Słuchawki gamingowe

Przejdź do zawartości
Strona główna
Wszystkie produkty Słuchawki

Zanurz się w akcji

Słuchawki gamingowe

Gaming-Headset
6 Produkty
 

Porównanie produktów

FAQ

Zawsze chciałeś wiedzieć, co skrywa się za niektórymi pojęciami ze świata audio? W takim razie rzuć okiem na poniższe pytania.

Zestaw gamingowy - dobry dźwięk to nie wszystko

Zestaw słuchawkowy do gier jest łącznikiem audio każdego gracza do gru lub do innych graczy. W związku z tym słuchawkom gamingowym stawiane są szczególne wymagania dotyczące konwertera dźwięku, mikrofonu, oprogramowania i połączenia. W tym artykule zostaną omówione wszystkie najważniejsze punkty krok po kroku.

Wysoka jakość dźwięku jest priorytetem

Głębokie eksplozje, głosy w średnim zakresie częstotliwości, wysokie częstotliwośći w ścieżce dźwiękowej - w grach występują naróżniejsze dźwięki i szumy. To stawia wysokie wymagania dla ogólnej charakterystyki dźwiękowej słuchawek gamingowych. Zestaw do gier powinien nie tylko odtwarzać czysty dźwięk w całościowym zakresie częstotliwości, ale w ramach zbalansowanej charakterystyki również każdą pojedynczą frekwencję dźwięku. Szczególnie przy niskiej częstotliwości słuchawki gamingowe nie powinny osłabiać dźwięku, ponieważ bas nadaje grze całą niezbędną moc. W pewnym sensie jest to również kwestia gusty, czy niskie, czy średnie dźwięki powinny być bardziej podkreślone w paśmie przenoszenia.

Dźwięk przestrzenny poza słuchawkami?

Akustyczna lokalizacja wrogów i innych źródeł hałasu w grze może zapewnić zupełnie nowe, dotąd nieznane wrażenia z gry. Słuchawki odtwarzają zazwyczaj dźwięk stereo przez mały, wbudowany głośnik przy każdym uchu. Dzięki tak zwanym efektom psychoakustycznym słuchawki transmitują również dźwięk przestrzenny, nawet przy wykorzystaniu tylko dwóch źródeł dźwięku. Fale dźwiękowe można modelować na podstawie różnic w czasie i poziomie propagacji w taki sposób, że nawet słuchawki z jednym głośnikiem z każdej strony mogą tworzyć zróżnicowany przestrzennie obraz dźwiękowy.

Nawet zestaw słuchawek gamingowych może transmitować dźwięk przestrzenny. Do usykania efektów dźwięku przestrzennego potrzebne są odpowiednie kodeki. Najlepiej sprawdza się to w słuchawkach, które zawierają małą, wbudowaną kartę dxwiękową, która symuluje dźwięk przestrzenny. Dodatkową zaletą jest również to, że układ dźwiękowy na płycie główenj komputera, który zazwyczaj nie odtwarza dźwięku wysokiej jakości, nie jest już potrzebny.

Komfort noszenia zestawu gamingowego

Sesja gamingowa może trwać nawet ponad cztery godziny. Brak odpowiedniego komfortu noszenia i słabe wykonanie słuchawek mogą wywierać na gracza negatywny wpływ. Słuchawki wokółuszne mają prewagę nad innymi konstrukcjami, jesli chodzi o długotrwały komfort noszenia. Zamykają one ucho i dzięki temu nie uciskają ucha. Ponadt zamknięta konstrukcja szczególnie dobrze chroni słuch i nie przepuszcza żadnych fal dźwiękowych na zewnątrz. Może mieć to jednak negatywny wpływ na rozproszone rozprzestrzenianie się fal dźwiękowych o niskiej częstotliwości.

W odniesieniu do komfortu noszenia i wykonania słuchawek należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • wagę zestawu gamingowego
 • wypełnienie powierzchni zewnętrznych i pałąka
 • montaż i ustawienie mikrofonu
 • długość kabla połączenioego (ewentualnie wersja bezprzewodowa)

Kontaktuj się z innymi graczami w TeamSpeak

Jeśli podczas gry na czacie zespołowym (np. TeamSpeak) ciągle słyszysz "Co?!", to powinieneś pomyśleć nad zmianą mikrofonu. Powodem słabego rozumienia mowy może być gąbczaste i kręte odtwarzanie dźwięku, które odbiera wszelką radość z grania nie tylko Tobie, ale również innym graczom. Przetwornik dźwięku w mikrofonie powinien zatem przetwarzać sygnały dźwiękowe w sposób czysty i zrozumiały. Należy upewnić się, że słuchawki zawierają zintegrowaną funckję filtrowania dźwięków z otoczenia. Mikrofon powinien również odfiltrowywać odgłosy oddechu.

Xbox, PlayStation, PC: zestaw gamingowy i kompatybilność z innymi urządzeniami.

Jeśli chodzi o kompatybilność w słuchawkach gamingowych, nie ma zbyt wielu punktów do omówienia. Dzisiejsze komputery i konsole do gier posiadają wbudowane wtyczki, wyjście dla słuchawek i wejście dla sygnałów dźwiękowych. Alternatywnie dostępne są również zestawy gamingowe z portem USB. Teufel CAGE dźwięk jest czymś więcej, niż tylko grą. Słuchawki Teufel CAGE są kompatybilne z PC, Xbox One, PS4 i Nintendo Switch. Z zestawem CAGE możesz walczyć, biegać i skakać przez świat gry z potężnym i mocnym dźwiękiem. Wysokiej klasy zestaw słuchawkowy do gier nie tylko brzmi krystalicznie czysto i mocno, ale także tworzy niezwykle kulisy dźwiękowe. Dzięki temu możesz usłyszeć, gdzie czai się Twój przeciwnik.

 • Każdy komponent spełnia najwyższe standardy: od zintegrowanych magnesów neodymowych po wszystkie sterowniki i zintegrowaną kartę dźwiękową.
 • „Mixed Audio Play“ może łączyć sygnały audio ze smartfona i konsoli. Dzięki temu możesz słuchać muzyki ze swojego telefonu podczas grania.
 • Mikrofon można łatwo i szybo podłączyć do lewej lub prawej strony słuchawek
 • Liczne ustawienia (equalizera) za pośrednictwem Teufel Audio Center i wiele przycisków funkcjyjnych na obudowie słuchawek

Wielozadaniowość to podstawa w zestawie gamingowym

 • Zestaw gamingowy powiniec zapewniać precyzyjny i mocny dźwięk w całym zakresie częstotliwości. Niski zakres częstotliwości ma szczególne znaczenie w grach.
 • Zintegrowana karta dźwiękowa z obsługą kodeków dźwięku przestrzennego może przenieść wrażenia z gry na jeszcze wyższy poziom.
 • Słuchawki wokółuszne zapewniają wielogodzinny komfort noszenia.
 • Mikrofon powinien zawierać funkcje filtrowania hałasu i dźwięków z otoczenia.
Filtry
Zmień Zamknij