Soundbary

Przejdź do zawartości
Strona główna

Ustaw dźwiękowi wysoką poprzeczkę

Soundbary

Soundbar
Mini soundbary Duże soundbary Soundbary z dźwiękiem surround Soundbary bezprzewodowe Soundbary z subwooferem Soundbary bez subwoofera Sounddeck
33 Produkty
 

Porównanie produktów

Testy

Przetestowane i polecane

Powiązane tematy

i ciekawe kategorie

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Soundbary – aktualizacja jakości dźwięku telewizyjnego

Soundbar to sprzęt audio, który jest ustawiany bezpośrednio nad lub pod telewizorem i potrzebuje niewiele miejsca. Instalacja urządzenia jest niezwykle prosta – często wystarczy tylko jeden kabel HDMI pomiędzy soundbarem a telewizorem i już wszystko działa. W idealnym przypadku Twój telewizor posiada już zintegrowane złącze HDMI ARC. Pod względem mocy dźwięku soundbary dorównują kompletnym zestawom kina domowego 5.1.

Czy soundbary mogą zastąpić kino domowe?

Jeśli chodzi o dźwięk, obecne soundbary z pewnością mogą dorównać całemu systemowi kina domowego. Recepta na sukces naszych soundbarów brzmi następująco: inteligentne zastosowanie dużej wydajności w małej przestrzeni urządzenia. Jeden soundbar jest wyposażony w wiele przetworników. Sterowanie głośnikami odbywa się w sposób indywidualny, co umożliwia stworzenie i odbiór wirtualnego dźwięku przestrzennego, który jest podobny do tego w zestawie kina domowego 5.1 z subwooferem. Efekt surround jest możliwy dzięki wysokiej jakości inteligentnych kodeków audio odtwarzających dźwięk, takich jak Dynamore Ultra czy Dolby Virtual Speaker.

Oprócz technologii Dynamore prawie wszystkie nasze soundbary są tak dostosowane, że można je odpowiednio rozszerzyć o takie urządzenia, jak bezprzewodowe głośniki tylne, aby uzyskać prawdziwy dźwięk systemu kina domowego 5.1. Więcej na ten temat dowiesz się w naszej kategorii Soundbary z opcjonalnymi głośnikami tylnymi.

Jakie urządzenia mogę podłączyć do mojego soundbara?

Wszystkie soundbary mają wbudowany wzmacniacz i są natychmiast gotowe do odtwarzania. Są one również wielofunkcyjne dzięki modułowi Bluetooth, portowi HDMI i innym opcjom połączeń. Na początek wystarczy podłączenie do gniazdka i do telewizora, aby rozpocząć wieczór filmowy z kinem domowym. Nowoczesne soundbary oferują różne funkcje, np. streaming muzyki przez Bluetooth (w tym Apt-X). Jednak soundbary Wi-Fi mogą być również wykorzystywane do bezprzewodowej transmisji strumieniowej. Większość naszych soundbarów ma również kilka złączy HDMI do podłączenia takich urządzeń, jak odtwarzacze Blu-ray lub konsole do gier, co zapewnia doskonałe wrażenia podczas grania.

Nasze systemy dźwiękowe oferują następujące możliwości i sposoby połączenia różnych urządzeń:

  • Wejście cyfrowe: optyczne lub koaksjalne wejścia używane do podłączenia takich urządzeń, jak odtwarzacze czy telewizory
  • Wejście AUX: standardowy kabel cinch stosowany do podłączenia odtwarzacza CD lub podobnego produktu
  • Sub Out: jeśli jesteś zwolennikiem mocniejszego basu o solidnej mocy, warto podłączyć dodatkowy i wybrany przez Ciebie subwoofer
  • HDMI: uniwersalny interfejs do przesyłania sygnałów dźwiękowych

Oprócz tego wszystkie nasze soundbary posiadają technologię Bluetooth do bezprzewodowej transmisji sygnałów audio z Twojego smartfona lub tableta. Sprawdź już teraz naszą ofertę w atrakcyjnej cenie!

Jak obsługiwać soundbar?

Obsługa soundbara jest łatwa i wygodna. Można użyć pilota dostarczonego w zestawie lub pilota od telewizora. Dzięki oprogramowaniu HDMI-CEC (dostępnemu w zależności od wyposażenia telewizora) można łatwo sterować poziomem głośności całego systemu dźwiękowego za pomocą pilota od telewizora. W tym celu wszystkie obecne soundbary są wyposażone w złącze HDMI, do którego można bezpośrednio podłączyć telewizor. Zaleta: kabel HDMI pomiędzy soundbarem a telewizorem zapewnia połączenie całego urządzenia. W ten sposób w zaledwie kilku krokach można skonfigurować soundbar typu "wszystko w jednym", podłączyć go i sterować nim za pomocą pilota od telewizora. Jeśli chcesz uzyskać dodatkową porcję basów, ale nie chcesz podłączać kabli, wszystkie nasze soundbary można podłączyć bezprzewodowo do odpowiedniego subwoofera. Parowanie odbywa się w podobny sposób jak w przypadku połączeń Bluetooth za pomocą menu w soundbarze i przycisku z tyłu bezprzewodowego subwoofera.

Czy można rozbudować soundbar o dodatkowe głośniki?

Aby uzyskać dźwięk przestrzenny i móc odtwarzać sygnały Dolby Digital, prawie wszystkie soundbary Teufel można rozbudować o tylne głośniki Teufel EFFEKT. W przypadku serii Cinebar TRIOS jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym głośnikom surround oraz systemowi RearStation Compact. Jedynym wyjątkiem są mini soundbary, w których nie jest to możliwe ze względu na ich niewielkie rozmiary. Jeśli więc chcesz poczuć się jak w prawdziwym kinie, mimo już istniejącego wirtualnego dźwięku przestrzennego, możesz podłączyć do Twojego systemu głośniki tylne lub kupić zestaw bezpośrednio z głośnikami tylnymi. Oczywiście również w tym przypadku połączenie jest bezprzewodowe i można je nawiązać w bardzo krótkim czasie za pośrednictwem menu w głośniku. Poniższe zestawy można rozszerzyć o głośniki tylne Teufel EFFEKT:

  • CINEBAR 11
  • CINEBAR DUETT
  • CINEBAR ULTIMA
  • CINEBAR PRO
  • CINEBAR LUX
Możliwość konfiguracji z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi:
  • CINEBAR TRIOS > CINESYSTEM TRIOS

Podsumowanie: wszechstronny, praktyczny i komfortowy sprzęt

Soundbary wraz ze swoimi technicznymi szczegółami są po prostu praktyczne, stylowe i gwarantują dobry dźwięk, zachowując przy tym swój smukły design. Szybko i łatwo umieszczone pod telewizorem i podłączone za pomocą kabla HDMI zapewniają fascynujące i ciekawe brzmienie Twojego telewizora w zaledwie kilka minut. Wyposażone prawie jak kino domowe 5.1 z subwooferem soundbary gwarantują świetną jakość oraz dużą dawkę mocnego dźwięku podczas ogladania filmów, słuchania muzyki i grania. Dlatego nie czekaj już dłużej i sprawdź naszą ofertę sprzętu audio w sklepie internetowym Teufel w super cenie!

Podobne tematy:

Filtry
Zmień Zamknij