
Uchwyt ścienny AC 3500 SM (para)
Uchwyt ścienny dla małych głośników


This ball of sound is not a gimmick. The MO 3 FCR shines with the full performance of a home theatre satellite, only in the shape of a little ball. The robust, visually appealing sheet steel cabinet is the vehicle for a fantastic full-range chassis of 80 mm in diameter. This high-tech speaker alone is capable of reproducing the complete frequency range from 120 to 20,000 Hz, thanks to the extremely light, flared cellulose cone, the low-distortion neodymium magnet system, and the engineering finesse of letting the fabric dustcap function as a tweeter dome.
The spherical shape has extraordinary acoustical advantages because it minimizes cabinet diffraction. Acoustically, the MO 3 FCR features a distinctive spatial character thanks to its even radiation. Moreover, it delivers stunning voice fidelity precisely because, having no crossover, a one-way system doesn't break down voice frequencies — the most sensitive part of the human hearing range — between tweeter and midrange.
The multi-vented chassis is robust enough to completely amaze any sceptics in a room of up to 20 square meters.
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Szerokość | 12 cm |
| Wysokość | 13 cm |
| Głębokość | 13,5 cm |
| Waga | 0,5 kg |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Zaciski terminala | Zaciski śrubowe |
| Rekomendowana minimalna moc wyjściowa amplitunera | 20 W |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Przystosowany do amplitunera | tak |
| Maksymalna średnica kabla | 2,5 mm |
| Zintegrowany stojak | tak |
| Moc ciągła (IEC - Long Term) | 50 W |
| Szczytowa moc znamionowa (IEC - Short Term) | 70 W |
| Impedancja [Om] | 4 Ohm |
| Układ głośników | Jednodrożny |
| Konstrukcja obudowy | Zamknięta |

Likewise optically small, but acoustically big. This ultra-compact sub-woofer, almost cubic in shape, surprises the ear with a mature, forceful and bone-dry bass. The closed 10-litre cabinet houses a long-stroke bass driver with a special low-loss suspension, uncompromisingly driven by a 150 watt amplifier. The result: extremely impulsive, crisp, clean bass.
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Szerokość | 28 cm |
| Wysokość | 26,5 cm |
| Głębokość | 32 cm |
| Waga | 8,9 kg |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Wejścia cinch | 1 |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Regulator poziomu wejściowego | Analogue |
| Regulacja fazy | Analogue |
| Moc wyjściowa sinus (RMS) Bass | 110 W |
| Moc wyjściowa wzmacniacza: subwoofer | 150 W |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Najniższa częstotliwość (-3 dB) | 25 Hz |
| Ochrona magnetyczna | tak |
| Konstrukcja obudowy | Zamknięta |
Niezbędne akcesoria są zawarte w zestawie.