Stereo

Przejdź do zawartości
Strona główna

Dla prawdziwych fanów muzyki

Stereo

Stereo
Bestsellery Zestawy stereo Kolumny Kolumny Podstawkowe Głośniki aktywne Radio Zestawy gramofonów Gaming
66 Produkty
66 Produkty
 

Porównanie produktów

Wartość „Nadaje się do” mieści się w zakresie od 5 do 100 w przyrostach co 5 punktów. Im wyższa wartość, tym bardziej odpowiedni jest produkt dla danego zastosowania.

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

 • Jakie głośniki stereo wybrać?

  Oferta firmy Teufel obejmuje następujący wybór głośników stereo:

  Niezależnie od tego, czy preferujesz masywne głośniki stereo o potężnej mocy dźwięku, czy Twoje serce bije dla starannie zaprojektowanych kompaktowych głośników lub smukłych kolumn - Teufel oferuje szeroki wybór sprzętu stereo dla każdego, który upiększy Twoje własne cztery ściany nie tylko optycznie, ale również dźwiękowo. Portfolio naszych produktów obejmuje kompletne zestawy stereo o różnej mocy i do różnych pomieszczeń, począwszy od powierzchni 10m2, 25 m2, aż do 40 m2. W zależności od potrzeby w naszym sklepie znajdziesz modele kompletnych systemów stereo z oddzielnym subwooferem, a także zestawy z gramofonem. Firma Teufel oferuje także gotowe do gry zestawy stereo z pasującym wzmacniaczem. Jeśli poszukujesz bardziej kompaktowego rozwiązania, to para głośników streamingowych, takich jak STEREO L i STEREO M ze zintegrowanym wzmacniaczem, przetwornikami koaksjalnymi i takimi funkcjami, jak radio FM, wejście Line-In do zewnętrznych odtwarzaczy CD, gramofonów i wiele więcej są w sam raz dla Ciebie. Szczególnie, jeśli jesteś zainteresowany systemem multiroom i odtwarzaniem muzyki bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kategorii głośników wi-fi. Dla łatwego podłączenia do telewizora polecamy nasz zestaw ULTIMA 40 Active ze złączem HDMI i Bluetooth z aptX do bezprzewodowego streamingu muzyki. Jeśli chcesz, możesz także rozbudować ten zestaw do systemu hi-fi 4.1 dzięki bezprzewodowym głośnikom EFFEKT i aktywnemu subwooferowi z serii T. We wszystkich naszych głośnikach aktywnych został zintegrowany moduł Bluetooth, dzięki któremu możesz wygodnie i bezprzewodowo odtwarzać muzykę.

  Sprawdź naszą ofertę i odkryj także inne modele głośników Teufel na naszej stronie internetowej.

 • Jaki amplituner pasuje do głośników stereo?
 • Wskazówki dotyczące testowania głośników Hi-Fi

Głośniki stereo marki Teufel: hi-fi zapewnia wierne odtwarzanie muzyki

Głośniki Hi-Fi to nieodłączny element każdego systemu audio. Odpowiednie głośniki to kluczowy element, który wpływa na jakość dźwięku. W dzisiejszych czasach na rynku audio istnieje wiele rodzajów głośników Hi-Fi, w tym aktywne, pasywne oraz kompaktowe. High Fidelity, w skrócie Hi-Fi, oznacza standard jakości w technologii dźwięku i obszarze elektroniki użytkowej. Pierwsze wytyczne w tym zakresie zostały ustalone już w 1960 roku. Od 1996 roku istnieje obowiązująca w całej Europie norma EN 61305 dotycząca parametrów użytkowych.

W ten sposób norma Hi-Fi przykładowo definiuje, że głośniki powinny odtwarzać dźwięk o szerokim zakresie częstotliwości – co najmniej od 100 Hz do 20.000 Hz. Dla porównania: ludzki zmysł słuchu może odbierać sygnały dźwiękowe o częstotliwości od 20 Hz do 20.000 Hz. Oczywiście istnieją również inne aspekty. Aby system dźwiękowy mógł być nazywany zestawem Hi-Fi, powinien on nie tylko odtwarzać dźwięk w odpowiednim zakresie częstotliwości, ale także wykazywać się niskim poziomem szumu podstawowego, niskim poziomem przesłuchu oraz niskim współczynnikiem zniekształceń nieliniowych. Ten certyfikat jakości dodatkowo wymaga, aby głośniki charakteryzowały się szczególnie prostym przebiegiem zakresu częstotliwości dźwięku.

Podgląd:

Jak znaleźć odpowiednie głośniki?

Przy wyborze odpowiednich głośników Hi-Fi, oprócz wyglądu i parametrów użytkowych (takich jak moc, częstotliwość, itd.), decydującym czynnikiem dla uzyskania optymalnego dźwięku stereo jest powierzchnia pomieszczenia oraz odległość słuchacza od głośników: w najlepszym wypadku pozycja głośnika tworzy trójkąt równoboczny z pozycją słuchacza, aby uzyskać taki sam czas odtwarzania oraz niskie przesunięcia fazy. To umożliwia stworzenie szczegółowego i precyzyjnego obrazu dźwiękowego. Więcej informacji dotyczących tak zwanego trójkąta stereo (zwanego również Sweet Spot) oraz ustawienia głośników znajdziesz na naszym blogu.

Inne pytania, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji:

 • Czy posiadany lub planowany wzmacniacz pasuje do planowanych głośników Hi-Fi?
 • Czy posiadasz w domu wszystko, co potrzebne, aby głośniki mogły odtwarzać dźwięk?
 • Czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, urządzeń do rozbudowy (gramofony, subwoofery, interfejs Bluetooth, itd.) lub kabli do swojej idealnej konfiguracji stereo?
 • Czy głośniki będą znajdowały się w mieszkaniu w starym czy nowym budownictwie?
 • Jakie wyposażenie znajduje się w tym pomieszczeniu?
 • Szukasz bezprzewodowych głośników Bluetooth czy głośników wi-fi?
 • Czy chciałbyś skonfigurować system kina domowego na długie lata, a może chciałbyś go ewentualnie rozbudować o kolejne głośniki?

W sklepie Teufel otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące Twojego wybranego urządzenia na naszych stronach produktowych lub w naszym Centrum Wsparcia Technicznego. Jeśli będziesz czegokolwiek potrzebował, nasi doradcy chętnie Ci pomogą w salonie sprzedaży Teufel lub przez telefon. Oferujemy także cyfrowy poradnik dźwiękowy, który za pomocą tylko kilku pytań znajdzie dla Ciebie najlepsze produkty: kina domowe, głośniki Bluetooth, soundbary, wieże stereo,słuchawki i wiele innych.

.

Głośniki Hi-Fi – wybierz perfekcyjny dźwięk stereo

Ze względu na różnorodność produktów w obszarze elektroniki użytkowej nie jest łatwo znaleźć odpowiednie głośniki do swojego domu. Gusta są różne, a zwłaszcza w obszarze zaawansowanych technologii Hi-Fi. Imponujące kolumny głośnikowe czy też praktyczne i kompaktowe mini głośniki: każdy model ma swoje zalety. Estetycy preferują smukły wygląd głośników stereo, a dla miłośników kina domowego nie ma piękniejszego rozwiązania, niż ogromne kolumny z przetwornikiem najlepszej klasy, który zapewnia dźwięk o potężnej mocy i świetną jakość muzyki.

Jeśli poszczególne wyposażenie pomieszczeń nie pozwala na zakup większych głośników, musimy pójść na pewien kompromis. Rozwiązań dla takich specjalnych przypadków jest wiele, na przykład mniejsze i kompaktowe głośniki. Przykładowo, głośniki regałowe możemy bez problemu zintegrować w wystrój pomieszczenia, ponieważ zajmują one niewiele miejsca, ale w dalszym ciągu oferują wysoką jakość muzyki. Zaletą małych głośników są różnorodne możliwości ich ustawienia. Szczególnie w przypadku głośników komputerowych z reguły najlepszą decyzją jest umieszczenie ich obok monitora bezpośrednio na biurku.

Głośniki aktywne

Głośniki aktywne są zintegrowanymi systemami, które wymagają tylko podłączenia do źródła dźwięku. Mają wbudowane wzmacniacze i odtwarzacze, dzięki czemu są idealne dla tych, którzy szukają łatwej i wygodnej opcji. Głośniki aktywne Teufel Audio oferują niesamowitą jakość dźwięku i wygodę użytkowania.

Głośniki pasywne

Głośniki pasywne to oddzielne głośniki, które wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub odtwarzacza. Są bardziej elastyczne niż głośniki aktywne i pozwalają na bardziej zaawansowaną konfigurację systemu dźwiękowego. Głośniki pasywne Teufel Audio oferują niesamowitą jakość dźwięku i elastyczną konfigurację.

Kompaktowe głośniki

Głośniki kompaktowe to małe głośniki, które można łatwo umieścić w dowolnym miejscu w domu. Są idealne dla tych, którzy szukają niewielkich głośników, gdyż nie zajmują one dużo miejsca, ale nadal oferują doskonałą jakość dźwięku. Głośniki kompaktowe Teufel Audio to doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń lub osób, które potrzebują przenośnych głośników.

Dlatego Hi-Fi czuje się w sklepie Teufel jak w domu

We wszystkich kategoriach firma Teufel oferuje oczywiście produkty, które spełniają kryteria Hi-Fi:

 • Słuchawki Teufel oferują znakomity dźwięk z typowym basem Teufel. Charakteryzują się odpowiednim zakresem częstotliwości Hi-Fi oraz są przyjemne i lekkie.
 • Systemy kina domowego i głośniki marki Teufel przekonują doskonałym odtwarzaniem muzyki i ścieżek filmowych i są zbudowane z czystych elementów stereo, co oczywiście spełnia wymagania normy Hi-Fi i ma ogromny wpływ na dźwięk.
 • Spośród szerokiej oferty głośników stereo Hi-Fi wyróżniają się najwyższej klasy kolumny stereo DEFINION, których opatentowana koaksjalna konstrukcja SCA gwarantuje niespotykaną przestrzenność i dokładne promieniowanie dźwięku.
 • Również w serii Multiroom Teufel Streaming tkwi siła Hi-Fi, ponieważ nasze systemy Multiroom świetnie łączą nowoczesną technologię streamingową z najwyższej jakości dźwiękiem kina.

Historia sukcesu firmy Teufel rozpoczęła się od głośników stereo do samodzielnego złożenia. Od tamtego czasu nasi klienci codziennie potwierdzają, że te głośniki charakteryzują się najwyższą jakością. I tak oto nasze głośniki z czasem zdobyły coraz to nowe wyróżnienia. Ta tradycja jest dla nas ważna – ciągle ulepszamy nasze głośniki stereo i tworzymy nowe modele. Odwiedź nas sklep i wybierz dla siebie odpowiedni dźwięk!

Podobne tematy w naszym blogu:

Filtry
Zmień Zamknij
 • Cena
 • Typ produktu
 • Streaming
 • Seria
 • Kolor
 • Rodzaj
 • Konfiguracja
 • Złącza
 • Kanały odtwarzania
 • Dynamore®
 • Stopień ochrony
 • Video
 • Multiroom
 • Formaty dźwięku
 • Asystent głosowy
 • Radio
 • Media
 • Inne funkcje