Gaming

Przejdź do zawartości
Strona główna

Następny poziom

Gaming

PC Produkte von Teufel
Surround gaming Stereo gaming Słuchawki gamingowe Akcesoria dla graczy
23 Produkty

Testy

Przetestowane i polecane

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Głośniki komputerowe: dźwięk stereo z Twojego komputera i laptopa

Każdy posiadacz komputera czy laptopa marzy o czystym i mocnym dźwięku. Niestety, wbudowane głośniki są często niewielkie i o małej mocy, dlatego trzeba poszukać innych rozwiązań. Większość głośników komputerowych jest nieporęczna i stanowi bardziej ozdobę, niż prawdziwe ulepszenie dźwięku. Tylko niektóre z modeli głośników komputerowych naprawdę łączą w sobie siłę dźwięku i piękny design. Teufel Audio oferuje zestawy głośników komputerowych i do laptopów, które sprawią, że dźwięki gier komputerowych, filmów i muzyki zabrzmi idealnie, a przy tym ich zakup nie zrujnuje Twojej kieszeni.

Podjęcie decyzji, który zestaw głośników wybrać może okazać się wyzwaniem. Podobnie jak w przypadku innych typów, głośniki komputerowe różnią się między sobą i mają różne konfiguracje: głośniki komputerowe 2.0, głośniki komputerowe 2.1 z subwooferem oraz pełen zestaw - głośniki komputerowe 5.1 z dźwiękiem stereo. Każdy z zestawów głośników sprawi, że gry komputerowe, filmy i muzyka w końcu zabrzmią tak, jak powinny.

Konfiguracja głośników do komputera 5.1

Kiedy już zdecydowałeś się na głośniki do komputera 5.1, następnym krokiem jest ustawienie ich w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszy efekt dźwiękowy. Głośnik centralny powinien być umieszczony pod monitorem. Głośnik frontowy powinien być umieszczony równolegle - za monitorem, głośniki satelity powinny być lustrzanym odbiciem głośnika frontowego. Subwoofer powinien być umieszczony pomiędzy głośnikami frontowymi, ale ze względu na elastyczność dźwięku tego głośnika jest też kilka innych możliwości konfiguracji. Należy omijać umieszczanie głośników w rogach pokoju ze względu na możliwe odbicia dźwięku i refleksy.

Jak skutecznie skonfigurować głośniki do komputera

Aby uzyskać najlepszy dźwięk z komputera, laptopa czy notebooka, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ilość oferowanych złączy. Większość komputerów posiada dużą ilość złączy - poprzez wejścia liniowe aż do portów USB, które powinny być działać z kartą dźwiękową. Głośniki 2.0 łączą się z komputerem poprzez 3,5-mm jack, podobnie głośniki 2.1. Jeżeli chcesz połączyć zestaw głośników 5.1, upewnij się, że Twój komputer ma przynajmniej 3 wyjścia analogowe. W przypadku wejść cyfrowych należy się upewnić, że twój komputer posiada dodatkowe wyjście cyfrowe na karcie graficznej.

Głośniki komputerowe jako kino domowe

Takie rozwiązanie jest możliwem, jeżeli głośniki zostaną ustawione tak, jakby były podłączone do komputera. Pomyśl o telewizorze jak o monitorze i zaaranżuj głośniki. Podobnie jak w przypadku głośników komputerowych, głośnik centralny powinien znajdować się pod telewizorem. Głośniki przednie muszą znaleźć się równolegle po lewej i prawej stronie głośnika centralnego, dokładnie za miejscem odsłuchu. Subwoofer można umieścić niemal wszędzie, z wyjątkiem rogów pomieszczenia.

Filtry
Zmień Zamknij