Stereo

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
Stereo

Dla prawdziwych fanów muzyki

Stereo

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

42 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Stereo: 42 Wyniki
Zamknij
 • 649,00 zł 17 999,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Stereo: 42 Wyniki

Sortowanie

 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

Głośniki: hi-fi oznacza zdefiniowaną przyjemność muzyczną

High Fidelity, w skrócie hi-fi, oznacza standard jakości w technologii dźwięku i obszarze elektroniki użytkowej. Pierwsze wytyczne w tym zakresie zostały ustalone już w 1960 roku. Od 1996 roku istnieje obowiązująca w całej Europie norma EN 61305 dotycząca parametrów użytkowych.

W ten sposób norma hi-fi przykładowo definiuje, że głośniki powinny odtwarzać szeroki zakres częstotliwości – conajmniej od 100 do 20.000 Hz. Dla porównania: ludzki zmysł słuchu może odbierać sygnały o częstotliwości od 20 do 20.000 Hz. Oczywiście istnieją również inne aspekty. Aby system dźwiękowy mógł nosić miano hi-fi, powinien on wykazywać się niskim poziomem szumu podstawowego, wysokim stosunkiem sygnału do szumu, niskim poziomem przesłuchu oraz niskim współczynnikiem zniekształceń nieliniowych. Ten certyfikat jakoświ dodatkowo wymaga, aby głośniki charakteryzowały się szczególnie prostym przebiegem zakresu częstotliwości.

Podgląd:

Głośniki hi-fi – wybierz perfekcyjne wrażenie dźwiękowe

Ze względu na róznorodność produktów w obszarze elektroniki użytkowej nie jest łatwo znaleźć odpowiednie głośniki do naszego domu. Gusta są różne, a zwłaszcza w obszarze hi-fi. Imponujące głośniki podłogowe czy też praktyczne, komapktowe mini głośniki: każdy model ma swoje zalety. Estetycy preferują smukły wygląd głośników stereo, a dla miłośników kina domowego nie ma nic piękniejszego, niż ogromne głośniki podłogowe.

Jeśli poszczególne wyposażenie pomieszczeń nie pozwala na zakup większych głośników, musimy pójść na kompromis. Rozwiązaniem dla takich specjalnych przypadków są o wiele mniejsze głośniki. Przykładowo głośniki regałowe możemy bez problemu zintegrować w wystrój pomieszczenia, ponieważ zajmują one niewiele miejsca. Zaletą miniaturowych głośników jest różnorodna możliwość ich ustawienia. Szczególnie w przypadku głośników komputerowych z reguły najlepszą decyzją jest umieszczenie ich obok monitora na biurku.

Głośniki stereo – czym się różnią?

Teufel oferuje następujący wybór pod względem głośników stereo:

 • Głośniki podłogowe ze zintegrowanym subwooferem
 • Pasywne głośniki podłogowe
 • Głośniki komputerowe 2.1
 • Kompletne systemy 2.1
 • Głośniki regałowe stereo

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem masywnych głośników stereo czy Twoje serce bije dla starannie zaprojektowanych głośników miniaturowych, Teufel oferuje szeroki wybór produktów stereo, które upiększą Twoje własne cztery ściany nie tylko optycznie, ale również dźwiękowo. Portfolio naszych produktów obejmuje kompletne systemy stereo o różnej mocy i dla różnych pomieszczeń. Począwszy od powierzchni 10m2, przez 25 m2, aż do 50 m2.

Tak znajdziesz odpowiednie głośniki

Przy wyborze odpowiednich głośników hi-fi, oprócz wyglądu i parametrów użytkowych, decydującym czynnikiem dla uzyskania optymalnego dźwięku stereo jest powierzchnia pomieszczenia i tym samym odległość słuchacza do głośników: w idealnym wypadku pozycja głośnika tworzy trójkąt równoboczny z pozycją słuchacza, aby uzyskać taki sam czas odtwarzania oraz niskie przesunięcia fazy.

Więcej informacji dotyczących tak zwanego trójkąta stereo (zwanego również Sweet Spot) oraz do ustawienia głośników znajdziesz na naszym blogu.

Inne pytania, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji:

 • Czy posiadany lub planowany wzmacniacz pasuje do planowanych głośników hi-fi?
 • Czy posiadam w domu wszystko co potrzebne, aby głośniki mogły działać?
 • Czy potrzebuję dodatkowych akcesoriów, rozszerzeń czy też kabli do idealnej konfiguracji stereo?
 • Czy głośniki będą znajdowały się w mieszkaniu w starym czy nowym budownictwie?
 • Jakie wyposażenie znajduje się w tym pomieszczeniu?
 • Szukasz bezprzewodowych głośników Bluetooth czy głośników Smart Home?
 • Czy chciałbyś skonfigurować system kina domowego na dłuższy okres czasu?

W sklepie Teufel otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące Twojego wybranego produktu na naszych stronach produktowych lub w naszym Centrum Wsparcia Technicznego. Jeśli będziesz czegokolwiek potrzebował, nasi doradcy chętnie Ci pomogą w salonie sprzedaży Teufellub przez telefon.

Wskazówki dotyczące testowania głośników hi-fi

Podczas testowania głośników zwróć uwagę na to, abyś wybrał różnorodne media i korzystał tylko z oryginałów. Idealnym wyborem byłyby:

 • Utwory muzyczne o ciężkim, basowym brzmieniu
 • Filmy akcji
 • Muzyka koncertowa z udziałem skrzypiec i fortepianu

Podczas testu zauważysz, jak poszczególne różnice stają się zauważalne.

Dlatego hi-fi czuje się w sklepie Teufel jak w domu

We wszystkich kategoriach produktowych firma Teufel oferuje oczywiście produkty, które spełniają kryteria hi-fi:

 • Słuchawki Teufel oferują znakomity dźwięk z typowym basem Teufel. Charakteryzują się odpowiednim zakresem częstotliwości hi-fi oraz są przyjemne i lekkie.
 • Systemy kina domowego marki Teufel przekonują doskonałym odtwarzaniem muzyki i ścieżek filmowych i są zbudowane z czystych elementów stereo, co oczywiście spełnia wymagania normy hi-fi.
 • Spośród szerokiej oferty głośników stereo hi-fi wyróżnia się najwyższej klasy seria Definion, której opatentowana koaksjalna konstrukcja SCA gwarantuje niespotykaną przestrzenność i promieniowanie dźwięku.
 • Również w serii Multiroom Teufel Streaming tkwi siła hi-fi, ponieważ nasze systemy Multiroom świetnie łączą nowoczesną technologię streamingową z najwyższej jakości dźwiękiem.

Historia sukcesu firmy Teufel rozpoczęła się od głośników stereo do samodzielnego montażu. Od tamtego czasu nasi klienci codziennie potwierdzają, że te głośniki charakteryzują się najwyższą jakością. I tak oto nasze głośniki z czasem zdobyły coraz to nowe wyróżnienia.Ta tradycja jest dla nas ważna – ciągle ulepszamy nasze głośniki stereo i tworzymy nowe modele.

Podobne tematy: