ULTIMA 40 Surround + DENON X3800H für Dolby Atmos
Kompletny system 5.1.2 z amplitunerem AV Denon AVC-X3800H, nową generacją serii ULTIMA 40 (Mk4) wraz z subwooferem, głośnikiem centralnym i głośnikami Dolby Atmos REFLEKT dla prawdziwych przeżyć filmowych
- Nowa Generacja
- SALE
ULTIMA 40 Surround + Yamaha RX-V6A "5.1-Set"
Kompletny system 5.1.2 z amplitunerem AV Yamaha RX-V6A i nową generacją serii ULTIMA 40 (Mk4) dla otulającego dźwięku i precyzyjnej lokalizacji wszystkich fal dźwiękowych podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m²
- Nowa Generacja
- SALE
ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set"
Kompletny system 5.1.2 z amplitunerem AV Denon AVR-X2800H i nową generacją serii ULTIMA 40 (Mk4) dla otulającego dźwięku i precyzyjnej lokalizacji wszystkich fal dźwiękowych podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m²
- Nowa Generacja
- SALE
FAQ
Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.
-
Jakie głośniki nadają się do kina domowego?
Wybór głośników do kina domowego zależy od kilku podstawowych kwestii. Po pierwsze, od wielkości pomieszczenia i posiadanego już sprzętu, takiego jak odtwarzacze Blu-ray lub głośniki stereo, a po drugie, od preferencji słuchowych, tzn. do jakich celów częściej będziesz używać głośników? Czy ma to być głównie odtwarzanie muzyki, czy też jesteś entuzjastą filmów i chcesz używać systemu głośników głównie do kina domowego? Jeśli potrzebujesz nagłośnić duże pomieszczenie, systemy kina domowego z większymi głośnikami, takimi jak trójdrożne głośniki podłogowe, są korzystne, ponieważ mogą pobierać więcej mocy (watów) z amplitunera AV, umożliwiając tym samym nagłośnienie większych pomieszczeń. Innym aspektem jest wydajność podczas odtwarzania muzyki w formacie stereo. Dzięki trójdrożnej konstrukcji możliwe jest odtwarzanie całego słyszalnego zakresu częstotliwości. Dlatego nie ma potrzeby stosowania oddzielnego subwoofera, aby uzyskać dobry dźwięk i mocne odtwarzanie basów.
Jeśli masz już kilka głośników stereo, to sprawdź również nasze zestawy do rozbudowy. Nawet jeśli nie masz jeszcze żadnego sprzętu, oferujemy Ci nasze kompletne systemy kina domowego, które mają już wszystkie niezbędne akcesoria w zakresie dostawy. Dokonując wyboru, należy upewnić się, że konstrukcja obudowy i użyte materiały pasują do istniejących głośników. W ten sposób zapewniony będzie jednorodny obraz dźwiękowy, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że tylne głośniki trzeszczą przy wysokich częstotliwościach, podczas gdy głośnik centralny gra zbyt cicho.
Polecamy zestawy kina domowego z dużymi kolumnami głośnikowymi dla tych, którzy oczekują dobrej jakości dźwięku podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Głośniki w systemie dwudrożnym i trójdrożnym idealnie nadają się na wieczory kina domowego z przyjaciółmi i rodziną. Do pomieszczeń o powierzchni do 40 m² polecamy głośniki kolumnowe z serii LT w eleganckiej aluminiowej obudowie. Wszystkie zestawy oferują fantastycznie brzmiące kolumny głośnikowe najwyższej jakości.
-
Jakie głośniki najlepiej wybrać do małego pokoju?
W mniejszych pomieszczeniach o powierzchni mniejszej niż 30 m² można oczywiście używać systemów kina domowego z głośnikami podłogowymi. Ważne jest jednak, aby pomieszczenie nie było zbyt małe, w przeciwnym razie potencjał głośników trójdrożnych nie zostanie w pełni wykorzystany. Dlatego bardziej wskazane jest korzystanie z systemów kina domowego z małymi głośnikami w małych pomieszczeniach poniżej 20 m². Można je znacznie łatwiej zintegrować z wnętrzem mieszkania, a jeśli nie chcesz ustawiać dużych głośników podłogowych, możesz również użyć kompaktowych głośników kolumnowych, jak na przykład nasza seria COLUMA. Z pasującymi uchwytami ściennymi lub stojakami głośniki można również łatwo ustawić, aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk przestrzenny.
-
Jak prawidłowo ustawić głośniki?
W systemie kina domowego 5.1 kolumny w przednim obszarze ustawione są zgodnie z tradycją hi-fi stereo: obok telewizora lub ekranu, w równych odległościach po lewej i prawej stronie (odległość od słuchacza = odległość między lewą i prawą kolumną) lub są zawieszane na ścianie za pomocą uchwytów ściennych . Zastosowanie stojaków gwarantuje, że głośniki znajdują się na optymalnej wysokości, a tym samym mają najlepszy możliwy dźwięk, nawet w obszarze surround.
Poniższe informacje dotyczą głośników z mniejszymi kolumnami: Wysokość instalacji powinna wynosić około 1,50 metra. Jeśli wysokość jest poza tym zakresem, można również odchylić głośniki przednie lekko w górę lub w dół w kierunku miejsca odsłuchowego. Ważne jest, aby głośnik centralny i głośniki przednie znajdowały się w przybliżeniu na linii prostej lub było lekko skierowane w kierunku telewizora. Głośnik centralny musi być umieszczony jak najbardziej centralnie, poniżej lub nad telewizorem lub ekranem projektora, ponieważ to tam odtwarzane są dialogi. Dopiero wtedy obraz i dźwięk tworzą całość. Jeśli głośnik centralny jest zainstalowany na wysokości od 40 centymetrów do 1,20 metra, powinien on być lekko pochylony w górę lub w dół w kierunku słuchacza. W zasadzie subwoofer można ustawić w dowolnym miejscu. Jednak nigdy nie należy umieszczać subwoofera w kącie pokoju, ponieważ refleksja dźwięku może szybko spowodować buczenie subwoofera. Więcej praktycznych wskazówek dotyczących instalacji i pomocy przy podłączaniu można znaleźć w naszym obszernym przewodniku na blogu Teufel.
-
Jakie zalety mają kolumny głośnikowe?
W przeciwieństwie do kolumn podstawkowych, głośniki kolumnowe, a zwłaszcza podłogowe, zajmują więcej miejsca, ale oferują też szerszy obraz dźwiękowy. Na przykład nasza seria ULTIMA imponuje obudową z dużymi otworami bass-reflex, co oznacza, że kolumny odtwarzają mocne i głębokie basy. Jeśli preferujesz połączenia typu bi-wiring lub bi-amping, możesz je zastosować w przypadku tych głośników. W tym celu można usunąć mostek na złączach głośnikowych. Ze względu na rozmiar można pomieścić kilka membran o różnych średnicach, pokrywających różne zakresy częstotliwości. Głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy i głośnik niskotonowy odtwarzają cały słyszalny zakres częstotliwości jako jedną całość.
Oprócz poszczególnych komponentów, w naszych systemach kina domowego ważną rolę odgrywają użyte materiały..
-
Czy głośniki podłogowe i kolumny nadają się do odtwarzania muzyki i oglądania filmów?
Oba typy głośników są idealne do odtwarzania muzyki i oglądania filmów. Wystarczy zwrócić uwagę na niewielkie, ale subtelne różnice między poszczególnymi głośnikami. Głośniki podłogowe mogą odtwarzać cały słyszalny zakres częstotliwości, dlatego też doskonale nadają się one do odtwarzania muzyki i nie trzeba dokonywać żadnych specjalnych ustawień w amplitunerze AV. Z tego powodu głośniki podłogowe są często używane w połączeniu z systemami hi-fi.
Aktywne głośniki, takie jak nasza seria ULTIMA 40 Active, mają również zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy dla sygnałów Dolby Digital i Bluetooth do streamingu dźwięku. Z kolei w przypadku głośników kolumnowych w ustawieniach audio amplitunera AV lub wzmacniacza należy określić tzw. częstotliwość podziału, czyli od jakiej częstotliwości (mierzonej w Hz) subwoofer ma się uruchomić. Zwykle wykorzystuje się do tego dolną częstotliwość graniczną głośników kolumnowych, czyli najniższą częstotliwość, jaką głośniki mogą odtworzyć. Wartość tę można znaleźć w danych technicznych lub w instrukcji obsługi.