponieważ, zgodnie z profilem wymagań THX, głośniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby uzyskać liniowe pasmo przenoszenia, a tym samym optymalną jakość odtwarzania przy zastosowaniu z osłonami. W przypadku reprodukcji bez osłon może wystąpić niezrównoważone pasmo przenoszenia ze wzmocnionym odtwarzaniem wysokich tonów, dlatego też odradzamy stosowanie tego trybu.
Jakie korzyści daje THX dla ścieżek dźwiękowych 5.1-, 7.1- lub ścieżek dźwiękowych Atmos?
Twój system kina domowego brzmi bardziej jednorlicie i naturalnie. Wiele filmów brzmi nienaturalnie ostro i jasno, gdy są odtwarzane przez konwencjonalny system HiFi.
Głosy aktorów są doskonałe nawet w głośnych scenach akcji.
Jak mogę zaktualizować system THX do formatów dźwięku 7.1?
Odpowiednie głośniki można znaleźć w kategorii Akcesoria i Komponenty głośnikowe. Prosimy łączyć tylko głośniki z tej samej serii. Głośniki dipolowe powinny być zamontowane na ścianie.

 

Porównanie produktów