Słuchawki noise cancelling

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Słuchawki

Tylko spokój nas uratuje

Słuchawki ANC

Noise Cancelling-Kopfhörer
4 Produkty
4 Produkty
 

Porównanie produktów

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Słuchawki ANC

Słuchawki ANC firmy Teufel pozwalają wygłuszyć wszelkiego rodzaju hałas i cieszyć się czystym dźwiękiem bez konieczności zwiększania głośności muzyki. Budowa wielu słuchawek umożliwia w pewnym stopniu izolację przeszkadzających dźwięków. Tak jest na przykład w niektórych modelach naszych dousznych i nausznych słuchawek. Jeśli jednak zależy Ci na ciszy i chcesz cieszyć się dźwiękiem swojej muzyki bez żadnych ograniczeń (lub po prostu ciszą bez muzyki), powinieneś wybrać słuchawki z aktywną redukcją szumów.

Czym są słuchawki z ANC?

Active Noise Cancelling (w skrócie ANC) lub aktywna redukcja szumów pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie: „aktywna neutralizacja hałasu”. Aktywna redukcja hałasu to specjalna technologia. Kiedy więc mowa o słuchawkach z ANC zawsze chodzi o technologię redukcji szumów. Dzięki technologii ANC maleńkie, prawie niewidoczne mikrofony instaluje się na lub w słuchawkach. Jednakże te mikrofony służą nie tylko do wydawania poleceń głosowych lub prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym. Odbierają one wszystkie zewnętrzne fale dźwiękowe, a zintegrowane w słuchawkach mikrochipy obliczają ich dokładną charakterystykę częstotliwościową. Te dźwięki otoczenia są następnie przetwarzane przez elementy elektroniczne słuchawek, w wyniku czego generowana jest fala dźwiękowa o przeciwnej fazie. Ta dodatkowo generowana przeciwfaza odpowiada dokładnie tonom i częstotliwościom hałasu zewnętrznego, ale ma odwrotną długość fazy. Hałas otoczenia jest zatem przez nią kompletnie wygaszany. Stąd określenie aktywna redukcja hałasu, ponieważ niepożądany hałas otoczenia jest aktywnie eliminowany.

Słuchawki ANC szczególnie nadają się podczas podróżowania autobusami, pociągami i samolotami. Z technologii redukcji szumów można korzystać także bez słuchania muzyki, dzięki czemu możesz po prostu cieszyć się ciszą i spokojem pracując lub czytając. Mikrofony i elementy elektroniczne w słuchawkach z aktywną redukcją szumów są również zasilane za pomocą baterii słuchawek. Ponieważ większość słuchawek ANC ma automatycznie zintegrowaną technologię Bluetooth do bezprzewodowej transmisji muzyki, bateria jest już wbudowana w konstrukcji słuchawek. Dzięki naszym słuchawkom bezprzewodowym REAL BLUE TWS 2 i aktualnym modelom REAL BLUE NC i REAL BLUE PRO możesz także skorzystać z trybu transparentnego, który wzmacnia określone dźwięki otoczenia, takie jak komunikaty na dworcu kolejowym.

Hybrydowa redukcja szumów

Hybrydowa redukcja szumów to technologia, która wykorzystuje zintegrowane mikrofony do analizy hałasu otoczenia, aby następnie go stłumić. Podczas gdy większość słuchawek z ANC ma mikrofony zintegrowane na zewnątrz lub wewnątrz nauszników, słuchawki z hybrydową redukcją szumów posiadają oba te elementy. Dlatego też nasze słuchawki REAL BLUE NC i REAL BLUE PRO mają cztery zintegrowane bezpośrednio mikrofony, przy czym w każdym nauszniku znadują się po dwa mikrofony.

Słuchawki z aktywną redukcją szumów, które mają mikrofony tylko po wewnętrznej stronie nausznika, nie zapewniają optymalnej redukcji szumów. Dzieje się tak dlatego, że mikrofony znajdujące się wewnątrz nausznika nie są w stanie zarejestrować dźwięków otoczenia. Jednakże takie słuchawki nadają się również do codziennego użytku.

Słuchawki z hybrydową redukcją szumów i mikrofonami zintegrowanymi po obu stronach nausznika nie tylko poprawiają zrozumiałość mowy podczas rozmów telefonicznych, ale także tłumią hałasy, ponieważ dodatkowe mikrofony na zewnątrz nausznika nagrywają i tłumią hałas otoczenia.

Nasze najlepsze modele słuchawek: REAL BLUE TWS 2 i REAL BLUE NC

Słuchawki douszne REAL BLUE TWS 2 to połączenie minimalistycznego wyglądu z dobrym dźwiękiem i funkcjonalnością. W tych słuchawkach zintegrowano moduł Bluetooth 5.2 z AAC do prowadzenia bezprzewodowych rozmów i sterowania głosowego. Za pomocą panelu dotykowego na słuchawkach można sterować muzyką i głośnością, ale także aktywną redukcją szumów (ANC) oraz opcjonalnie aktywować tryb transparentny. Na jesienne i deszczowe dni te słuchawki douszne posiadają certyfikat IPX3. Etui ładujące zapewnia łącznie ponad 25 godzin pracy baterii, którą można naładować za pomocą kabla USB-C. Specjalne antybakteryjne i silikonowe wkładki idealnie przylegają do ucha i są dostępne w trzech różnych rozmiarach. Dzięki REAL BLUE TWS2 możesz cieszyć się wspaniałym dźwiękiem, a technologia ANC zapewni Ci tyle ciszy, ile potrzebujesz.

Słuchawki nauszne REAL BLUE NC i REAL BLUE PRO zachwycają wyjątkowo wysokim komfortem noszenia i zamkniętą konstrukcją. Duże liniowe przetworniki HD z wentylowaną tylną komorą i magnesami neodymowymi zapewniają precyzyjny dźwięk i mocny bas bez zniekształceń nawet przy wysokich poziomach głośności. Zintegrowany system głośnomówiący z technologią Qualcomm® cVc™ zapewnia najlepszą zrozumiałość mowy, a joystick gwarantuje pełną kontrolę nad połączeniami lub odtwarzaniem muzyki. Wydajna bateria litowo-jonowa zapewnia ponad 43 godziny pracy baterii w trybie Bluetooth i z włączoną technologią ANC. Nowy tryb transparentny wzmacnia dźwięki zewnętrzne, a hybrydowa technologia ANC zapewnia dobre tłumienie hałasu.

Kolejną zaletą jest także zintegrowane złącze mini-jack (3,5 mm). Jeśli bateria się rozładuje, możesz używać słuchawek nausznych za pomocą kabla i bez baterii. Do naładowania słuchawek służy kabel USB-C znajdujący się w zestawie. Jednakże aktywną redukcję szumów (ANC) można aktywować tylko z baterią.

Podobne tematy na naszym blogu:

Filtry
Zmień Zamknij