Głośniki ścienne

Przejdź do zawartości
Otwórz menu Zamknij menu
Strona główna

Fine tuning dla kina domowego

Głośniki ścienne

Filtry listy produktów

Filtry Zmień

12 Wyniki

Wszystkie produkty kategorii Głośniki ścienne: 12 Wyniki
Zamknij
  • 679,00 zł 3 319,00 zł

Lista produktów

Wszystkie produkty kategorii Głośniki ścienne: 12 Wyniki

Sortowanie

Twoje Korzyści

Icon - Bester Shop

Najlepsza Cena

Teufel sprzedaje swoje produkty w modelu sprzedaży bezpośredniej. Gdzie nie ma pośredników, nie ma też narzuconej marży. A Ty oszczędzasz.

Icon - Bester Shop

Najlepsza Gwarancja

Teufel oznacza jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Z tego powodu oferujemy Ci do 12 lat gwarancji i 8 tygodni na zwrot produktu.

Icon - Bester Shop

Najlepsze Opinie

Teufel zajmuje regularnie pierwsze miejsca w testach i ankietach prasy fachowej i jest liderem niemieckiego rynku.

Icon - Bester Shop

Najlepszy Sklep

Sklep online Teufel przekonuje łatwością obsługi, bezpieczeństwem i komfortem.

Porady i wskazówki

Głośniki ścienne: jakie korzyści niosą ze sobą?

Możliwość zawieszenia głośników na ścianie oferuje kilka korzyści i jest przy niektórych konfiguracjach kina domowego nawet konieczne. Dzięki głośnikom ściennym możliwe jest stworzenie idealnego obrazu dźwiękowego. Akustyczny plus polega na tym, że przy zawieszeniu głośników na ścianie przeszkody między głośnikami, a słuchaczem nie grają prawie żadnej roli. Również zakłócenia i wibracje, które mogą wystąpić przy ustawieniu głośników na regale lub szafce, są wykluczone przy montażu na ścianie.

Głośniki ścienne dla efektów kina domowego

Niektóre głośniki Effekt kina domowego funkcjonują najlepiej zawieszone na ścianie. Do nich należą np. głośniki dipolowe, które powodują odbicie dźwięku od ściany. Również w przypadku głośników tylnych zawieszenie na ścianie może być korzystne.

Głośniki, które nadają się do zawieszenia na ścianie, są zazwyczaj kompaktowo zbudowane, są lekkie i niezbyt głębokie. Idealne do tego celu są głośniki ścienne ze zintegrowanym uchwytem ściennym.

W najlepszym wypadku głośniki oferują zintegrowane uchwyty ścienne lub są dostosowane do montażu z zewnętrznymi uchwytami ściennymi.

Do okablowania głośników ściennych przydatny jest wpuszczony terminal złączy, który umożliwia instalację blisko ściany. Przy aktywnych głośnikach należy zwrócić uwagę na to, żeby w pobliżu głośników znajdowały się gniazdka elektryczne. W najlepszym wypadku gniazdko znajduje się bezpośrednio za głośnikiem, co umożliwia schowanie kabla.

Które głośniki nadają się do montażu na ścianie?

Wszystko jedno czy system stereo, system streamingowy WiFi, soundbar czy kino domowe - prawie każdy system może zostać zbudowany przynajmniej po części z wykorzystaniem głośników ściennych.

  • Systemy stereo z dwoma kompaktowymi głośnikami: często znajdziesz je również w kategorii głośników regałowych, wszystkie oferują możliwość zawieszenia na ścianie. Oba głośniki powinny zostać zawieszone na tej samej wysokości, w równym odstępie od pozycji odsłuchowej.
  • Systemy streamingowe WiFi: głośniki należy zawiesić tak samo jak głośniki stereo, dodatkowo w pobliżu musi znajdować się gniazdko elektryczne.
  • Soundbar: również te lubiane podłużne głośniki często mogą zostać zawieszone na ścianie. Zwróć jednak uwagę na maksymalną wagę, którą może utrzymać uchwyt ścienny.
  • Kino domowe: przede wszystkim głośniki centralne i głośniki Effekt nadają się do montażu na ścianie. Zaletą kina domowego jest często niewielka waga satelit.

Powiązane tematy