Dolby Atmos

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna
Dolby Atmos

Dźwięk 360 stopni od Teufel

Dolby Atmos

Zanurz się w filmie i ciesz się akcją wszystkimi zmysłami. Pozwól, aby dźwięk otoczył Cię z każdej strony dzięki systemom Teufel dla Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D. Z Dolby Atmos i innymi formatami dźwiękowymi 3D przeżyjesz dźwięk rozchodzący się na 360 stopni, perfekcyjnie nastrojony do Twojego systemu i Twojego pomieszczenia. Głośniki Reflekt mogą zostać skomponowane z wieloma zestawami surround Teufel i grają jako głośniki odbijające lub wysyłające sygnał bezpośrednio. 

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

5 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Dolby Atmos: 5 Wyniki
Zamknij
  • 1 349,00 zł 16 699,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Dolby Atmos: 5 Wyniki

Sortowanie

Ustawienie Dolby Atmos

Prawdziwy dźwięk 3D

Teufel Reflekt są maksymalnie elastyczne w zastosowaniu i oferują różne możliwości ustawienia głośników Dolby Atmos. Inżynierowie Dolby podzielili się wieloma wskazówkami dotyczącymi poprawnego ustawienia głośników Atmos na swojej stronie internetowej. 

Dolby Atmos 5.1.2

Reflekt Deckenmontage 5.1.2 Set
Reflekt Upfiring 5.1.2 Set

Dolby Atmos 5.1.4

Reflekt Deckenmontage 5.1.4 Set
Reflekt Upfiring 5.1.4 Set

Dolby Atmos 7.1.2

Reflekt Deckenmontage 7.1.2 Set
Reflekt Upfiring 7.1.2 Set

Artykułu dotyczące Dolby Atmos

Więcej niż tylko surround – Dolby Atmos w produktach Teufel

Lubisz dźwięk swojego soundbara, ale podczas oglądania Twoich ulubionych filmów, masz poczucie, że do pełni szczęścia czegoś mu brakuje? Chciałbyś przeżyć zapierający dech w piersiach głęboki obraz dźwiękowy i realistyczne efekty, które przeniosą Cię w sam środek akcji? Chciałbyś słyszeć krople deszczu spadające z góry i z zapartym tchem podziwiać efekty specjalne? W takim razie Dolby Atmos jest właśnie dla Ciebie. Tam, gdzie kończą się granice systemu stereo lub głośnika Bluetooth , do gry wkraczają nasze kompletne zestawy kina domowego. Oferujemy Ci nie tylko niezbędny głośnik pasywny lub zestawy do rozbudowy, ale również kompletne, dokładnie do siebie dopasowane systemy dźwiękowe wraz z naszymi głośnikami REGLEKT dla Dolby Atmos. W naszych zestawach Dolby Atmos znajduje się oczywiście pasujący amplituner AV oraz wydajny subwoofer dla niezbędniego ciśnienia akustycznego i mocnego basu. W pełni skoncentrowany świat trójwymiarowego obrazu dźwiękowego jest w zasięgu ręki!

Czym jest Dolby Atmos?

Inaczej niż w przypadku Dolby Digital, Dolby Surround czy DTS, format dźwięku Dolby Atmos umożliwia teoretycznie odtwarzanie i przetwarzanie nieskończonej ilości ścieżek dźwiękowych. Dlatego też chodzi tutaj o format dźwiękowy. Ściśle rzecz ujmując „głośniki Dolby Atmos” nie istnieją, tylko są to licencjonowane głośniki, które odtwarzają te sygnały.

Ponieważ dźwięk każdej sceny filmu i każdego obiektu powinny być teoretycznie odtwarzane, formaty tego rodzaju są nazywane również jako obiektowe. Poprzez różne sygnały docierające do każdego pojedynczego głośnika, bazując na danej scenie filmu, sygnał audio będzie tak przetworzony, aby powstało wrażene, jakbyśmy znajdowali się w samym środku wydarzeń. Dodatkowo w formacie Dolby Atmos przetwarzanych jest znacznie więcej sygnałów i informacji niż chociażby w formacie Dolby Digital czy DT, co prowadzi do tego, że możemy spostrzegać więcej szczegółów przy zachowaniu niezwykłej precyzji. Dzięki temu możesz bezpośrednio zanurzyć się w akcji filmu i cieszyć się nią wszystkimi zmysłami. Dla specjalnych sygnałów dźwiękowych, które powinni do nas dochodzić z sufitu, tzn. od góry, dany amplituner posiada odpowiednie złącza głośnikowe z tyłu urządzenia, które są im przypisane podczas konfiguracji systemu. Do tego celu amplituner powinien również wyposażony w automatyczny system kalibracji, przez który zostaniesz poprowadzony krok po kroku, aby osiągnąć optymalny dźwięk systemu dźwiękowego Twojego kina domowego.

Gdzie powinienem zamontować moje głośniki z Dolby Atmos?

Nasze głośniki REFLEKT możesz bez większego problemy podłączyć do posiadanego systememu surround, jeśli Twój amplituner posiada do tego niezbędne złącza. Zastosowanie tych głośników jest różnorodne. Z jednej strony możesz ustawić głośniki REFLEKR na stojaku i zastosować je jako „głośniki odbijające dźwięk”. Do tego celu należy ustawić przełącznik z tyłu urządzenia na tryb „reflective mode”. W ten sposób dźwięk będzie odbijany od sufitu, abyś mógł go usłyszeć siedząc na sofie. Alternatywnie możesz zastosować głośniki REFLEKT jako „głośniki bezpośrednio promieniujące dźwięk”. Aby to zrobić, należy ustawić przełącznik na tryb „direct mode” i zamocować głośniki tuż pod sufitem na przedniej ścianie, aby dźwięk był promieniowany diagonalnie do Twojej pozycji odsłuchowej.

W ten oto sposób możesz indywidualnie dopasować system Dolby Atmos do Twojego pomieszczenia.

Dokąd należy podłączyć głośniki z Dolby Atmos?

Ponieważ oznaczenie odpowiednich kanałów może się różnić w zależności od producenta Twojego amplitunera, w najlepszym przypadku powinieneś skorzystać z pomocy kreator konfiguracji amplitunera. Pozwola to na przypisanie dokładnie tych kanałów, które są przeznaczone dla sygnałów Atmos. W najnowszych amplitunerach AV na ekranie telewizora wyświetlana jest specjalna grafika oraz wszystkie złącza zostaną jeszcze raz dokładnie wyjaśnione. Jednakże podczas zakupu amplitunera powinieś zwrócić szczególną uwagę na to, aby był on wyposażony w przynajmniej 7 osobnych kanałów głośnikowych (7.1 lub 7.2). Ostatnie oba kanały można skonfigurować w amplitunerach Atmos jako wyjścia dla głośników sufitowych. Na samym urządzeniu złącza te są oznaczone jako „Height” lub „Surround Back”.

Alternatywy do Dolby Atmos

Oprócz Dolby Atmos istnieją również inne formaty dźwięku, które zasadniczo również przetwarzają i odtwarzają sygnały 3D. Dobrym przykładem byłyby w tym miejscu formaty DTS:X oraz Auro 3D. Decydującą różnicą jest tutaj ilość przetwarzanych danych. W przypadku DTS:X jest ona znacznie większa, dlatego też czysto teoretycznie (przynajmniej pod względem obliczeniowym) odtwarzanych jest więcej szczegółów dźwiękowych. W przypadku Dolby Atmos minimalnym wymaganiem jest posiadanie dwóch głośników, które będą odtwarzać te sygnały. Format Auro 3D potrzebuje czterech głośników. Dlatego też Auro 3D potrzebuje amplitunera z przynajmniej 9-cioma osobnymi kanałami głośnikowymi.

Czy mogę korzystać z Dolby Atmos za pośrednictwem serwisów streamingowych, takich jak Netflix i Amazon Prime?

Niestety, nie jest to jeszcze możliwe. Aktualnie filmy w serwisach streamingowych są wyświetlane maksymalnie w formacie Dolby Digital 5.1. Ilość danych w przypadku sygnałów Dolby Atmos jest jednakże znacznie większa, dlatego też ich odtwarzanie przez internet nie jest jeszcze możliwe. Najlepszą jakość obrazu i dźwięku osiągniemy za pomocą odtwarzaczy Blu-ray. Przy tym ten odtwarzacz Blu-Ray musi być podłączony do amplitunera za pomocą kabla HDMI. Tylko jeśli Twój telewizor posiada złącze HDMI eARC i może przetwarzać tego typu sygnał dźwiękowy, powinieneś podłączyć odtwarzacz Blu-ray do telewizora i poprowadzić dźwięk poprzez złącze HDMI eARC do amplitunera. Ale nawet jeśli nie odbierasz sygnału Atmos, możesz użyć ustawień w amplitunerze AV, aby wygenerować wirtualny dźwięk 3D, który będzie przesyłał dźwięk do głośników podłączonych przy „Wyjściu Atmos”.