Radio DAB+

Przejdź do zawartości
Strona główna
VKF-5VVD-UWI
Skopiowano
15
D :
09
H :
19
M :
20
S
Wszystkie produkty Stereo

Wszystkie systemy DAB+

Radio DAB+ z Bluetooth

DAB+ Lautsprecher
23 Produkty
23 Produkty
Wyświetlono 23 z 23 produktów

Radio cyfrowe - radio bez zakłóceń

Stacje radiowe w perfekcyjnej jakości dźwięku, stabilny odbiór przez urządzenia mobilne i radia samochodowe - to wszystko umożliwia Digital Audio Broadcasting, czyli DAB/DAB+, który w mowie potocznej często nazywany jest również radiem cyfrowym. Dodatkowy "+" towarzyszy odtwarzaniu informacji, np. o sytuacji na drogach lub informacji o aktualnie odtwarzanym utworze. Dodatkową korzyścią płynącą z radia cyfrowego jest nawet o 80% niższe zapotrzebowanie na energię elektryczną przy wysyłaniu sygnału w porównaniu z analogowym radiem UKW.

Dlaczego UKW zostaje wymienione na DAB+

Już od początku lat 80-siątych pracuje się nad stworzeniem radia cyfrowego. Początkowo radio cyfrowe miało umożliwić oferowanie wielu stacji radiowych w gęsto zaludnionych regionach, np. w aglomeracjach. Nie ma co się zatem dziwić, że to właśnie w Berlinie zdecydowaliśmy się na rozwinięcie tej technologii.

Jak funkcjonuje radio cyfrowe?

Przesył sygnału z radia cyfrowego jest w dużym uproszczeniu podobny do tego z radia analogowego: stacja radiowa jest transmitowana do sygnału nośnego, który zostaje ponownie rozdzielony w odbiorniku, czyli radiu DAB+ i odtwarzany jako sygnał dźwiękowy na głośnikach odbiornika DAB+.

Jak mogę odbierać radio cyfrowe?

Aby odbierać radio cyfrowe, wymagany jest jedynie obiornik wspierający DAB+, czyli radio DAB+, obojętnie czy z akumulatorem czy bez. Klasyczne radia nie odbierają radia cyfrowego, jednak każde nowe radio cyfrowe może odbierać zarówno klasyczne sygnały UKW, jak i trochę starszy standard DAB. Jednym z takich multifunkcyjnych urządzeń jest Radio 3sixty od Teufel.

Kto zatem interesuje się zakupem radia cyfrowego, powinien zwrócić uwagę, czy wspiera ono standard DAB+, w którym nadawane są cyfrowe stacje radiowe. Widać to zarówno po logo DAB na urządzeniu, jak i po informacjach w opisie produktu.

Czy Teufel ma w swojej ofercie radia DAB+?

Również Teufel Audio oferuje radia i systemy dźwiękowe ze zintegrowanymi odbiornikami DAB+. W sklepie internetowym możesz wybrać między kompaktowym, przenośnym urządzeiem z akumulatorem i DAB+, takim jak BOOMSTER lub Radio 3sixty dla prawdziwych radiowych nerdów, które obok DAB+ obsługuje również WiFi i Bluetooth. Kto życzy sobie ambitnego dźwięku, może sięgnąć po systemy dźwiękowe Teufel takie jak Kombo 62.

Gdzie i jak najlepiej powinienem ustawić radio DAB+?

Jak i w przypadku radia UKW, również radio cyfrowe może odbierać perfekcyjny sygnał za pomocą anteny teleskopowej. Antene powinna zostać całkowicie rozłożona i zostać skierowana w kierunku najlepszego odbioru stacji radiowej. Wskazówka: najelpszy odbiór osiągniesz pozycjonując antenę pionowo.

W przypadku problemów z odbiorem spróbuj następujących rozwiązań:

1) Sprawdź czy stacja radiowa jest również nadawana w Twoim miejscu zamieszkania
2) Zmień pozycje anteny
3) Ustaw radio w innym miejscu

Filtry
Zmień Zamknij