Soundbary z radiem

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Soundbary

Nowe milenium radia

Soundbary z radiem

Cinebar Lux [Stageteaser]
8 Produkty
8 Produkty
 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Najlepszy wybór dla fanów telewizji i radia – soundbary z funkcją streamingu radia

Soundbary są idealnym rozwiązaniem do salonu, które umożliwia odtwarzanie nijakiego dźwięku telewizora w porządnej jakości. W większości przypadków wystarcza jeden kabel HDMI, aby podłączyć soundbar do telewizora. Nasze najnowsze modele ze zintegrowanym oprogramowaniem do transmisji streamingowej pokazują, że niektóre soundbary mogą znacznie więcej. W porównaniu z radiem FM, internet gwarantuje przystępną cenowo możliwość obsługi radia. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, jak na przykład aplikacja Raumfeld, możesz zdecydować, co powinien odtwarzać Twój soundbar. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby przejść z oglądania swojego ulubionego programu do odtwarzania ulubionych podcastów przez radio internetowe. Nasze soundbary wi-fi, jak CINEBAR LUX, sprawiają, że jest to możliwe.

Jakie zalety ma radio internetowe?

W przypadku radia internetowego, np. odbieranego za pośrednictwem sieci wi-fi, można znacznie zwiększyć jakość dzięki transmisji cyfrowej. Odbieranie radia przez internet ma decydujące zalety. Zwyczajne i podatne na zakłócenia ścieżki sygnału - fale długie, fale średnie, fale krótkie i fale ultrakrótkie - nie są już potrzebne, a użytkownik może nawet odbierać programy radiowe z całego świata w najlepszej jakości.

Odkąd w domach pojawiły się bezprzewodowe połączenia sieciowe wi-fi, odbiór radia internetowego i internetowych stacji radiowych nie jest już ograniczony tylko do komputerów. Do sieci domowej można teraz podłączyć prawie każde urządzenie wyposażone w odpowiedni moduł wi-fi. Nic więc dziwnego, że w ofercie pojawia się coraz więcej odbiorników radia internetowego ze zintegrowanym interfejsem WLAN (w skrócie radio wi-fi).

Podczas wyszukiwania stacji za pomocą wyświetlacza radia te radia wi-fi wykorzystują funkcję znaną z przeglądarki internetowej, a mianowicie katalog radia internetowego, czyli stronę z listą radia internetowego. W katalogu radia internetowego można wyszukiwać i słuchać stacji internetowych posortowanych według kraju, obszaru tematycznego lub gatunku muzycznego.

Które urządzenia nadają się do odbioru radia wi-fi?

Istnieje wiele systemów, na przykład wszystkie urządzenia Teufel Streaming, które oferują odbiór radia wi-fi jako jedną z funkcji. Jednakże coraz częściej oferowane są typowe odbiorniki radiowe wi-fi, jak RADIO 3SIXTY. Przed dokonaniem zakupu powinieneś dokładnie przemyśleć, jakiego urządzenia (stosunkowo niedrogie radia wi-fi, czy też wszechstronne, ale droższe systemy) potrzebujesz oraz z jakich usług streamingowych faktycznie korzystasz.

Dźwięk w Smart Home: Muzyka we wszystkich pomieszczeniach

Doskonały dźwięk, szybkie przesyłanie muzyki z wielu głośników z systemem Multiroom, synchroniczne odtwarzanie i centralne sterowanie przez aplikację – dzięki Teufel Streaming możesz stworzyć w swoim domu system Multiroom, który spełni Twoje wymagania. Odtwarzaj muzykę gdziekolwiek chcesz i kiedy tylko chcesz.

Twoje głośniki wi-fi są połączone w sieć między sobą oraz z internetem. Poprzez aplikację Raumfeld możesz sterować każdym pojedynczym głośnikiem, grupować je z innymi głośnikami Smart Home i odtwarzać muzykę synchronicznie we wszystkich pomieszczeniach. W każdym pomieszczeniu możesz także odtwarzać różne utwory jednocześnie. W takim wypadku muzyka jest przesyłana z internetu za pomocą routera wi-fi do Twoich głośników Multiroom lub z lokalnych urządzeń pamięci, jak na przykład NAS, dyski sieciowe lub pamięć USB. Smartfony lub tablety służą tutaj jako wielofunkcyjne piloty.

Aktualne routery umożliwiają przesyłanie dużej ilości plików potrzebnych do Smart Home, dzięki czemu możesz odtwarzać także formaty audio o wysokiej rozdzielczości. Dzięki ogromnemu zasięgowi sieci wi-fi możesz także poruszać się swobodnie po mieszkaniu ze smartfonem i sterować odtwarzaniem muzyki lub innymi produktami Smart Home.

Aplikacje Teufel do obsługi radia internetowego w smartfonie

Wszystkimi głośnikami streamingowym Teufel można sterować dodatkowo za pomocą bezpłatnej aplikacji. Aplikacja Teufel Raumfeld jest zatem pilotem do obsługi całego systemu dźwiękowego Smart Home. Dzięki tej aplikacji możesz organizować swoje pomieszczenia i strefy odsłuchu i zarządzać cyfrową kolekcją muzyki. Możesz także szukać swoich ulubionych stacji radiowych z całego świata i zapisywać je jako ulubione. Dodatkowe funkcje, jak włączanie i wyłączanie głośnika oraz korektor do indywidualnego ustawienia dźwięku głośnika, są także zintegrowane. W systemach stereo możesz przypisywać kanały lub regulować poziom głośności. Połącz wybrane aplikacje streamingowe, jak Napster, TuneIn lub Spotify z systemem dźwiękowym i odtwarzaj swoje ulubione playlistę, gdy tylko masz na to ochotę.

Źródła dźwięku dla systemu Teufel Multiroom

Aplikacja Teufel Raumfeld jest nie tylko centrum sterowania, ale także łączem pomiędzy systemem Smart Home a cyfrowymi źródłami dźwięku. Możesz odtwarzać zarówno lokalnie zapisaną muzykę na dysku twardym lub pamięci USB, jak i utwory i podcasty z ulubionych serwisów streamingowych, jak na przykład Spotify, Napster, SoundCloud, TIDAL. Za pośrednictwem TuneIn możesz słuchać stacji radiowych z całego świata.

Głośnikami Multiroom można również sterować bezpośrednio za pomocą aplikacji Spotify, korzystając z usługi Spotify Connect. Dostępne urządzenia Teufel Streaming są pokazywane po ukończeniu konfiguracji w aplikacji streamingowej. Dzięki szerokiej gamie głośników wi-fi, od soundbarów, po mini głośniki i kolumny głośnikowe, możesz stworzyć za pomocą aplikacji indywidualnie dopasowany system streamingowy Smart Home, który będzie pasował do każdego pomieszczenia.

Bezprzewodowa wolność podczas przesyłania muzyki dzięki Bluetooth

Oczywiście we wszystkich naszych soundbarach jest zintegrowany Bluetooth do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Ten standard radiowy umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio z soundbara niezależnie od systemu (iOS lub Android). W przeciągu paru minut możesz także bezproblemowo podłączyć soundbary do większości telewizorów Smart TV, aby cieszyć się dźwiękiem stereo.

Oprócz naszych soundbarów z funkcją streamingu, urządzenia RADIO 3SIXTY, TEUFEL ONE M lub MUSICSTATION są również dobrą alternatywą do słuchania radia internetowego w najlepszej jakości dźwięku. Świetny design, mocny dźwięk, łatwa obsługa. Wystarczy podłączyć je do domowej sieci wi-fi i sterować za pomocą wybranej aplikacji i już możesz cieszyć się stacjami radiowymi z całego świata. Głośniki TEUFEL STEREO M także oferują najlepszy dźwięk stereo hi-fi przez internet. Kompletny system streamingowy z najlepszą obsługą i charakterystyką dźwięku w klasycznej formie głośników regałowych. Doskonały odbiór i dobry dźwięk: przyszłość radia jest tu i teraz.

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij
 • Cena
 • Typ produktu
 • Streaming
 • Seria
 • Kolor
 • Rodzaj
 • Konfiguracja
 • Złącza
 • Kanały odtwarzania
 • Dynamore®
 • Video
 • Multiroom
 • Radio
 • Media