Historia Teufel

Przejdź do zawartości
Strona główna

Na żywo z Berlina –
40 lat firmy Lautsprecher Teufel

2023

W 2023 roku Teufel ponownie podążał nowymi ścieżkami. REAL BLUE PRO to nasze pierwsze słuchawki klasy premium z personalizacją dźwięku Mimi, która kompensuje ubytki i wady słuchu. Wraz z ROCKSTER AIR 2 wprowadziliśmy na rynek audio następcę legendarnego przenośnego głośnika Bluetooth. Od samego początku było jasne, że historia sukcesu tego bestsellera będzie kontynuowana dzięki większej liczbie funkcji, zaktualizowanemu dźwiękowi i dłuższej żywotności baterii. Ale to nie wszystko: ulepszyliśmy również kilka słuchawek dousznych, opracowaliśmy głośnik, MOTIV® GO VOICE, który słucha każdego Twojego rozkazu, a tylne głośniki EFFEKT 2 mogą pochwalić się sprytnymi funkcjami. Ten rok zakończyliśmy premierą aktywnych głośników o wielu dźwiękowych możliwościach - MOTIV® HOME i ULTIMA 25 ACTIVE.

2022

Następny poziom dźwięku

Gaming stał się bardziej popularny niż kiedykolwiek, również w sklepie Teufel. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć nasze portfolio o słuchawki gamingowe CAGE ONE i ZOLA, które oferują imponujący i wciągający dźwięk w każdej grze. We współpracy z naszymi partnerami stworzyliśmy również idealnie dopasowane zestawy gamingowe. Ale to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości: w naszym sklepie dostępne są profesjonalne produkty dla DJ-ów, dzięki czemu możesz doświadczyć legendarnego dźwięku Teufel także w klubach, a dzięki ulepszonej nawigacji możesz teraz jeszcze szybciej i łatwiej znaleźć odpowiedni produkt w naszym sklepie internetowym.


2022

Nowy sklep w Wiedniu

Ze względu na ogromną popularność naszego dotychczasowego sklepu w Wiedniu, Teufel otwiera nowy i przede wszystkim większy sklep w lepszej lokalizacji bezpośrednio w centrum miasta przy ulicy Mariahlifer Straße 119. Nowy sklep posiada więcej miejsc odsłuchowych dla głośników stereo, zestawów kina domowego, głośników streamingowych, słuchawek i soundbarów. A propo soundbarów: Teufel wprowadza na rynek nową wersję legendarnego soundbara CINEBAR 11. Teraz jest on wyposażony w prawdziwy dźwięk surround – nowość w tej klasie.

2020

Wszystko się zmienia.

Również w tym roku mogliśmy pomyślnie rozszerzyć nasze portfolio o nowe produkty. Słuchawki AIRY TRUE WIRELESS łączą w sobie najnowocześniejszą technologię bezprzewodową z legedarnym dźwiękiem Teufel. Głośniki HOLIST ze sterowaniem głosowym Alexa oferują naszym klientom funkcje smart home w ponadczasowym designie. Dodatkowo Lipsk może cieszyć się teraz nowym sklepem Teufel, który znajduje się w samym centrum miasta.

2019

Teufel

40 lat Teufel: kolejny powód do świętowania

Świętujemy 40. urodziny Teufel. A wraz z nimi cztery pełne sukcesu dekady, w którym Teufel z niszowego producenta dla entuzjastów dźwięku przerodził się w mocną markę. W samą porę na jubileusz przygotowaliśmy ofensywę produktową. Główną atrakcją jest Power HiFi - potężny, modularny system głośnikowy, który wprowadza atmosferę koncertową do Twojego domu.

Dźwięk, który wygląda dobrze.

W wyniku ścisłej współpracy między Teufel i producentem porcelany Rosenthal stworzono głośnik, który łączy w sobie innowacyjną elektroakustykę i kreatywną formę. Tak powstał pierwszy na świecie głośnik z porcelany. Łączy on w sobie to co najlepsze z dwóch marek: Rosenthal, producenta porcelany z tradycjami, i Teufel, berlińskiego eksperta streamingu WiFi.

Teufel von

2018

Teufel Story - 2018 Store

Dotknij brzmienia

Chcemy jeszcze bardziej zbliżyć się do naszych fanów, dlatego też otwieramy coraz więcej salonów w większych miastach - z własnymi salami kinowymi i studiami odsłuchowymi. Przynieś ze sobą swój ulubiony film czy album i przetestuj go na głośnikach Teufel. Nasi eksperci wyjaśnią Ci wszystkie funkcję i odpowiedzą na Twoje pytania.

Z Dynamore® zaokrąglamy dźwięk.

Radio 3sixty to pierwszy produkt, w którym wykorzystana została innowacyjna, stworzona w Berlinie technologia Teufel Dynamore(R). Dzięki temu to małe, kompaktowe urządzenie dostarczy Ci dźwięku rozchodzącego się na 360 stopni. Dynamore(R) 3D i Dynamore(R) Ultra dorzucają do tego jeszcze wirtualny dźwięk surround.

Teufel Story - 2018 Radio

2017

Teufel Raumfeld Streaming

Streamuj z łatwością - Teufel bezprzewodowo

Nowa seria Teufel Streaming pojawia się na starcie. Ważnym elementem jest nasza sprawdzona technologia Raumfeld. Rozbudowane portfolio produktów wyznacza standard jakości za pomocą wspaniałej charakterystyki dźwięku i przemyślanym funkcjom.

2016

Wszystko co dobre nadchodzi z góry - Teufel i Dolby Atmos

Teufel rozpoczyna w roku 2016 jako pierwsze przedsiębiorstwo audio dostawę głośników licencjonowanych Dolby Atmos. LT 5 Atmos zostały stworzone w ścisłej współpracy z Dolby i szybko zyskały miano łatwego rozwiązania dla pochłaniającego, opartego na obiektach dźwięku bez kompromisów.

Das Verfahren weist jedem Lautsprecher ein individuelles Signal zu. Ein beeindruckend realitätsnahes Sounderlebnis erreichen nach oben strahlenden Lautsprecher, deren Schallwellen an der Decke reflektieren und so wieder zum Hörer gelangen.

2015

Bluetooth ROCKSTER DJ von Teufel

Sukces z nierozsądku - Teufel ekstremalnie

Teufel pyta się fanów, czego chcą, i buduje największy, mobilny głośnik bluetooth na świecie. 122 dB ciśnienia akustycznego, 2 wejścia bluetooth i 34 kg dźwiękowej wagi - przy tym głośniku nie usiądzisz spokojnie na miejscu. Narodziny tego dźwiękowego potwora świętowaliśmy z naszą własną imprezą na kołkach: Thundertruck, na której to wbudowanych jest aż osiem ROCKSTERów.

Wygrywają wszyscy - Teufel rozpoczyna współpracę B2B

Otworzenie działu B2B okazało się być szybko dużym sukcesem i pozwoli Teufel uzyskać takich partnerów, jak Lufthansa, Heineken, Netflix i wiele innych.

2014

Jeszcze bliżej fanów - salon flagowy Teufel

Teufel pojawia się w świetle reflektorów i przenosi się do samego centrum zachodniego Berlina: do wyremontowanego, zabytkowego budynku "Bikini Berlin" przy dworcu ZOO. Jednocześnie w tej nowej miejscówce otwieramy pierwszy salon flagowy Teufel. Tam, gdzie kiedyś mieścił się klub "Linientreu", którego stałymi bywalcami byli David Bowie i Iggy Pop, goście naszego salonu mogą cieszyć się studiami dźwiekowymi, kinami i najlepszymi ekspertami Teufel na ponad 800 m² powierzchni.

Teufel

2013

Logo - Raumfeld

Nigdy nie mamy dość - Teufel osiąga nowe horyzonty

Popularność marki Teufel i jej niemieckiego pochodzenia rośnie w siłę w Chinach, dlatego decydujemy się rozpocząć również tutaj sprzedaż naszych potężnych systemów THX.

2011

Rocking all over the world - Teufel międzynarodowo

Na początku roku 2011 Lautsprecher Teufel otworzył sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii i Holandii. Również na arenie międzynarodowej Teufel odznacza się swoim standardem: świetnym stosunkiem jakości do cen. Do tego czasu firma rozrosła się do 130 pracowników, włączając w to nowopowstały dział międzynarodowy, którego misją jest podbój nowych rynków za granicą.

Teufel Teufel-Team

2010

Teufel

Perfekcyjni partnerzy: Teufel i Raumfeld

Teufel świętuje swoje 30-ste urodziny! Z mottem "Niesamowity dźwięk w niesamowitych cenach" Teufel zaprasza starych i nowych fanów do wspólnego świętowania. Z tej okazji prezentuje nowy produkt: Ultima 800, kolumny podłogowe dla koneserów dźwięku i audiofilów w jak zwykle dobrej cenie. Firma Raumfeld, berliński start-up, zostaje zintegrowana w przedsiębiorstwo. Poszerza ona nasze portfolio o nowoczesne, bezprzewodowe rozwiązania do streamingu multiroom - to nie tylko trend na rynku audio, ale też przyszłość muzyki!

2006

Im większy, tym lepszy - Teufel staje się największym bezpośrednim sprzedawcą produktów audio

W tym roku Teufel rozszerza swój asortyment na polu systemów audio dla komputerów i wchodzi na rynek głośników komputerowych z zestawem Concept C. Nowy system okazał się wielkim sukcesem całej serii Concept. Kolejnym nowym produktem wprowadzonym w tym czasie była elegancka, wykończona aluminium seria LT z wysokimi kolumnami, która zaczęła się od serii LT 3. Również w tym roku firma wprowadziła na rynek nowy System 6 - pierwszy system dźwiękowy Teufel z płaskimi membramami. Dzięki sukcesowi nowych modeli Teufel stał się największym sprzedawcą bezpośrednim sprzętu audio w Europie.

Teufel Lautsprecher

1997

Teufel

Wystarczy jedno kliknięcie - Teufel online

Dni katalogów są policzone - Teufel otworzył swój pierwszy sklep internetowy w 1997 roku. Dzięki temu firma stała się dotępna dla znacznie większej liczby klientów. To właśnie słuchając ich opinii Teufel wypracował swoją słynną politykę: 8-tygodniowy okres próbny w domu bez żadnych zobowiązań i 12-letnia gwarancja na głośniki. Obecna strona internetowa wychodzi również naprzeciw potrzebom fanów audio. Znajdują się na niej szczegółowe opisy, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, specyfikacje techniczne, testy i recenzje oraz opinie o każdym produkcie. Dodatkowo, szeroki wybór sposobów płatności i dostawy sprawia, że każda transakcja w sklepie internetowym Teufel to wzorcowe doświadczenie konsumenckie.

1995

Teufel pionierem kina domowego

W 1995 roku na ryynku pojawia się pierwsza płyta DVD. Było to wystarczającym powodem dla Teufel, by wprowadzić na rynek pierwszy certyfikowany system kina domowego Dolby Surround "Theater 2". W 1996 Teufel rozpoczyna sprzedaż Theater 8, pierwszego systemu kina domowego z certyfikatem THX. Również głośniki dipolowe M 300 D otrzymują wymagającą licencję THX. Tym samym, Teufel zostaje też europejskim liderem sprzedaży kina domowego z THX i jest nim aż do dziś.

Theater 2 - Ahorn

1990

Teufel Microlautsprecher Concept M 300

Dwa razy lepsze, o połowę tańsze

Zmiany w Niemczech mają również wpływ na zmiany w Teufel: firma zmienia model sprzedaży ze sprzedaży detalicznej na sprzedaż bezpośrednią przez katalog. Gwarantuje to lepsze warunki sprzedaży: głośniki mogą być oferowane w o wiele niższych cenach. Bezpośredni kontakt z klientem pozwala na zebranie propozycji ulepszeń i sugestii. Wynik mówi sam za siebie: nowa seria głośników Concept i pierwszy model Concept M300 podbijają rynek jeszcze w tym samym roku.

Teufel

1988

Ready to rock - Teufel buduje gotowe głośniki

Sukces głośników typu DIY (zrób-to-sam) sprawił, że założyciele firmy postanowili pójść o krok dalej i produkować gotowe głośniki w tej samej doskonałej jakości i przystępnej cenie. Nowy kierunek okazał się sukcesem: do 1996 roku dwukanałowy zestaw głośników Teufel M 200 został sprzedany aż 20.000 razy. Czasopisma specjalizujące się w sprzęcie audio są zachwycone. Sierpniowy numer z 1988 roku wpływowego HiFi Vision z uznaniem pisze o głośniku Teufel M 200 i M 6000 jako nowym standardzie dźwięku.

Teufel

1985

Teufel Story - 1985 Teufel Logo

Online to nowy standard - eCommerce w teufel

Teufel zawsze bardzo szybko odpowiada na zmiany technologiczne: na długo przed Internetem Teufel stawia na nowe media. Już w 1985 przyjęliśmy pierwsze zamówienie przez e-mail.

1979

Start me up - w Berlinie

Teufel powstał w 1979 jako producent i dystrybutor zestawów i komponentów głośników DIY, które klienci składali sami w domu. Dzięki wysokiej jakości zestawów głośników, a także przystępnej cenie, Peter Tschimmel założyciel firmy Teufel podbił rynek z bardzo efektywnym modelem biznesowym. W 1980 roku Peter Tschimmel otworzył pierwszy salon firmowy w Berlinie, podczas gdy coraz więcej entuzjastów produktów audio decydowało się na komponenty głośnikowe od Teufel. Wraz ze sloganem "Głośniki Teufel - lepiej zbuduj sobie sam lepsze głośniki" modele Teufel stały się najbardziej popularnymi na berlińskim rynku - odniosły one większy sukces niż każdy inny gotowy głośnik.

Teufel