DEFINION 3

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
 • Darmowa wysyłka
 • SALE

DEFINION 3

Definitywnie najlepszy

(1) 8.099, 6.949, Cena zawiera VAT 14% korzystna cena
Kolor: Biały / czarny
 • Gotowy do wysyłki w przeciągu jednego dnia roboczego
 • 0, Wysyłka (Neutralna klimatycznie wysyłka Teufel)

Darmowa wysyłka

Już teraz skorzystaj z darmowej wysyłki i otrzymaj zamówione produkty prosto do Twojego domu!

Sale

Limitowana ilość w tej cenie

 • Wypróbuj przez 8 tygodni
 • Bezpośrednio od producenta
 • Darmowy zwrot wysyłki

Najważniejsze cechy

Definion 3 - Set - white

Dlatego kochamy ten produkt

Dla wszystkich kochających muzykę w najlepszym wydaniu stworzyliśmy Definion 3. Te high-endowe kolumny głośnikowe skupiają w sobie wszystko to, co zyskało miano typowych cech produktów Teufel - najwyższą jakość dźwięku, opatentowaną i wielokrotnie nagradzaną technologię Synchronicznie Koncentrycznej Akustyki (Synchronized Coaxial Acoustics) i piękny, ponadczasowy design. To wszystko w świetnym stosunku ceny do jakości.

Zalety na pierwszy rzut oka

 • Wysokiej klasy kolumny stereo z wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniem dźwięku i doskonałą głębią basów
 • 3 drivery typu long-throw z membranami z włókna węglowego zapewniają najwyższą wierność i dynamikę dźwięku
 • Opatentowana technologia SCA zapewnia doskonałe rozproszenie i dokładność obrazowania dźwięku
 • Współpracują z dowolnym standardowym wzmacniaczem (40 watów)
 • Duża powierzchnia całkowita pozwala wooferowi tworzyć potężne, głębokie basy
 • Dwie eleganckie, lakierowane obudowy do wyboru
Logo - likehifi.de
"Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych."
www.likehifi.de 08.07.2015
"W przeciwieństwie do swojej starszej siostry z numerem pięć, nowe kolumny Definion nie mają żadnych dodatkowych ozdób. Zamiast tego wydaje się, że każda z nich jest zrobiona z jednego kawałka, z zagłębieniami na głośniki z przodu i ustawiona na postumencie. Idealne lakierowanie nie pozostawia absolutnie żadnej niedoskonałości, nie udało nam się też znaleźć nawet pojedynczej uciążliwej krawędzi na całej długości. “

"Definion 3 szybko i skutecznie przyciągają słuchaczy przyjemnie ciepłymi tonami. Dobrze zdefiniowanemu basowi nie brakuje mocy, mimo że stosunkowo silnie reprezentowany, nie jest za mocno akcentowany. Kolumny świetnie czują się zarówno z orkiestrą dobrze zdefiniowanych pionowych basów, jak i funkiem à la Mark King.
 
"Nieznaczny spadek w zakresie średniego basu zdejmuje trochę nacisku z dźwięku; to jednak z kolei zapewnia dobre wykonanie dźwięku w górnych zakresach. Czystość barw fundamentalnych jest tym, co nadaje Definion ich ciepłego charakteru. Średni zakres jest zazwyczaj odgrywany w sposób liniowy, niezwracający na siebie uwagi. W tym przypadku to zasługa płaskiej membrany, która świetnie pracę i pokazuje swój imponująco czuły charakter. Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych. Zakres obecności dźwięku i wysokie tony również były odtwarzane w satysfakcjonujący sposób. Teufel nie domagają się tutaj uwagi, ale raczej skutecznie chroni swoje prawa do klarowności i wysokiej rozdzielczości odtwarzanego dźwięki. Detale dźwięku również są odgrywane odpowiednio - każdy na swoim miejscu."

(5 z 5 dla 1 ocen)
Wszystkie oceny

Unikalna, opatentowana technologia Teufel: SCA

Po ponad dwuletniej intensywnej pracy zespołu inżynierów Teufel powstał specjalny system koncentrycznych driverów, którego użyto w Definion 3. Opatentowana technologia SCA (Synchronized Coaxial Acoustics) działa jak zbliżone do perfekcji źródło dźwięku do zmniejszania różnic w czasie propagacji pomiędzy średnią i górną częstotliwością.

Technologia SCA sprawia, że tweeter i driver średniotonowy łączą się w jeden komponent. Gwarantuje to, że wszystkie częstotliwości odtwarzanej muzyki trafiają do ucha słuchacza w tym samym czasie i zamieniają Twoja muzykę w realistyczny koncert na żywo. Zastosowanie płaskich membran umożliwia umieszczenie tweetera w środku drivera średniotonowego bez zakłócenia jego zdolności do emitowania dźwięku. To kolejna zaleta systemu SCA: fale dźwiękowe rozpoczynają swoją podróż od tego samego punktu wyjścia. Pozwala to na uniknięcie destrukcyjnych zakłóceń i różnic w czasie rozchodzenia się dźwięku, typowych dla zwykłych driverów. W rezultacie, Definion 3 wytwarzają bardzo precyzyjny, maksymalnie zbliżony do oryginału dźwięk.

Driver SCA został po raz pierwszy zastosowany w starszym modelu kolumn firmy Teufel - Definion 5 - i otrzymał wiele nagród za swoją wierne odwzorowanie dźwięku.

Komponenty najwyższej jakości - zasada potrójnego basu z wok wooferem

Aby jeszcze bardziej zwiększyć sprawność drivera SCA, Definion 3 zostały wyposażone w specjalnie dla nich zaprojektowane drivery basowe z włókna węglowego, wzmocnionego syntetykami. Zamiast jednego dużego głośnika niskotonowego, kolumny Definion 3 korzystają z aż trzech wooferów typu wok o średnicy 165-mm każdy. Brak centralnie umieszczonej nasadki na wok woofery nadaje im idealnie wklęsły kształt. Sprawia również, że woofery są lżejsze i mogą poruszać się z większą precyzją i odtwarzać jeszcze wierniejszy dźwięk. Taka konstrukcja Definion 3 pozwala na unikalne połączenie smukłego, eleganckiego designu z głębokimi, mocnymi basami.

Definion 3 - DEF 3 F - Detail Membran Mitteltöner
Hi-End-Lautsprecher Definion 3

Liniowe, neutralne i zrównoważone odtwarzanie dźwięku

Dodatkową zaletą zastosowania węglowych membran głośnikowych wooferów jest to, że zaprojektowano je z myślą o niezwykle szerokim zakresie częstotliwości. W ten sposób, dźwięk z niższych zakresów przechodzi niezauważanie w średnie, dzięki świetnej konfiguracji przejścia ze zwrotnicy do driverów SCA.

Rezultatem tego zharmonizowanego procesu jest wyjątkowa liniowa częstotliwość odpowiedzi dla odtwarzania dźwięku we wszystkich rejestrach, ze szczególnym naciskiem na mocne basy - idealne do odtwarzania muzyki elektronicznej.

Zaprojektowane idealnie pod każdym wyględem - dźwiękowo i wizualnie

Zastosowanie trzech mniejszych wooferów umożliwiło nadanie Definion 3 smukłej i eleganckiej formy. Kolumny podłogowe już nie muszą podkreślać swojej obecności nieporęczną formą i krzykliwymi dodatkami. Tym, co powinno je określać, jest przede wszystkim doskonały dźwięk i piękny design. Definion 3, dzięki antracytowej lub białej, lakierowanej obudowie podkreślonej metalowymi elementami, świetnie dopasują się do wnętrza Twojego salonu.

Kształt stabilnej i mocnej obudowy zwęża się ku dołowi. Celem tego zabiegu jest nie tylko podniesienie poziomu elegancji, ale też zmniejszenie refleksów i rezonansów w obudowie. Każda z dwóch 25-kilogramowych obudów typu bass reflex bazuje na solidnej metalowej podstawie. Istnieje również możliwość ustawienia głośnika na czterech kolcach, które są sprzedawane oddzielnie.

LP - Definion 3 - Set

Pełna zawartość zestawu

 • 2× Kolumna głośnikowa DEF 3 F
 • 8× Kolce do satelit
Definion 3 - Outline [SVG]

Szczegóły techniczne

 • Hi-End-Lautsprecher Definion 3 Schwarz Frontansicht

  Kolumna głośnikowa DEF 3 F

  Wysokiej klasy kolumna stereo z wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniem muzyki i potężnymi basami. Defnion 3 używa identycznej technologii dźwiękowej, co model kolumn premium - Definion 5 - za znacznie niższą cenę.

  • Opis Artykuł
   Szerokość 20,00 cm
   Waga 24,30 kg
   Wysokość 118,00 cm
   Inne Głębokość wraz z zaciskami biegunów: 43 cm
   Głębokość 38,60 cm
  • Opis Artykuł
   Przystosowany do amplitunera Tak
   Przystosowany do wtyków bananowych Tak
   Maksymalna średnica kabla 6,00 mm
   Zasada akustyczna Trójdrożna
   Otwory kompensujące (pozycja) Dolne
   Otwory kompensujące 2
   Konstrukcja obudowy Bass reflex
   Materiał obudowy MDF
   Powierzchnia obudowy Werniks
   Pojemność wewnętrzna netto 37 Litry
   Przygotowany pod spikes Tak
   Tweeter (ilość w głośniku) 1
   Tweeter (średnica) 25,00 mm
   Tweeter (materiał) Tkanina, pokryta
   Driver średniotonowy (ilość w głośniku) 1
   Driver średniotonowy (średnica) 105,00 mm
   Driver średniotonowy (materiał) Membrana typu sandwich: hexacone/kevlar
   Driver średniotonowy/basowy (średnica) 160,00 mm
   Woofer (ilość w głośniku) 3
   Woofer (średnica) 160,00 mm
   Woofer (materiał) Włókno węglowe
   Moc ciągła (IEC - Long Term) 140 W
   Czułość (2.83 V / 1 m) 86 dB
   Zakres częstotliwości od/do 48 - 22000 Hz
   Szczytowa moc znamionowa (IEC - Short Term) 200 W
   Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 105 dB/1m
   Impedancja 4 - 8 Om
   Częstotliwość podziału zwrotnicy 400 / 3600 Hz
  • Opis Artykuł
   Zaciski przyłączeniowe Zaciśki śrubowe
   Rekomendowana minimalna moc wyjściowa amplitunera 50 W

Testy i opinie

 • Logo - likehifi.de
  "Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych."
  www.likehifi.de 08.07.2015
  Logo - likehifi.de
  "W przeciwieństwie do swojej starszej siostry z numerem pięć, nowe kolumny Definion nie mają żadnych dodatkowych ozdób. Zamiast tego wydaje się, że każda z nich jest zrobiona z jednego kawałka, z zagłębieniami na głośniki z przodu i ustawiona na postumencie. Idealne lakierowanie nie pozostawia absolutnie żadnej niedoskonałości, nie udało nam się też znaleźć nawet pojedynczej uciążliwej krawędzi na całej długości. “

  "Definion 3 szybko i skutecznie przyciągają słuchaczy przyjemnie ciepłymi tonami. Dobrze zdefiniowanemu basowi nie brakuje mocy, mimo że stosunkowo silnie reprezentowany, nie jest za mocno akcentowany. Kolumny świetnie czują się zarówno z orkiestrą dobrze zdefiniowanych pionowych basów, jak i funkiem à la Mark King.
   
  "Nieznaczny spadek w zakresie średniego basu zdejmuje trochę nacisku z dźwięku; to jednak z kolei zapewnia dobre wykonanie dźwięku w górnych zakresach. Czystość barw fundamentalnych jest tym, co nadaje Definion ich ciepłego charakteru. Średni zakres jest zazwyczaj odgrywany w sposób liniowy, niezwracający na siebie uwagi. W tym przypadku to zasługa płaskiej membrany, która świetnie pracę i pokazuje swój imponująco czuły charakter. Ci, którzy kochają dźwięki fortepianu i gitary akustycznej będą pozytywnie zaskoczeni, podobnie jak fani ciężkich riffów gitarowych. Zakres obecności dźwięku i wysokie tony również były odtwarzane w satysfakcjonujący sposób. Teufel nie domagają się tutaj uwagi, ale raczej skutecznie chroni swoje prawa do klarowności i wysokiej rozdzielczości odtwarzanego dźwięki. Detale dźwięku również są odgrywane odpowiednio - każdy na swoim miejscu."

  Więcej Zwiń szczegóły...
 • Testbericht - Hifitest.de - Definion 3 06/15
  "W kwestii lokalizowania w przestrzenni i precyzyjnego pozycjonowania elementów dźwięku w pomieszczeniu, system koncentryczny jest zdecydowanie krokiem naprzód."
  www.hifitest.de 06/2015
  Logo - hifitest.de
  Testbericht - Hifitest.de - Definion 3 06/15
  "Definion 3 dostarcza 60 Hz przy najwyższych poziomach głębi basu [...]. W teście odsłuchowym, Definion 3 pokazały wszystkie zalety swoich koncentrycznych driverów - wokale i instrumentów brzmiały zniewalająco i wiernie. W kwestii lokalizowania w przestrzenni i precyzyjnego pozycjonowania elementów dźwięku w pomieszczeniu, system koncentryczny jest zdecydowanie krokiem naprzód. Nawet skomplikowane brzmienia, jak Zapp Mama, są odtwarzane z doskonałą dokładnością, mnóstwem barw i dynamiką. Ponadto, Definion sprawdzają się też w bardziej żywych występach – bębny i werble wybuchają z nieokiełznaną dynamikę i są tak precyzyjnie zlokalizowanych jakby bębniarz siedział z nami w pokoju. Basy są mocne i precyzyjnie powielane i, zamiast nadmiernego przywiązywanie wagi do fundamentalnych tonów, ogólna jakość dźwięku Definion 3 jest zawsze przyjemnością."

  Wniosek:

  "Dzięki identycznym, koncentrycznym tweeterom/driverom średniotonowym, Definion 3 sprawia bardzo dobre wrażenie. Z imponującą trójwymiarowością i entuzjastycznym dźwiękiem z łatwością znajduje dla siebie miejsce w popularnej serii Definion. Teufel bardzo dobrze zaadaptował technologię sterownika koncentrycznego ze swojego flagowego modelu i wywołuje dobre wrażenie, zarówno w jakości wykonania, jak i pod względem zaskakująco niewielu kompromisów w stosunku do drogiego, siostrzanego modelu."

  Więcej Zwiń szczegóły...
 • Testbericht - Audio - Definion 3 Preis/Leistung 07/2015
  "Zasadniczo, Teufel stał się przekonująco jednorodnym połączeniem wszystkich wyrafinowanych komponentów, które współgrają tak, by żaden obszar zakresu częstotliwości nie zachodził na drugi."
  AUDIO Magazin 07/2015
  Logo - Audio
  Testbericht - Audio - Definion 3 Preis/Leistung 07/2015
  "Wybuchowość pozostaje obca Definion 3, z ich zaskakująco precyzyjnym odtwarzaniem niskich tonów, nawet niezwykle szybkie, pulsujące sekwencje w naszym teście odsłuchowym pozostały dokładnie i czysto rozdzielone. Zasadniczo, Teufel stał się przekonująco jednorodnym połączeniem wszystkich wyrafinowanych komponentów, które współgrają tak, by żaden obszar zakresu częstotliwości nie zachodził na drugi. Z wielką klarownością dźwięku, pozostały daleko od przesady i brzmiał bardzo wrażliwie, nawet przy niskim poziomie głośności, chwaląc się wyjątkowo wieloaspektową sceną dźwiękową. Udało im się dokładnie to, czego można oczekiwać od dobrych, koncentrycznych driverów." “

  Wniosek:
  "Brak kosztownych i egzotycznych materiałów w żaden sposób nie stawia Teufel Definion 3 w niekorzystnej sytuacji. Kolumny [...] brzmią bardzo żywo i są dobrze wyważone. Trójwymiarowość działa bez zarzutu, wierność szczegółom jest wysoka, dzięki czemu wrażenia słuchowe są bardzo przyjemne. Tak intensywny obraz i moc są rzadko spotykane w tej klasie cenowej."
  Przeczytaj więcej na: http://www.audio.de/
  Więcej Zwiń szczegóły...
 • Testbericht - Stereoplay - Definion 3 03/2015
  "Wyjątkowa scena dźwiękowa, precyzyjne odtwarzanie dźwięków wraz z wielką przejrzystości i drobiazgowo odgrywaną tonalnością."
  Stereoplay 03/2015
  Stereoplay
  Testbericht - Stereoplay - Definion 3 03/2015

  Klarowność i scena dźwiękowa

  Przy "Imperial March" (Erich Kunzel i Cincinnati Pops Orchestra), Definion 3 miały okazję do pełnego wykorzystania zalet oferowanych przez swój kluczowy driver: stworzyły scenę orkiestrową, którą można było usłyszeć zarówno z tyłu pomieszczenia, w jego narożnikach i różnicowały partie orkiestry z cudowną drobiazgowością tak, że można je było się nimi cieszyć we wszystkich trzech wymiarach pomieszczenia. Drivery Teufel zostały opracowane tak, żeby zapewniały przyjemność odtwarzanej muzyki, ale jednocześnie bez odchodzenia od ich przejrzystości i zrelaksowanego charakteru. Zwiększona objętość basu jest łatwo odczuwalna [...]."

  "Nagranie na żywo brzmiało klimatycznie z gęstością głosów zapewnianą przez wiele warstw w [...] zakresie wysokich tonów. W końcowym pasażu jazzowym Jacquesa Loussier’a 'Little Fugi" kolumny mogły pochwalić się najbardziej audiofilskim charakterem i precyzją, która przemawia bardziej do krytycznych słuchaczy, niż do fanów dobrej zabawy."

  Ocena (dźwięk)


  "Dźwięk zdobywa punkty za typowe zalety drivera: wyjątkowa scena dźwiękowa, precyzyjne odtwarzanie dźwięków wraz z wielką przejrzystości i drobiazgowo odgrywaną tonalnością."

  Więcej Zwiń szczegóły...
Tak oceniają ten produkt nasi klienci
(5 z 5 dla 1 ocen)
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Dźwięk i design w TOP cenie
Zdecydowanie za długo o nich myślałem, żeby mnie potraktować, teraz zastanawiam się jak mogłem się tak długo bez nich obyć ;-)Super obróbka, a pod względem brzmienia od dawna ufam na słowo produktom Teufela i znów się nie zawiodłem.W początkowej niezbędnej koordynacji technicznej z moim wzmacniaczem Marantz, wsparcie telefoniczne również pomogło mi super.Od zamówienia do dostawy super serwis i stosunek ceny do jakości przekonał mnie po raz kolejny.Po Boomster i Boomster XL nowy członek w mojej kolekcji Teufel i na pewno nie ostatni.Trzymaj się dobrej roboty drogi zesgłośnik Teufel !Martin z Wiednia
* przetłumaczone automatycznie przez DeepL