Strona główna

Przejdź do zawartości
Strona główna

DEFINION 3

Dowód dźwiękowej miłości

(22) 8 299,00 7 399,00 Cena zawiera VAT
10% korzystna cena
Kolor: White/Black
 • Zamów już teraz! Gotowy do wysyłki w przeciągu jednego dnia roboczego
 • Najniższa cena w przeciągu ostatnich 30 dni 6 449,00
 • 279,00 Wysyłka

+20% Bon rabatowy*

TFL-BKSVM4PU
Skopiowano

Skopiuj i zrealizuj kod rabatowy
Tylko przez krótki czas

Tylko do 26.09.2023 r. Dodatkowy rabat: Zapłać za swoje zakupy, wybierając płatność z góry, i oszczędzaj 1% ceny produktu.

Oferta jest nadal aktualna

Dzień
Godzina
Min.
Sek.

Zamów także pasujące akcesoria:

Najważniejsze cechy

Definion 3

Dlatego kochamy ten produkt

DEFINION 3 to kontynuacja wciąż młodej historii sukcesu serii produktów najwyższej klasy. Wykorzystując technologię zastosowane w starszym wydaniu, stworzyliśmy kolumny najwyższej klasy, które są lepsze pod każdym względem oraz są dostępne w przystępnej cenie. Dla wszystkich tych, którzy kochają muzykę tak bardzo jak my.

Definion 3

Zalety na pierwszy rzut oka

 • Wysokiej klasy kolumny stereo z systemem trójdróżnym o wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniu dźwięku i doskonałej głębi basu
 • Opatentowana technologia współosiowa SCA zapewnia doskonałe rozproszenie i dokładność obrazowania dźwięku
 • 3 głośniki niskotonowe o długim skoku membrany wykonanej z włókna węglowego zapewniają najwyższą wierność impulsu i dynamikę dźwięku
 • Elegancki polerowany lakier, sportowa i smukła obudowa
 • W zestawie znajdują się wysokiej jakości kolce do satelit
 • Możliwość rozbudowy do systemu surround
Testbericht - Audio - Definion 3 Preis/Leistung 07/2015
"Zasadniczo, Teufel stał się przekonująco jednorodnym połączeniem wszystkich wyrafinowanych komponentów, które współgrają tak, by żaden obszar zakresu częstotliwości nie zachodził na drugi."
AUDIO Magazin
07/2015
Wszystkie recenzje i testy
(4.91 z 5 dla 22 ocen)
Wszystkie oceny

Stworzona w Berlinie technologia współosiowa SCA

Dzięki wykorzystanej w systemie Definion 3 współosiowej konstrukcji o płaskich membranach, Teufel opracował niezwykły przetwornik po 2,5 roku intensywnych badań. Dzięki technologii SCA (Synchronised Coaxial Acoustics), przetwornik ten zachowuje się jak źródło dźwięku o niemal punktowym kształcie, co zapewnia tylko bardzo niewielkie różnice w czasie propagacji pomiędzy głośnikiem średniotonowym a wysokotonowym.

Niemal wszystkie emitowane częstotliwości docierają do ucha słuchacza w tym samym czasie, co skutkuje szczególnie wiarygodną, bardzo naturalną reprodukcją dźwięku.

Hi-End-Lautsprecher Definion 3 Schwarz Hochtöner

Promieniowanie dźwięku
Zdarzenia dźwiękowe są postrzegane, tak jak w naturze, jako jedno źródło dźwięku. Równomierne promieniowanie gwarantuje taki sam dźwięk w różnych pozycjach odsłuchowych.

Głośnik wysoko- i średniotonowy
Głośniki wysoko- i średniotonowy zostały połączone w jeden element. Prowadzi to lepszego obrazowania przestrzennego dźwięku niż w przypadku oddzielnego głośnika wysokotonowego.

Płaska membrana
Płaska membrana nie ogranicza dźwiękowo umiejscowionego w centrum głośnika wysokotonowego. Pobudza ona cząsteczki powietrza w naturalny sposób w jednej płaszczyźnie. Zapobiega to zakłóceniom, czego rezultatem jest bardziej precyzyjne odtwarzanie.

Stożkowa membrana CFRP we wszystkich głośnikach niskotonowych

Membrana stożkowa nie posiada pokrywy przeciwpyłowej i zapewnia stabilną konstrukcję dzięki zastosowaniu włókna węglowego o maksymalnej lekkości, co wpływa korzystnie na precyzję w zakresie basu. Ekstremalny skok membrany pozwala osiągnąć jej częstotliwość graniczną 50 Hz w połączeniu z Precision Channel. Niesamowite jak na głośnik, który w obszarze tylnym ma tylko 14 cm szerokości.

Definion 3 - DEF 3 F - Detail Membran Mitteltöner

Liniowe, neutralne i zrównoważone odtwarzanie dźwięku

Kolejną zaletą potrójnej konstrukcji CFRP jest to, że jest ona predestynowana do niesamowicie szerokiego zakresu częstotliwości. W rezultacie otrzymujemy bardzo harmonijne, spójne brzmienie aż do średnich tonów. Od tego momentu purystycznie zaprojektowana zwrotnica przejmuje delikatnie kontrolę w optymalnym punkcie pracy współosiowej konstrukcji SCA.

Rezultatem tego procesu harmonizacji jest bardzo prosta charakterystyka częstotliwościowa, zapewniająca równomierne przenoszenie wszystkich zakresów dźwięku, ze szczególnym naciskiem na mocny bas - idealne do odtwarzania muzyki elektronicznej.

Hi-End-Lautsprecher Definion 3

Zaprojektowane idealnie pod każdym wyględem - dźwiękowo i wizualnie

Zaskakującym efektem ubocznym średnicy głośnika niskotonowego było uzyskanie bardzo smukłego kształtu kolumny, który dyskretnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. W dzisiejszych czasach wysokiej klasy głośnik nie musi już dominować w pomieszczeniu swoim kształtem – swoją obecność zaznacza on doskonałą akustyką. Definion 3 może być optymalnie ustawiony nawet w wąskim rogu pokoju, częściowo dzięki kanałom bass reflex, których otwór znajduje się na dole. Definion 3 przyciąga wzrok: elegancki design, czarno-białe elementy, prawdziwe lakierowane wykończenia, drewno i ciężki metal.

Definion 3
Pokaż więcej

Pełna zawartość zestawu

DEFINION 3
 • 2 × Kolumna głośnikowa DEF 3 F – White/Black
 • 2 × Kolce głośnikowe AC 8548 BA – Titan
  • 4 × Kolce do satelit – Titan
Definion 3 - Outline [SVG]

Szczegóły techniczne

 • Hi-End-Lautsprecher Definion 3 Weiss Frontansicht

  Kolumna głośnikowa DEF 3 F

  Wysokiej klasy kolumna stereo z wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniem muzyki i potężnymi basami. Defnion 3 używa identycznej technologii dźwiękowej, co model kolumn premium - Definion 5 - za znacznie niższą cenę.

  • Opis Artykuł
   Szerokość 20 cm
   Wysokość 118 cm
   Głębokość 38,6 cm
   Waga 24,3 kg
  • Opis Artykuł
   Zaciski terminala Zaciśki śrubowe
   Rekomendowana minimalna moc wyjściowa amplitunera 50 W
  • Opis Artykuł
   Przystosowany do amplitunera tak
   Przystosowany do wtyków bananowych tak
   Maksymalna średnica kabla 6 mm
   Otwory kompensujące (pozycja) Dolne
   Otowory kompensujące 2
   Materiał obudowy MDF
   Powierzchnia obudowy Werniks
   Pojemność wewnętrzna netto 37 L
   Przygotowany pod spikes tak
   Głośnik wysokotonowy (ilość w obudowie)  1
   Głośnik wysokotonowy (średnica) 25 mm
   Głośnik wysokotonowy (materiał) Tkanina
   Głośnik średniotonowy (ilość w obudowie) 1
   Głośnik średniotonowy (średnica) 105 mm
   Głośnik średniotonowy (materiał) Aluminium
   Głośnik niskotonowy (ilość w obudowie) 3
   Głośnik niskotonowy (średnica) 160 mm
   Głośnik niskotonowy (materiał) Włókno węglowe
   Moc ciągła (IEC - Long Term) 140 W
   Czułość (2.83 V / 1 m) 86 dB
   Zakres częstotliwości od/do 48 - 22000 Hz
   Szczytowa moc znamionowa (IEC - Short Term) 200 W
   Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 105 dB/1m
   Impedancja [Om] 4 - 8 Ohm
   Układ głośników Trójdrożny
   Budowa obudowy Bass reflex
   Częstotliwość podziału zwrotnica 400 / 3600 Hz
  Satellitenspikes AC 8544 BA - Titan

  Kolce głośnikowe AC 8548 BA

  Masywne kolce są polecane dla uzyskania precyzyjnych niskich tonów i o wiele lepszego oddania dźwięków średnich i wysokich.

  Zestaw zawiera 4 kolce, 4 nakrętki, klucz imbusowy, 4 podkładki i 4 podkładek dystansowych dla wyrównania ewentualnych nierówności w podłodze.

  Mogą być używane tylko w odpowiednio przygotowanych stojakach firmy Teufel.

  • Opis Artykuł
   Wysokość 3 cm

Testy i opinie

Testbericht - Audio - Definion 3 Preis/Leistung 07/2015
"Zasadniczo, Teufel stał się przekonująco jednorodnym połączeniem wszystkich wyrafinowanych komponentów, które współgrają tak, by żaden obszar zakresu częstotliwości nie zachodził na drugi."
AUDIO Magazin
07/2015
Więcej
Logo - Audio Testbericht - Audio - Definion 3 Preis/Leistung 07/2015
"Wybuchowość pozostaje obca Definion 3, z ich zaskakująco precyzyjnym odtwarzaniem niskich tonów, nawet niezwykle szybkie, pulsujące sekwencje w naszym teście odsłuchowym pozostały dokładnie i czysto rozdzielone. Zasadniczo, Teufel stał się przekonująco jednorodnym połączeniem wszystkich wyrafinowanych komponentów, które współgrają tak, by żaden obszar zakresu częstotliwości nie zachodził na drugi. Z wielką klarownością dźwięku, pozostały daleko od przesady i brzmiał bardzo wrażliwie, nawet przy niskim poziomie głośności, chwaląc się wyjątkowo wieloaspektową sceną dźwiękową. Udało im się dokładnie to, czego można oczekiwać od dobrych, koncentrycznych driverów." “ Wniosek: "Brak kosztownych i egzotycznych materiałów w żaden sposób nie stawia Teufel Definion 3 w niekorzystnej sytuacji. Kolumny [...] brzmią bardzo żywo i są dobrze wyważone. Trójwymiarowość działa bez zarzutu, wierność szczegółom jest wysoka, dzięki czemu wrażenia słuchowe są bardzo przyjemne. Tak intensywny obraz i moc są rzadko spotykane w tej klasie cenowej."
Przeczytaj więcej na:
http://www.audio.de/
Logo - likehifi.de
"Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych."
www.likehifi.de
08.07.2015
Więcej
Logo - likehifi.de
"W przeciwieństwie do swojej starszej siostry z numerem pięć, nowe kolumny Definion nie mają żadnych dodatkowych ozdób. Zamiast tego wydaje się, że każda z nich jest zrobiona z jednego kawałka, z zagłębieniami na głośniki z przodu i ustawiona na postumencie. Idealne lakierowanie nie pozostawia absolutnie żadnej niedoskonałości, nie udało nam się też znaleźć nawet pojedynczej uciążliwej krawędzi na całej długości. “ "Definion 3 szybko i skutecznie przyciągają słuchaczy przyjemnie ciepłymi tonami. Dobrze zdefiniowanemu basowi nie brakuje mocy, mimo że stosunkowo silnie reprezentowany, nie jest za mocno akcentowany. Kolumny świetnie czują się zarówno z orkiestrą dobrze zdefiniowanych pionowych basów, jak i funkiem à la Mark King.   "Nieznaczny spadek w zakresie średniego basu zdejmuje trochę nacisku z dźwięku; to jednak z kolei zapewnia dobre wykonanie dźwięku w górnych zakresach. Czystość barw fundamentalnych jest tym, co nadaje Definion ich ciepłego charakteru. Średni zakres jest zazwyczaj odgrywany w sposób liniowy, niezwracający na siebie uwagi. W tym przypadku to zasługa płaskiej membrany, która świetnie pracę i pokazuje swój imponująco czuły charakter. Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych. Zakres obecności dźwięku i wysokie tony również były odtwarzane w satysfakcjonujący sposób. Teufel nie domagają się tutaj uwagi, ale raczej skutecznie chroni swoje prawa do klarowności i wysokiej rozdzielczości odtwarzanego dźwięki. Detale dźwięku również są odgrywane odpowiednio - każdy na swoim miejscu."
Testbericht - Hifitest.de - Definion 3 06/15
"W kwestii lokalizowania w przestrzenni i precyzyjnego pozycjonowania elementów dźwięku w pomieszczeniu, system koncentryczny jest zdecydowanie krokiem naprzód."
www.hifitest.de
06/2015
Więcej
Logo - hifitest.de Testbericht - Hifitest.de - Definion 3 06/15
"Definion 3 dostarcza 60 Hz przy najwyższych poziomach głębi basu [...]. W teście odsłuchowym, Definion 3 pokazały wszystkie zalety swoich koncentrycznych driverów - wokale i instrumentów brzmiały zniewalająco i wiernie. W kwestii lokalizowania w przestrzenni i precyzyjnego pozycjonowania elementów dźwięku w pomieszczeniu, system koncentryczny jest zdecydowanie krokiem naprzód. Nawet skomplikowane brzmienia, jak Zapp Mama, są odtwarzane z doskonałą dokładnością, mnóstwem barw i dynamiką. Ponadto, Definion sprawdzają się też w bardziej żywych występach – bębny i werble wybuchają z nieokiełznaną dynamikę i są tak precyzyjnie zlokalizowanych jakby bębniarz siedział z nami w pokoju. Basy są mocne i precyzyjnie powielane i, zamiast nadmiernego przywiązywanie wagi do fundamentalnych tonów, ogólna jakość dźwięku Definion 3 jest zawsze przyjemnością." Wniosek: "Dzięki identycznym, koncentrycznym tweeterom/driverom średniotonowym, Definion 3 sprawia bardzo dobre wrażenie. Z imponującą trójwymiarowością i entuzjastycznym dźwiękiem z łatwością znajduje dla siebie miejsce w popularnej serii Definion. Teufel bardzo dobrze zaadaptował technologię sterownika koncentrycznego ze swojego flagowego modelu i wywołuje dobre wrażenie, zarówno w jakości wykonania, jak i pod względem zaskakująco niewielu kompromisów w stosunku do drogiego, siostrzanego modelu."
Testbericht - Stereoplay - Definion 3 03/2015
"Wyjątkowa scena dźwiękowa, precyzyjne odtwarzanie dźwięków wraz z wielką przejrzystości i drobiazgowo odgrywaną tonalnością."
Stereoplay
03/2015
Więcej
Stereoplay Testbericht - Stereoplay - Definion 3 03/2015

Klarowność i scena dźwiękowa

Przy "Imperial March" (Erich Kunzel i Cincinnati Pops Orchestra), Definion 3 miały okazję do pełnego wykorzystania zalet oferowanych przez swój kluczowy driver: stworzyły scenę orkiestrową, którą można było usłyszeć zarówno z tyłu pomieszczenia, w jego narożnikach i różnicowały partie orkiestry z cudowną drobiazgowością tak, że można je było się nimi cieszyć we wszystkich trzech wymiarach pomieszczenia. Drivery Teufel zostały opracowane tak, żeby zapewniały przyjemność odtwarzanej muzyki, ale jednocześnie bez odchodzenia od ich przejrzystości i zrelaksowanego charakteru. Zwiększona objętość basu jest łatwo odczuwalna [...]." "Nagranie na żywo brzmiało klimatycznie z gęstością głosów zapewnianą przez wiele warstw w [...] zakresie wysokich tonów. W końcowym pasażu jazzowym Jacquesa Loussier’a 'Little Fugi" kolumny mogły pochwalić się najbardziej audiofilskim charakterem i precyzją, która przemawia bardziej do krytycznych słuchaczy, niż do fanów dobrej zabawy." Ocena (dźwięk) "Dźwięk zdobywa punkty za typowe zalety drivera: wyjątkowa scena dźwiękowa, precyzyjne odtwarzanie dźwięków wraz z wielką przejrzystości i drobiazgowo odgrywaną tonalnością."