Odpowiedzialność | Teufel

Przejdź do zawartości
Strona główna
CSR - Header

Dobre tradycje brzmią dłużej.

Środowisko jest dla nas
bardzo ważne

Jako średniej wielkości przedsiębiorstwo z ponad 320 pracownikami jesteśmy świadomi społecznej odpowiedzialności, która na nas spoczywa. Aktywnie angażujemy się w życie społeczne i różnorodną kulturę pracy oraz z szacunkiem traktujemy dostępne zasoby naszego środowiska. Nieważne o jaki temat chodzi: regularnie sprawdzamy i optymalizujemy nasz handel, aby stać się jeszcze lepszym przedsiębiorstwem w tej dziedzinie.

Bez środowiska nie ma przyszłości

Dobry dźwięk uprzyjemnia nasze życie, dlatego nie powinien szkodzić naszemu środowisku.

Nasi koledzy z różnych działów postanowili dokładnie zająć się pytaniem: jak my, jako przedsiębiorstwo, możemy tworzyć długotrwałe produkty. Współpraca jest tutaj dobrowolna, co daje dodatkowej energii do działania. Podczas regularnych spotkań opracowywane są pomysły dla jeszcze bardziej przyjaznej środowisku gospodarki. Następnie zostają one przedstawione zarządowi, a na samym końcu członkowie tego projektu wcielają wypracowany koncept w życie. Tutaj możesz przeczytać, jakie projekty zostały do tej pory zrealizowane. Jednego możesz być pewny: to dopiero początek.

 • Wszystkie niemieckie biura i sklepy Teufel są zaopatrywane w zieloną energię elektryczną. To oznacza, że nasz dostawca wytwarza prąd w 100% z odnawialnych źródeł energii od niezależnych zakładów.
 • Pracujemy w dużej mierze nie używając papieru, a naszymi pomysłami wymieniamy się cyfrowo. Gdy chcemy coś wydrukować w naszych berlińskich biurach, sięgamy po zrecyklingowany papier. Dodatkowo zastępujemy nasze instrukcje obsługi w opakowaniach produktów krok po kroku cyfrowymi wersjami do pobrania na naszej stronie internetowej.
 • Nasze produkty wysyłamy od tej pory tylko w kartonach wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu – rezygnujemy z dodatkowych detalicznych opakowań. W ten sposób chcielibyśmy zaoszczędzić zasoby środowiska. Dotyczy to wszystkich produktów.
 • Wewnętrzna ochrona w kartonach jest w miarę możliwości zastępowana masą papierową. Ten materiał w większym stopniu nadaje się do recyclingu i jest długotrwały w porównaniu do stropianu. Niestety, nie dotyczy to jeszcze naszych cięższych produktów, takich jaki głośniki podłogowe: ze względu na wymogi ochrony transportu musimy w tym wypadku polegać na piankach i poliestyrenie, ale chcielibyśmy je stosować tak efektywnie, jak tylko to możliwe.

Przyjaciele na całe życie

Produkty Teufel powinny dzisiaj gwarantować najlepszy dźwięk. I jutro. I pojutrze też.

W naszych produktach stawiamy na wartość, abyś mógł cieszyć się nimi jak najdłużej.

CSR - Slider Leder

Materiały, takie jak skóra syntetyczna oraz wytrzymałe, odporne na uderzenia tworzywo sztuczne gwarantują wysoką i długotrwałą jakość.

CSR - Slider Gummi

Wiele głośników jest wyrzucane tylko dlatego, że po wielu latach gumowanie na brzegu membrany staje się nieszczelne. Ale nie w Teufel. Elastyczne gumowanie pozwala dobremu dźwiękowi żyć wiecznie.

CSR - Slider Rueckgabe

W branży elektorniki użytkowej Teufel Audio należy do przedsiębiorstw z jedną z najniższych kwot zwracanych produktów. Oszczędza to energię i surowce.

  Różnorodność inspiruje

  Postrzegamy różnorodność jako korzyść, dzięki której powstają najlepsze pomysły.

  Rodzina Teufel jest kolorowa, otwarta i różnorodna. To daje nowe impulsy do działania i staje się podstawą naszej kreatywnej pracy. Łączy nas miłość do dobrego dźwięku i odwaga kwestionowania konwencji, które sprawiają, że świat zmienia się na lepsze.

  Członkowie naszej rodziny Teufel pochodzą z 17 różnych krajów.

  W naszej firmie pracują osoby pomiędzy 20-tym, a 60-tym rokiem życia, co gwarantuje ciekawą synergię.

  Nie ma żadnego znaczenia, kogo kochasz, nas interesuje tylko i wyłącznie pasja do dobrego dźwięku.

  Harmonia pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym

  Bez silnych osobowści nie ma silnego zespołu.

  Wszyscy mamy różne potrzeby, aby móc wydajnie pracować. Dlatego każdy pracownik Teufel jest wspierany indywidualnie.

  • Aby móc pogodzić życie rodzinne i zawodowe, oferujemy elastyczne godziny pracy oraz indywidualną regulację urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich, które są dostosowane do każdego pracownika.
  • O ile pozwala na to profil zawodu, oferujemy naszym pracownikom możliwość pracy zdalnej.
  • Dowodem na dobre warunki pracy, które są również cenione przez naszych pracowników, jest niska fluktuacja w naszej firmie.

  A ponieważ najpiękniejszego dnia w roku nie powinno obchodzić się w biurze, nasi pracownicy dostają dzień wolny z okazji swoich urodzin.

  Razem jesteśmy silniejsi

  Chcielibyśmy coś po sobie pozostawić.

  Jako przedsiębiorstwo ponosimy odpowiedzialność nie tylko za naszych pracowników, ale staramy się również wspierać nasze społeczeństwo, w którym żyjemy.

  • Nasi pracownicy otrzymują jeden dzień wolny na udział w projektach społecznych.
  • Ściśle wspólpracujemy i aktywnie wspieramy stowarzyszenie Berliner Tafel. W ramach biegu charytatywnego przekazaliśmy  ponad 15.000 Euro.
  • Każdego roku w grudniu zbieramy ubrania na cele charytatywne.