Stereo

Przejdź do zawartości
Strona główna

Dla prawdziwych fanów muzyki

Stereo

Stereo
Kolumny Kolumny Podstawkowe Zestawy stereo Radio Gaming Gramofony
56 Produkty
 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Głośniki stereo marki Teufel: hi-fi zapewnia wierne odtwarzanie muzyki

High Fidelity, w skrócie hi-fi, oznacza standard jakości w technologii dźwięku i obszarze elektroniki użytkowej. Pierwsze wytyczne w tym zakresie zostały ustalone już w 1960 roku. Od 1996 roku istnieje obowiązująca w całej Europie norma EN 61305 dotycząca parametrów użytkowych.

W ten sposób norma hi-fi przykładowo definiuje, że głośniki powinny odtwarzać dźwięk o szerokim zakresie częstotliwości – co najmniej od 100 Hz do 20.000 Hz. Dla porównania: ludzki zmysł słuchu może odbierać sygnały dźwiękowe o częstotliwości od 20 Hz do 20.000 Hz. Oczywiście istnieją również inne aspekty. Aby system dźwiękowy mógł być nazywany zestawem hi-fi, powinien on nie tylko odtwarzać dźwięk w odpowiednim zakresie częstotliwości, ale także wykazywać się niskim poziomem szumu podstawowego, niskim poziomem przesłuchu oraz niskim współczynnikiem zniekształceń nieliniowych. Ten certyfikat jakości dodatkowo wymaga, aby głośniki charakteryzowały się szczególnie prostym przebiegiem zakresu częstotliwości dźwięku.

Podgląd:

Głośniki hi-fi – wybierz perfekcyjny dźwięk stereo

Ze względu na różnorodność produktów w obszarze elektroniki użytkowej nie jest łatwo znaleźć odpowiednie głośniki do swojego domu. Gusta są różne, a zwłaszcza w obszarze zaawansowanych technologii hi-fi. Imponujące kolumny głośnikowe czy też praktyczne i kompaktowe mini głośniki: każdy model ma swoje zalety. Estetycy preferują smukły wygląd głośników stereo, a dla miłośników kina domowego nie ma piękniejszego rozwiązania, niż ogromne kolumny z przetwornikiem najlepszej klasy, który zapewnia dźwięk o potężnej mocy i świetną jakość muzyki.

Jeśli poszczególne wyposażenie pomieszczeń nie pozwala na zakup większych głośników, musimy pójść na pewien kompromis. Rozwiązań dla takich specjalnych przypadków jest wiele, na przykład mniejsze i kompaktowe głośniki. Przykładowo, głośniki regałowe możemy bez problemu zintegrować w wystrój pomieszczenia, ponieważ zajmują one niewiele miejsca, ale w dalszym ciągu oferują wysoką jakość muzyki. Zaletą małych głośników są różnorodne możliwości ich ustawienia. Szczególnie w przypadku głośników komputerowych z reguły najlepszą decyzją jest umieszczenie ich obok monitora bezpośrednio na biurku.

Jakie głośniki stereo wybrać?

Oferta firmy Teufel obejmuje następujący wybór głośników stereo:

Niezależnie od tego, czy preferujesz masywne głośniki stereo o potężnej mocy dźwięku, czy Twoje serce bije dla starannie zaprojektowanych kompaktowych głośników lub smukłych kolumn - Teufel oferuje szeroki wybór sprzętu stereo dla każdego, który upiększy Twoje własne cztery ściany nie tylko optycznie, ale również dźwiękowo. Portfolio naszych produktów obejmuje kompletne zestawy stereo o różnej mocy i do różnych pomieszczeń, począwszy od powierzchni 10m2, 25 m2, aż do 40 m2. W zależności od potrzeby w naszym sklepie znajdziesz modele kompletnych systemów stereo z oddzielnym subwooferem, a także zestawy z gramofonem. Firma Teufel oferuje także gotowe do gry zestawy stereo z pasującym wzmacniaczem. Jeśli poszukujesz bardziej kompaktowego rozwiązania, to para głośników streamingowych, takich jak STEREO L i STEREO M ze zintegrowanym wzmacniaczem, przetwornikami koaksjalnymi i takimi funkcjami, jak radio FM, wejście Line-In do zewnętrznych odtwarzaczy CD, gramofonów i wiele więcej są w sam raz dla Ciebie. Szczególnie, jeśli jesteś zainteresowany systemem multiroom i odtwarzaniem muzyki bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kategorii głośników wi-fi. Dla łatwego podłączenia do telewizora polecamy nasz zestaw ULTIMA 40 Active ze złączem HDMI i Bluetooth z aptX do bezprzewodowego streamingu muzyki. Jeśli chcesz, możesz także rozbudować ten zestaw do systemu hi-fi 4.1 dzięki bezprzewodowym głośnikom EFFEKT i aktywnemu subwooferowi z serii T. We wszystkich naszych głośnikach aktywnych został zintegrowany moduł Bluetooth, dzięki któremu możesz wygodnie i bezprzewodowo odtwarzać muzykę.

Sprawdź naszą ofertę i odkryj także inne modele głośników Teufel na naszej stronie internetowej.

Jak znaleźć odpowiednie głośniki?

Przy wyborze odpowiednich głośników hi-fi, oprócz wyglądu i parametrów użytkowych (takich jak moc, częstotliwość, itd.), decydującym czynnikiem dla uzyskania optymalnego dźwięku stereo jest powierzchnia pomieszczenia oraz odległość słuchacza od głośników: w najlepszym wypadku pozycja głośnika tworzy trójkąt równoboczny z pozycją słuchacza, aby uzyskać taki sam czas odtwarzania oraz niskie przesunięcia fazy. To umożliwia stworzenie szczegółowego i precyzyjnego obrazu dźwiękowego. Więcej informacji dotyczących tak zwanego trójkąta stereo (zwanego również Sweet Spot) oraz ustawienia głośników znajdziesz na naszym blogu.

Inne pytania, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji:

 • Czy posiadany lub planowany wzmacniacz pasuje do planowanych głośników hi-fi?
 • Czy posiadasz w domu wszystko, co potrzebne, aby głośniki mogły odtwarzać dźwięk?
 • Czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, urządzeń do rozbudowy (gramofony, subwoofery, interfejs Bluetooth, itd.) lub kabli do swojej idealnej konfiguracji stereo?
 • Czy głośniki będą znajdowały się w mieszkaniu w starym czy nowym budownictwie?
 • Jakie wyposażenie znajduje się w tym pomieszczeniu?
 • Szukasz bezprzewodowych głośników Bluetooth czy głośników wi-fi?
 • Czy chciałbyś skonfigurować system kina domowego na długie lata, a może chciałbyś go ewentualnie rozbudować o kolejne głośniki?

W sklepie Teufel otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące Twojego wybranego urządzenia na naszych stronach produktowych lub w naszym Centrum Wsparcia Technicznego. Jeśli będziesz czegokolwiek potrzebował, nasi doradcy chętnie Ci pomogą w salonie sprzedaży Teufel lub przez telefon. Oferujemy także cyfrowy poradnik dźwiękowy, który za pomocą tylko kilku pytań znajdzie dla Ciebie najlepsze produkty: kino domowe, smukłe kolumny stereo, masywne głośniki, bezprzewodowe głośniki Bluetooth, słuchawki i wiele innych.

Jaki amplituner pasuje do głośników stereo?

Amplituner używany do głośników stereo powinien mieć taką moc na jeden kanał, jaka jest podana pod punktem „moc ciągła” głośnika. Informacje te można znaleźć w danych technicznych głośnika na odpowiedniej stronie produktowej na naszej stronie internetowej lub w instrukcji obsługi. Teufel oferuje także kompletne systemy stereo z amplitunerem w zestawie lub systemy stereo ze zintegrowanym wzmacniaczem w głośniku, tak jak w przypadku głośników aktywnych.

Wskazówki dotyczące testowania głośników hi-fi

Podczas testowania głośników stereo zwróć uwagę na to, abyś wybrał różnorodne media i korzystał tylko z oryginałów. Dobrze byłoby, gdyby były to utwory lub filmy, które dobrze znasz i wiesz, jak powinny brzmieć. Idealnym wyborem byłyby:

 • Utwory muzyczne o ciężkim, basowym brzmieniu
 • Filmy akcji
 • Muzyka koncertowa z udziałem skrzypiec i fortepianu

Podczas testu zauważysz, jak poszczególne różnice dźwiękowe stają się stopniowo zauważalne.

Dlatego hi-fi czuje się w sklepie Teufel jak w domu

We wszystkich kategoriach firma Teufel oferuje oczywiście produkty, które spełniają kryteria hi-fi:

 • Słuchawki Teufel oferują znakomity dźwięk z typowym basem Teufel. Charakteryzują się odpowiednim zakresem częstotliwości hi-fi oraz są przyjemne i lekkie.
 • Systemy kina domowego i głośniki marki Teufel przekonują doskonałym odtwarzaniem muzyki i ścieżek filmowych i są zbudowane z czystych elementów stereo, co oczywiście spełnia wymagania normy hi-fi i ma ogromny wpływ na dźwięk.
 • Spośród szerokiej oferty głośników stereo hi-fi wyróżniają się najwyższej klasy kolumny stereo DEFINION, których opatentowana koaksjalna konstrukcja SCA gwarantuje niespotykaną przestrzenność i dokładne promieniowanie dźwięku.
 • Również w serii Multiroom Teufel Streaming tkwi siła hi-fi, ponieważ nasze systemy Multiroom świetnie łączą nowoczesną technologię streamingową z najwyższej jakości dźwiękiem kina.

Historia sukcesu firmy Teufel rozpoczęła się od głośników stereo do samodzielnego złożenia. Od tamtego czasu nasi klienci codziennie potwierdzają, że te głośniki charakteryzują się najwyższą jakością. I tak oto nasze głośniki z czasem zdobyły coraz to nowe wyróżnienia.Ta tradycja jest dla nas ważna – ciągle ulepszamy nasze głośniki stereo i tworzymy nowe modele. Odwiedź nas sklep i wybierz dla siebie odpowiedni dźwięk!

Podobne tematy w naszym blogu:

Filtry
Zmień Zamknij