
Uchwyt ścienny AC 3500 SM (para)
Uchwyt ścienny dla małych głośników


The CE 10 FCR micro satellite delivers unbelievable performance despite its compact size.
Thanks to a high-performance driver with an 80 mm diameter and a subwoofer with active filtering, it can powerfully play back the complete frequency range between mid-tone and treble without breaks or distortion. The curved front ensures better sound radiation than previous conventional constructions.
The acoustically transparent cover of the 9 x 9 centimetre sound marvel can be removed for “open” operation, but normally has a “floating” mounting: Benefits: Minimisation of edge reflections. A curved front provides improved sound radiation compared to previous constructions.
The supplied matching table stand ensures optimal placement options on a desk or shelf. An optional Shortlock bracket can be used to fasten and then horizontally/vertically swivel the cube. The separately available M 60 P base is an alternative stand placement option.
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Szerokość | 9 cm |
| Wysokość | 9 cm |
| Głębokość | 9,8 cm |
| Waga | 0,43 kg |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Zaciski terminala | Klamry |
| Opis | Produkt |
|---|---|
| Przystosowany do amplitunera | tak |
| Maksymalna średnica kabla | 2 mm |
| Średnica otowrów na śruby | 6 mm |
| Zdejmowana pokrywa przednia | tak |
| Materiał obudowy | Tworzywo sztuczne ABS |
| Powierzchnia obudowy | Lakier, wysoki połysk |
| Ochrona magnetyczna | tak |
| Pojemność wewnętrzna netto | 0,5 L |
| Zintegrowany stojak | tak |
| Głośniki szerokopasmowe (ilość w obudowie) | 1 |
| Głośniki szerokopasmowe (średnica) | 80 mm |
| Głośniki szerokopasmowe (materiał) | celulozowe |
| Moc ciągła (IEC - Long Term) | 50 W |
| Czułość (2.83 V / 1 m) | 83 dB |
| Zakres częstotliwości od/do | 180 - 20000 Hz |
| Szczytowa moc znamionowa (IEC - Short Term) | 100 W |
| Impedancja [Om] | 4 - 8 Ohm |
| Układ głośników | Jednodrożny |
| Konstrukcja obudowy | Zamknięta |
Niezbędne akcesoria są zawarte w zestawie.