Mikrofony

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna

Scena należy do Ciebie

Mikrofony

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

9 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Mikrofony: 9 Wyniki
Zamknij
 • 159,00 zł 2 449,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Mikrofony: 9 Wyniki

Sortowanie

Scena należy do Ciebie: z produktami marek Teufel & Shure

Najważniejsza cecha mikrofonu: jakość nagrania

Doskonała jakość jest ważnia nie tylko podczas odtwarzania treści audio, ale również podczas nagrywania muzyki czy głosu. Dlatego na przykład podczas nagrywania podcastów lub audiobooków, wokalu, filmików na YouToube czy konferencji jest niezwykle ważne, aby głos prezentował się czysto i wyraźnie. Czy to nagrywanie dźwięku czy głosu: dla uzyskania najlepszych nagrań audio potrzebny jest porządny mikrofon, który właśnie to potrafi. Dlatego współpracujemy ze uznanym na całym świecie producentem wysokiej jakości mikrofonów Shure.

Jak działa mikrofon?

Mikrofony są przetwornikami fal dźwiękowych. Istnieje wiele różnych typów mikrofonów, ale mówiąc w uproszczeniu, wszystkie działają na tej samej zasadzie: fala dźwiękowa trafia na membranę, a mikrofon zamienia te drgania w sygnał elektryczny. Teraz ten sygnał można elektrycznie przetworzyć, nagrać i odtwarzyć. Jednakże to zadanie nie jest takie łatwe, ponieważ mikrofony muszą pracować w dużym zakresie częstotliwości. Na przykład ludzka mowa obejmuje zakres częstotliwości od około 80 do 12.000 Hz. W przypadku muzyki i dźwięku ten zakres częstotliwości jest znowu znacznie większy.

Na pewno pytałeś się już nie raz, jakie są rodzaje mikrofonów i który z nich najlepiej nadaje się do Twoich celów. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, ponieważ istnieje wiele różnorodnych mikrofonów do przeróżnych zastosowań, jak na przykład mikrofony do nagrywania instrumentów, wokalu, nagrań studyjnych, kamery i głosu. Mikrofony możemy z grubsza podzielić ze względu na ich charakterystykę kierunkową, sposób funkcjonowania i złącze. W oparciu o złącze można już dobrze rozpoznać, do czego przeznaczony jest dany mikrofon: złącze XLR wskazuje na profesjonalne studia nagraniowe, złącze USB znajdziemy najczęściej w mikrofonach, które zostały stworzone do użytku domowego. Jednakże istnieją również uniwersalne mikrofony, jak na przykład SHURE MV7, który jest wyposażony zarówno w złącze USB, jak i złącze XLR i który w obszarze audio może być wszechstronnie zastosowany.

Jak kupić odpowiedni mikrofon?

Podczas zakupu mikrofonu zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • Jakie oczekiwania powinien spełniać ten mikrofon? (co powinien potrafić taki mikrofon?)
 • Gdzie będzie używany ten mikrofon? To, czy dynamiczny lub kondensacyjny model mikrofonu jest dla Ciebie bardziej odpowiedni, zależy od obszaru zastosowania oraz Twoich osobistych preferencji.
 • Czy ten mikrofon pasuje do Twojego wyposażenia?
 • Czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów?

Jak prawidłowo używać mikrofonu?

W przypadku mikrofonu SHURE MV5 lub MV7 jest to całkiem proste: najpierw mikrofon musi nawiązać kontakt poprzez USB. Do tego celu należy podłączyć mikrofon bezpośrednio przez złącze Lightning lub USB do urządzenia z systemem iOS, notebooka lub komputera. Za pośrednictwem różnych narzędzi można tworzyć nagrania. Przy tym nie ma żadnego znaczenia, czy sięgniesz po aplikację firmy Shure czy wybierzesz Twoją ulubioną aplikację do nagrywania. Do tego najczęściej wystarczy otworzyć odpowiednie ustawienia audio, które znajdziemy w ustawieniach danej aplikacji, a następnie należy wybrać Twój mikrofon jako źródło wejściowe. Teraz możesz nagrywać i przerabiać dźwięki oraz głos. Aby móc lepiej kontrolować Twoje nagrania, możesz oczywiście zastosować słuchawki, na przykład Teufel REAL BLUE. Od strony oprogramowania systemowego powinieneś zwrócić uwagę na to, aby nie przekraczać poziomu wejściowego o wartości 0 db, ponieważ wszystko powyżej 0 db jest przesterowane i najczęściej zniekształcone. Optymalnie poziom wejściowy powinien znajdować się między -6 a 0 db, pownieważ w ten sposób mogą zostać wyrównane i uregulowane ewentualne skoki dynamiki.

Czy potrzebuję dodatkowych akcesoriów do mikrofonu?

Nieważne, czy zamówisz pojedyncze komponenty czy sięgniesz po jeden z naszych wyjątkowych zestawów: produkty naszego partnera Shure, tak samo ja nasze słuchawki REAL PURE i REAL BLUE, posiadają niezbędne akcesoria. Jednakże warto rzucić okiem na złącza znajdujące się na dodatkowych urządzeniach, jak na przykład stół mikserski czy komputer. Jeśli jest to konieczne, w specjalistycznych sklepach znajdziesz odpowiednie adaptery. Statywy i stojaki znajdziesz w naszej kategorii Akcesoria.

Wyróżnione za technologiczne innowacje: mikrofony marki Shure w sklepie Teufel

W ostatnim czasie zapotrzebowanie na mikrofony do konferencji video i podcastów znacznie wzrosło. Dlatego Shure stworzył dwa kompatybilne i łatwe w obsłusze urządzenia, które możesz nabyć wygodnie w naszym sklepie interentowym:

SHURE MV7

 • Dynamiczny mikrofon do nagrywania podcastów, wokali, głosu i gier ze złączem USB do komputerów, zwykłych laptopów i laptopów Mac oraz ze złączem XLR do podłączenia do profesjonalnego sprzętu audio.
 • Niezwykle wszechstronny idealnie nadaje się dla wszystkich, którzy potrzebują czystych i precyzyjnych nagrań
 • Stawia głos na pierwszym planie i może być dostosowany do warunków panujących w różnych pomieszczeniach poprzez należącą do produktu aplikację. Możliwe jest zarówno sterowanie automatyczne, jak i ręczne.

SHURE MV5C

 • Idealny do zastosowania w domowym biurze i podczas konferencji video
 • Optymalnie prezentuje Twój głos oraz gwarantuje zrozumiały dźwięk bez przeszkadzających hałasów
 • Kierunkowa kapsuła mikrofonu w stylu retro pasuje do każdego biurka i można go połączyć z komputerem za pomocą portu USB

Wysokiej jakości mikrofony z pasującymi słuchawkami w zestawie

Zestaw SHURE MV5C + REL PURE

W warunkach studyjnych stosowany jest zazwyczaj klasyczny mikrofon kondensacyjny. Nic dziwnego, gdyż mikrofony kondensacyjne są uważane za iście uniwersalne produkty i można je stosować do różnych celów, na przykład jako mikrofon do nagrywania podcastów. Mikrofon SHURE MV5C posiada port USB i dzięki temu może być stosowany jako mikrofon do komputera. Ten wszechstronny i elektretowy mikrofon kondensacyjny możesz stosować do nagrywania podcastów, klipów video oraz vlogów – tutaj kreatywność nie zna granic. Optymalna jakość nagrania o wartości od 24 bitów i 48 kHz dba o to, abyś z Twojego nagrania mógł zawsze wydobyć to, co najlepsze. Jest to bardzo ważne, ponieważ im bardziej udane nagranie, tym lepiej można je przetworzyć.

Nasze słuchawki wokółuszneREAL PURE idealnie wpasowują się w to otoczenie: te słuchawki brzmią otwarcie i precyzyjnie, mają jednak budowę zamkniętą. Dzięki temu możemy zminimalizować hałasy zewnętrzne. Inną zaletą jest to, że żadne hałasy nie przedostaną się do nagrań. Ponieważ mikrofon SHURE MV5C posiada wejście słuchawkowe, jego podłączenie jest dziecinnie proste.

Nasz zestaw składający się z zamykających ucho słuchawek HD najwyższej klasy REAL PURE i mikrofonu stołowe SHURE MV5C ze zintegrowanym statywem stołowym o stabilnej konstrukcji, jest idealnym zestawem do domowego użytku. Te urządzenie są do siebie idealnie dopasowane i dbają o redukcję szumów. Wystarczy go rozpakować, podłączyć i gotowe. Ten zestaw funkcjonuje również na komputerze i tablecie Mac, jest przeznaczony do takich aplikacji, jak Teams, Skype, Zoom, Google Meet, Teamspeak innych usług bazujących na połączeniu internetowym. Przyjrzyj się temu zestawowi na spokojnie i zgarnij go w najlepszej możliwej cenie. Ponadto: wszystkie niezbędne akcerosia, jak kabel i etui znajdują się w zakresie dostawy.

Zestaw SHURE MV7 + REAL BLUE

Ten wysokiej jakości zestaw składający się z wokółuszynch słuchawek Bluetooth HD REAL BLUE, które alternatywnie możesz używać również za pomocą kabla. Słuchawki REAL BLUE są wyposażone w duże przetworniki liniowe HD z wentylowaną komorą tylną, magnesy neodymowe zapewniające wysokie poziomy głośności bez żadnych zniekształceń oraz w doskonały obraz dźwiękowy. Dzięki bardzo wydajnej baterii litowo-jonowej słuchawki dysponują czasem odtwarzania aż do 30 godzin i posiadają funkcję szybkiego ładowania.

W zestawie znajduje się również mikrofon wokalny SHURE MV7. Jest to dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej. Szumy i pogłosy otoczenia są pomyślnie redukowane i gwarantują wysoką jakość podczas transmisji na żywo, nagrań wokalnych, filmików z YouTube czy konferencji. Mikrofon SHURE MV7 posiada elastyczne ustawienia i świetne funkcje. Opcjonalnie możesz również stosować aplikację ShurePlus™MOTIV. Technologia izolacji głosu umożliwa Ci optymalne rozumienie mowy oraz profesjonalne nagrania bez szumów i hałasów otoczenia.