
ULTIMA 40 Surround "5.1-Set"
ULTIMA 40 w wersji surround

Nowe kolumny podłogowe ULTIMA 40 (Mk4) to nowy designerski obiekt w Twoim salonie. Harmonijnie wtapiają się w otoczenie i zachwycają dźwiękiem seriali, filmów, gier i muzyki. Legendarny bas Teufel opracowany w Berlinie sprawia, że są to jedne z najpopularniejszych głośników w Europie.

| Opis | Produkt |
|---|---|
| Szerokość | 25 cm |
| Wysokość | 106,9 cm |
| Głębokość | 35,2 cm |
| Waga | 21,3 kg |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Zaciski terminala | Mosiężny zacisk śrubowy |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Przystosowany do amplitunera | tak |
| Przystosowany do wtyków bananowych | tak |
| Bi-Amping/Bi-Wiring | tak |
| Maksymalna średnica kabla | 4 mm |
| Otwory kompensujące (pozycja) | Tylne |
| Otwory kompensujące | 2 |
| Zdejmowana pokrywa przednia | tak |
| Materiał obudowy | MDF |
| Powierzchnia obudowy | Foliowana |
| Pojemność wewnętrzna netto | 52 L |
| Zintegrowany stojak | tak |
| Głośnik wysokotonowy (ilość w obudowie) | 1 |
| Głośnik wysokotonowy (średnica) | 25 mm |
| Głośnik wysokotonowy (materiał) | Tkanina |
| Głośnik średniotonowy (ilość w obudowie) | 1 |
| Głośnik średniotonowy (średnica) | 165 mm |
| Głośnik średniotonowy (materiał) | Kevlar |
| Głośnik niskotonowy (ilość w obudowie) | 2 |
| Głośnik niskotonowy (średnica) | 165 mm |
| Głośnik niskotonowy (materiał) | Włókno szklane |
| Moc ciągła (IEC - Long Term) | 120 W |
| Czułość (2.83 V / 1 m) | 87 dB |
| Zakres częstotliwości od/do | 39 - 20000 Hz |
| Szczytowa moc znamionowa (IEC - Short Term) | 200 W |
| Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego | 108 dB/1m |
| Impedancja [Om] | 4 - 8 Ohm |
| Układ głośników | Trójdrożny |
| Konstrukcja obudowy | Bass reflex |
| Drewno z certyfikatem FSC® | tak |
Wielu klientów chwali czysty, szczegółowy dźwięk z mocnym basem oraz wyrazistymi tonami średnimi i wysokimi. Często wspominana jest wysokiej jakości wykonanie i elegancki design. Kilku klientów zwraca uwagę na szybką, bezpieczną dostawę i łatwą obsługę. Wielu nabywców podkreśla również bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Wygenerowane przez sztuczną inteligencję na podstawie recenzji naszych klientów.
Es liegen keine Bewertungen dieses Typs vor.

Wynik: 5/5

Ale jeśli mam być szczery, to właśnie Ultima 40 naprawdę kradnie tu show.
Otrzymanie tak dobrych kolumn za tę cenę to właściwie coś wyjątkowego. Rozmiar, konstrukcja, wydajność – wszystko się zgadza. (…)
Kiedy się nad tym zastanowić, to niemal szokujące: my, miłośnicy muzyki, często wydaliśmy więcej na zestaw kabli niż kosztuje para kolumn Ultima 40. I szczerze mówiąc, to całkiem przyjemne doświadczenie, zobaczyć, co można osiągnąć dzięki takiemu produktowi.

Potężna trójdrożna kolumna podłogowa w absolutnie uczciwej cenie…


W naszej ocenie berlińskie przetworniki dźwięku przekonały nas bardzo szczegółowym, wyrazistym i jednolitym obrazem dźwiękowym. Nawet najróżniejsze gatunki muzyczne, które odtwarzaliśmy, nie były w stanie wyprowadzić kolumn głośnikowych z równowagi, czego nie spodziewaliśmy się, biorąc pod uwagę ich przystępną cenę. Dwa głośniki niskotonowe zapewniły bogate, a jednocześnie bardzo precyzyjne basy.

… niesamowita jakość dźwięku…

W stosunku do ceny, jaką trzeba za nie zapłacić, głośniki Teufel Ultima 40 zapewniają wręcz niesamowitą jakość dźwięku. Jeśli nie przeszkadza Ci czasami nieco zbyt mocny bas – lub właśnie taki jest w Twoim guście – dzięki tym głośnikom możesz zbudować swój pierwszy, prawdziwy zestaw hi-fi.

…naprawdę warto je kupić.




Nie da się tego wystarczająco często powtarzać, ale seria głośników ULTIMA firmy Teufel to prawdziwy klasyk i nadal godna polecenia pozycja. […] ULTIMA 40 i ULTIMA 20 nadal są prawdziwymi artystami dźwięku i niemal bezkonkurencyjne pod względem stosunku ceny do jakości. Również jako potężny zestaw kina domowego 5.1 w połączeniu z aktywnym subwooferem T10, aktualizacja serii z 2025 roku jest najlepszym wyborem dla ambitnych fanów filmów.
Uwaga: cytaty odnoszą się do modeli ULTIMA 40 i ULTIMA 20 ze wspólnego testu.

Niewielu oferuje tak wiele za tę cenę.

Te głośniki są jedną z najlepszych propozycji na rynku [...] Są bardzo dobrze wykonane, niezawodne i mają mocny bas.
Zestaw nie zawiera kabli połączeniowych

Amplituner AV 2.2 najwyższej klasy o mocy wyjściowej 146 W na każdy kanał przy impedancji 6 Om,odtwarzanie przez USB, wejście gramofonowe phono oraz inne analogowe i cyfrowe wejścia, 6 wejść HDMI i jedno wyjście HDMI z obsługą następujących formatów: 8K, 3D, HDCP 2.3, HDR10+, ARC/eARC i Dolby Vision

Kabel głośnikowy 2 x 2,5 mm²

Podstawowy amplituner stereo 2.0 o mocy wyjściowej 115 W na kanał przy impedancji 4 Om (1 kHz, 0,7% THD)

Najwyższej klasy amplituner AV 2.1 o mocy wyjściowej 220 W na kanał przy 4 omach (1 kHz, 0,7% THD)

Kabel głośnikowy 2 x 4,0 mm²

Uniwersalny kabel połączeniowy stereo jack 3,5 mm

Uniwersalny przedłużasz stereo jack 3,5 mm

Wtyki bananowe, pokryte złotem

Gotowy do odtwarzania gramofon o napędzie paskowym, idealny dla płyt LP i Singles

Najwyższej klasy gramofon hi-fi z napędem paskowym, idealny dla płyt LP i Singles, elektroniczna regulacja obrotów 33/45/78

Kompaktowy, przenośny i elastyczny odtwarzacz DJ do oprogramowania rekordbox marki Pioneer DJ

Zestaw do rozbudowy 5.1 dla ULTIMA 40/20, odpowiedni do każdej generacji ULTIMA

1 para zapasowych maskownic do kolumn podłogowych ULTIMA 40 (Mk4) i ULTIMA 40 ACTIVE 3, nie pasuje do starszej wersji