System dźwiękowy 5.1

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
5.1 Verstärker getestet - Teufel

Pierwszoligowy dźwięk surround dla filmów, muzyki i gier

Systemy dźwiękowe 5.1

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

13 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii System dźwiękowy 5.1: 13 Wyniki
Zamknij
  • 2 599,00 zł 9 899,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii System dźwiękowy 5.1: 13 Wyniki

Sortowanie

 

Porównanie produktów

Twoje Korzyści

Icon - Bester Shop

Najlepsza Cena

Teufel sprzedaje swoje produkty w modelu sprzedaży bezpośredniej. Gdzie nie ma pośredników, nie ma też narzuconej marży. A Ty oszczędzasz.

Icon - Bester Shop

Najlepsza Gwarancja

Teufel oznacza jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Z tego powodu oferujemy Ci do 12 lat gwarancji i 8 tygodni na zwrot produktu.

Icon - Bester Shop

Najlepsze Opinie

Teufel zajmuje regularnie pierwsze miejsca w testach i ankietach prasy fachowej i jest liderem niemieckiego rynku.

Icon - Bester Shop

Najlepszy Sklep

Sklep online Teufel przekonuje łatwością obsługi, bezpieczeństwem i komfortem.

O systemach dźwiękowych 5.1

Odpowiedni system dźwiękowy 5.1 dba wraz z pasującym telewizorem o niezapomniane doświadczenie kina domowego. Przy dobrym filmie na DVD czy Blu-ray nie tylko będziesz podziwiał niesamowity obraz, ale i wypełniający pomieszczenie, prawdziwy dźwięk surround 5.1.

Sześciokanałowy dźwięk surround...

  • umożliwia przeżycie gier komputerowych i filmów z nieznanym dotąd żywym i intensywnym dźwiękiem,
  • nadaje Twoim czterem ścianom atmosfery kinowej,
  • dostarcza bombastycznych basów dzięki dodatkowemu subwooferowi,
  • umożliwia łatwą integrację w pomieszczeniu dzięki niewielkim głośnikom satelitarnym.

Wybór systemu dźwiękowego 5.1

System 5.1 to zestaw hi-fi surround z wiekanałowym systemem dźwiękowym, w formie 5 kanałów głównych i jednego kanału niskotonowego. Początkowo były one używane w technice filmowej, dzisiaj zestawy 5.1 należą do standardowego repertuaru wszystkich miłośników kinematografii i entuzjastów gamingu. Do zestawu głośników 5.1 należą dwa głośniki główne (lewy i prawy), jeden głośnik centralny, dwa głośniki surround (lewy i prawy) dla tylnego obszaru i subwoofer. Wraz z amplitunerem, do którego podłączone są głośniki, tworzą one system dźwiękowy 5.1.

Głośniki 5.1 są dostępne zarówno jako wąskie kolumny lub systemy mikro, jak również jako duże kolumny stojące. Te ostatnie nadają się idealnie do odtwarzania ambitnego dźwięku filmowego i muzyki. Dzięki dużej powierzchni membrany dobrze odtwarzają średnie i niskie częstotliwości. W przypadku głośników mikro specjalna konstrukcja umożliwia odegranie pełnego dźwięku przy niewielkich wymiarach.

Głośniki dipolowe ożywiają każdy system 5.1

Dzięki swojemu obustronnemu sygnałowi dipole prawie nie mogą zostać zlokalizowane przez słuchacza i zapewniają przez to żywe brzmienie systemów kina domowego. Dopiero dzięki głośnikom dipolowym dźwięk surround staje się kompletny.

Poprawne ustawienie głośników 5.1

System głośników 5.1 musi zostać poprawnie ustawiony w przestrzeni, aby osiągnąć najlepszy możliwy dźwięk. Początkowym celem było dobre zrozumienie mowy w kinie, co realizowano przez ustawienie głośnika centralnego za ekranem kina. To ustawienie ma też swoje zastosowanie w kinie domowym lub na Twoim biurku. Głośnik centralny ustawiany jest nad lub pod telewizorem czy komputerem, aby umożliwić realistyczne odtwarzanie dialogów aktorów. Przednie głośniki ustawione są w tym samym odstępie od telewizora po lewej i prawej stronie i tworzą wraz z widzem trójkąt równoboczny.

Symetrycznie do głośników przednich ustawione są głośniki tylne. Rozwiązaniem idealnym byłoby ustawienie głośników, które dbają o dźwięk przestrzenny, na wysokości ucha słuchacza. W przypadku dużych kolumn stojących nie powinno to być problemem, rozwiązaniem dla małych satelit są uchwyty ścienne lub stojaki. Każdy pojedyńczy głośnik 5.1 jest sterowany bezpośrednio przez amplituner i tworzy perfekcyjne doznania dźwiękowe surround w Twoim kinie domowym lub w miejscu pracy. Oczywiście karta dźwiękowa w Twoim komputerze PC lub laptopie powinna być dostosowana do odtwarzania dźwięku w konfiguracji 5.1. Jaki wpływ ma karta dźwiękowa na jakość Twojego dźwięku, odkryjesz w naszym blogu Teufel.

Subwoofer możesz ustawić przy ścianie lub w innym miejscu. Nie ustawiaj go jednak w rogu pomieszczenia, ponieważ może spowodować to zakłócenia w odtwarzaniu basu.

Więcej informacji o ustawieniu głośników surround znajdziesz na naszym blogu.

Systemy dźwiękowe 5.1 mogą zostać rozbudowane do systemów kina domowego 7.1. W tym celu Teufel oferuje dopasowane systemy do rozbudowy 7.1. Wraz z amplitunerem dostosowanym do konfiguracji 7.1 możliwy jest prawdziwy dźwięk 7.1. System dźwiękowy 5.1 lub 7.1 może być używany również w większych lub dłuższych pomieszczeniach.

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie